Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Januári szüléssel mennyit...

Januári szüléssel mennyit rontana a csed összegén?

Figyelt kérdés

Január elejére vagyok kiírva, így október 31-től terjedő időszakot nézik majd a csed számításánal. November 14-től mennék táppénzre, még dolgozok, után szabikat veszem majd ki.

Viszont iszonyat lebetegdtem, tüszős mandullagyulladás, felkelni nem tudok, nemhogy dolgozni.

Pénteken voltam orvosnál, héfőn kell visszamennem.

Ha most kiír sima tp- re a betegség miatt, utána visszamegyek dolgozni, és minden marad az eredeti terv szerint, akkor ha jól értem ez az egy hét kiesne a számításból, és kicsit belelógna az áprilisiba az alap?


tegnap 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha sima betegséggel ír ki annak az első 15 munkanapja nem táppénz, hanem betegszabadság, beleszámít a csed számításba és rontja (mivel ugye csak a fizetés 70%-a).
tegnap 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Csednél nem úgy van, mint a gyednél, hogy jogosultság kezdetétől visszaszámolnak 180 napot és az az előtti jövedelmet nézik?
tegnap 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nem értem miért kell olyan kérdésre válaszolni, amiről gőzöd sincs. A jogosultság kezdőnapját megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 nap átlag jövedelmét nézik.
tegnap 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!