Ha a szülési szabadságon lévő munkavállaló nem kerül semmi pénzbe a munkáltatónak, akkor miért?
Akinek döcög az üzlet, az ne vegyen fel alkalmazottat. Úgy látom, itt sok munkáltatónak büdös a munka, vagyis a kisvállalkozóknak. Érdekes, ha vállalkozó anyuka szül, akkor ki van a gyerekével? Vagy ő szülhet, de az alkalmazottja nem, mert vállalkozó anyukának nincs kedve egész nap dolgozni?
Alkalmazottat az vegyen fel, aki megteheti, ne az, akinek döcög az üzlet. Kereskedőként tisztában vagyok a helyzettel. A kereskedelem v. szolgáltatás terén nyitott vállalkozás mind, mind kockázatos. Aki ezzel nincs tisztában és csak a nyereség lebeg a szeme előtt, az ne legyen vállalkozó.
Igen, sok itt a kisvállalkozó anyuka, de kérdem, ti miért szültetek?
Ritka primitív egy gondolkozásod van.
Ezzel az erővel a családok úgy vállaljanak gyereket, hogy viselik annak kockázatát, hogy utána az anya nem talál munkát, és az apának kell eltartania a családot. Tudod, családalapításnál erre is fel kell készülni. Vica verza.
Amúgy meg alkalmazott vagyok, és egy családbarát munkahelyről jöttem el szülni, mert azért nem minden cég olyan, hogy nem akar kismamát. De meg kell érteni, hogy nem minden cégnek, főleg a kicsiknek nem fér bele, hogy kismamák után fizetgessen. És látszik, hogy fogalmad sincs, hogy egy saját vállalkozás mennyi munkával jár. És nem arról van szó, hogy büdös a munka, csak nem feltétlenül tud mindent egymaga intézni,kell legalább egy alkalmazott. De minek is magyarázok, te ott leragadtál, hogy mi jó az anyának, minden más le van tojva.
Én egy másik 73%os vagyok,csak hogy értsd,miért írok én mást!
Én alkalmazott voltam hosszú ideig, mikor terhes lettem szó szerint arra ment a munkáltatóm,hogy én mondjak fel...akkor már les.azrta,hogy előtte x évet ledolgoztam rendesen,és nem akartam én táppénzre sem menni, csak dolgozni,amíg lehet.
Hát elérte,hogy elmenjek táppénzre! Szóval én nem sajnálok senkit! Múndenki megéri a pénzét,de hogy a munkáltatók mennyire fölényben érzik magukat,az már durva!
Nekünk van olyan kolléganőnk, aki pár hónapot dolgozott, aztán 11 éve GYES-en van (azt hiszem a negyedik gyereknél tart) de minden céges családi napra hozza az egész családot, már csak 1-2 ember van aki homályosan emlékszik rá,h dolgozott valamit a cégnél,csak a családi napon látjuk az ingyen kajára.
Kíváncsi leszek mi lesz, ha vissza akar jönni dolgozni.
A munkahely amúgy családbarát, most én is itthon vagyok első gyerekemmel, tudom az egészet h nehéz kisgyerekkel, de tizenévek már nálam is kiütnék a biztosítékot ha főnök lennék.
Mondjuk ez nem egy átlagos helyzet, legtöbbször visszamennek 1-2 gyerek után, de szerintem ne lepődjön meg senki ha pár hét munka után egyből lelép táppénzre és nem veszik szívesen vissza.
Úgy lenne korrekt, hogy dolgozik pár évet és után marad csak évekre otthon. Persze ahogy fentebb írta egyik válaszoló, ez se életbiztosítás sajnos:(
Látom a 23-ast is lepontoztátok, pedig amit ír, az is valós. Megint az jön le, hogy aki kisvállalkozásban dolgozik, az tényleg ne szüljön gyereket, mert szegény kisvállalkozónak még esetleg dolgoznia kell.
Tényleg milyen már, hogy a munkáltató ki akarja játszani, hogy még a munkavállaló mondjon fel terhesen, mert ugye nem rughatja ki. Bár, én kinézem 1-2 vállalkozóból, hogy valami kitalált üggyel rendkívülivel is képes lenne felmondani. Itt is látszik, milyen szemétládák egyes kisvállalkozók, főleg tuti anyukák ők is, így duplán szemétládák.
