Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kérvényt kell benyujtanom,hogy...

Kérvényt kell benyujtanom,hogy visszamehessek dolgozni. Ez igy korrekt vagy változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Tisztelt vezetoseg!

Alulirott (itt a név) szeretném kérvenyezni,2024.06.01-töl állományba visszahelyezésemet, illetve fentmarado szabadságaim kivételet.



Koszonettel (nev)

Kelt.datum.


máj. 29. 12:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Írta valahol a kérdező, hogy a veszélyeztetettsége/táppénzre küldése indokolt-e, vagy csak feltételezed?

Mert egyébként igen, a táppénz csalást tiltja, de ha az egyébként indokolt, akkor mi tiltja, hogy visszavegyék kismamaként állományba?

máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Öőő...mondjuk az,hogy eleve hazudik?Mivel azt kéri,hogy vegyék vissza állományba,mert dolgozni szeretne?Magyarul írásba adja,hogy visszamegy,visszavenni kötelező,majd másnap bejelenti,hogy amúgy vissza se megyek,beteg vagyok.De mondom,hagyjuk!
máj. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Ha ne menjünk bele, nem kellett volna felhoznod. :)

Ha a munkahelyén tudják, hogy nem tér vissza, csak "papíron" és ez nekik tök oké, az miért fáj bárkinek is?

máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Mert sokan nincsenek is tisztában vele,hogy ezt hivatalosan nem lehetne.Tele a gyk is kérdésekkel,hogy tényleg nem lehet nyaralni menni?Tényleg ellenőrizhetnek?Tényleg megbüntethetnek?Csomoan azt gondolják,hogy ez a hivatalos útja,mint ahogy a terhes tp-nél is azt gondolják,hogy kötelező arra menni,pedig nagyon nem.De ez már teljesen más téma.Nekem pedig nem fáj,annak fog,akit kirúgnak,vagy megbüntetnek miatta, esetleg akit pont miatta nem vesznek fel.
máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Én annak a híve vagyok, hogy fel lehet/kell hívni a figyelmét a kismamáknak a lehetőségekre és a veszélyekre is. Onnantól kezdve pedig az orvosára, a munkáltatójára és rá van bízva, hogy mit vállal. Szerintem az már bőven túlzás, ami ezeknél a kérdéseknél megy.
máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Senki nem mondja el nekik.A munkáltató vagy nem is tudja,vagy le se sz@rja,az orvos boldog-boldogtalannak osztja a papírt,szintén nem érdekli,nem mond semmit.Teljes a tudatlanság ezeknek az eseteknek a 90%-ában.A maradék 10% tudja,hogy kockáztat csak.Ahogyan azt sem igazán tudják,hogy a munkáltató köteles lenne megfelelő munkakört biztosítani a terhes ék,vagy ha nem tud, akkor a teljes alapbért kellene fizetnie állásidő címén.De ezt se fogja reklámozni a cége, hiszen egyszerűbb azt mondani,hogy menj el betegállományba.
máj. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek, de ezt lehet ilyen formában, teljesen korrekten is tudatni azokkal, akik a tudatlanságukban ide jönnének tájékozódni, mert legalább próbálják körbejárni a dolgokat és még mindig dönthetnek úgy, hogy inkább nem állnak ebbe bele. Ehhez képest az ember életkedve elmegy ahogy olvassa, hogy nyolc oldalon keresztül nyírják, csalózzák, hazugozzák egymást anyák, ráadásul sok esetben feltételezésekre alapozva, három mondatból. Ez nekem ilyen formán szimpla rosszindulat, nem segítség/felvilágosítás.

Én egyébként azt is károsnak tartom, ha félinfókat mondunk. Pl. hogy a munkáltató köteles olyan munkakört biztosítani, amit a kismama eltud látni. Ez így van a kismamára/magzatra veszélyes munkakörök esetén, viszont nem köteles mondjuk azért más munkakört biztosítani, mert a kismama a borzasztó derékfájásával nem tud 10 percnél többet egyhelyben ülni. Ilyen esetben pl. ott egy patthelyzet, mert a munkáltató nem ad mást, a kismama meg szenved.

máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
A feletessemmel az első perctöl fogva tudattam,hogy mit szeretnék, (a terhességgel kezdzem, ennek tudataban mondta amit mondott, abszolut pozitivan állt hozza) Egyebként első terhességemnél is indokoltan voltam veszélyeztetett, most is annak szamitok, ami nem ágyhoz kötést jelent
máj. 31. 13:44
 29/30 anonim ***** válasza:
Rendben.Nekik rendben van, pozitív dolog,hogy eleve nem átverted őket.Elmondta neked bárki,hogy pontosan mit tehetsz,és mit nem veszélyeztetett terhesség alatti tp-n?Az rendben van,hogy nem jelent ágyhoz kötést,de ettől kirándulni,nyaralni pl nem mehetsz.Lakóhelyeden kell tartózkodnod,a TP papíron lesz kijárási idő,azon kívül csak boltba,postára,nagyobb gyerekért,vagy orvoshoz mehetsz.Első körben ennyi.Többit kérdezd meg az orvostól.És még mindig nem rosszindulatból írom.
máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Akkor az első kör megvan, mert gyakorlatilag leirtad az életem.
máj. 31. 14:02
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!