Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Várható januári szüléssel...

Várható januári szüléssel mikortól érdemes táppénzre menni?

Figyelt kérdés

Január 2-re vagyok kiírva első gyermekemmel. November közepéig szeretnék dolgozni. Áprilisban és májusban volt 2 nagyobb összegű prémiumom, amit mindenképp szeretném, ha beleszámítana a csedbe.

Mikortól érdemes kiíratnom magam, hogy ez a 2 hónap számítási alap legyen?


szept. 7. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha januárban szülsz, akkor a szeptember 30 előtti 180 nap átlagát nézik. Ha ezután mész táppénzre, az már nem számít.
szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülés várható időpontja előtti csed igényléssel fog csak az április belelógni.


Ha a január 2t nézed akkor nem szept 30 előtti 180 napot nézik, hanem október 31től mennek vissza és akkor az április már pont kiesik.


Vagy szülés napjától kéred és október 1től tpre mész (ha a tp összege jó magas neked)


Attól függ, hogy éri meg neked jobban

szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok, valóban, az október 31 előtti időszakot nézik.
szept. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem 3 hónapot számolnak vissza, és onnan a 180 napot? Vagy én értelmezem rosszul?

Én úgy számoltam, hogy január 2-3 hónap= október 2-től visszafelé.

Kicsit belezavarodtam már az utóbbi pár napban. És ha novemberben megyek táppénzre, azt így sem úgy sem fogják számolni.

szept. 7. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az benne a csavar hogy a csed kezdő hónapját megelőző 3. hónap utolsó! Napjától mennek vissza 180 napot (ha itt van közben tp azt átugorják)


Tehát január 2 esetén december-nov-október a 3. hónap és annak az utolsó napjától, tehát 31től mennek visszafele

szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#6

Ha jól értelmezem, én pl ha decemberben szülök, akkor július-augusztus-szeptember a mérvadó?

szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a hatos vagyok.

Ha decemberben szülsz, akkor a szeptember 30 előtti 180 napot nézik.

szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!