Ja, hogy nemtudod intézni az ügyeidet? Nos, egy vállalkozás nyitásakor ezzel is számolni kell. Majd, ha megy annyira, akkor veszek fel alkalmazottat és akkor, ha kibírom azt az időt is, amíg esetleg táppénzen van az alkalmazottam v. ha elmegy szülni, akkor kizárólag arra az időre veszek fel alkalmazottat, amíg a másik cseden, gyeden, gyesen van. Amint elment csedre, nekem onnantól kezdve semmibe nem kerül. Amíg táppénzen van, addig meg fizetni kell, amit kell, mert ezt én vállaltam, mikor felvettem dolgozni, hogy lehet hogy 6 hónap múlva v. 10 év múlva szül egy gyereket.
Egyedül sosem alapítanék vállalkozást, mindenképp társsal v. társakkal, de a legjobb a családi vállalkozás. Na, meg sok vállalkozó alkalmaz feketén embereket beugrónak, kisvállalkozók kedvelt szokása.
Tehát, nem nem sajnálom a kisvállalkozókat, aki nem tudja, hogyan kell csinálni, az maradjon alkalmazott, ami nem megy, az nem megy.
24-nek annyit, hogy igen, igazad van, de amíg az illető gyeden, meg gyesen van, addig semmibe sem kerül a cégnek. Ugyanakkor, akik főállású anyák lesznek és nem akarnak mellette dolgozni, azok azért fel szoktak mondani gyes után, de nem értem, miért fáj a cégnek, ha otthon van gyesen és semmibe sem kerül.
A másik, hogy megjelenik az ingyen kajáért? Nos, ne legyél már ilyen kicsinyes. Ez azért egy kicsit szánalmas volt. Ezen nem akadnék ki, most egy kis kaját is sajnálni a másiktól, hát tipikus magyar gondolkodás.
"Amint elment csedre, nekem onnantól kezdve semmibe nem kerül."
És ezt is már többen megírtuk itt, hogy de igen, kerül. A felhalmozott szabikat és az azután államnak fizetendő járulékokat fizetnie kell. Ami akár több százezerre is rúghat. Marhára képbe vagy, mondhatom.
Amúgy meg nagyon utópisztikus az elképzelésed, de pl. egy üzlet esetében mindenképp kell alkalmazott, mert valakinek kell az üzletben is lenni, amíg mondjuk a tulaj intézi a megrendeléseket, árubeszerzést, aztán váltásként be áll ő is. Ha meg társa van, akkor meg az ő jussát is ki kell termelni, szóval teljesen mindegy.
És azért sokan rámennek arra, hogy csak legyen meg az 1 év, aztán mennek is szülni. Hány ilyen esetet olvasni itt gyakorin, hogy számolgatják a hónapokat meddig kell még dolgoznia, meg ha már terhes meg lesz-e addigra. Kicentizik, aztán csodálkoznak, hogy nem jár a gyed 2 éves korig, csak 1,5. Nagyon sok ilyen van, hogy nem akarják rendesen kiépíteni a karrierjüket, hanem kb. csak arra kell a munkahely, hogy gyedet kapjanak. És ez fer? Csak mert a családalapítás az első és legfontosabb?
Én csak azt akartam ebből kihozni, hogy a másik oldalt is meg lehet érteni. Mind a 2 oldalon vannak normálisak és kevésbé azok.
"És ezt is már többen megírtuk itt, hogy de igen, kerül. A felhalmozott szabikat és az azután államnak fizetendő járulékokat fizetnie kell. Ami akár több százezerre is rúghat. Marhára képbe vagy, mondhatom."
Ha kiveszi a felhalmozott szabikat, az azt jelenti, hogy visszatér dolgozni. Mi köze a csedhez és gyedhez? Arról meg nem tehet a munkavállaló, hogy az állam ilyen jogszabályokat hoz. Ennyi. Nem, nem kell sajnálni a vállalkozókat egyáltalán. Itt is látszik, hogy csak a bevétel a lényeg, emberségből elégtelen! Tipikus magyarok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!