Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ti.teket informált a magyar...

Ti.teket informált a magyar önkormányzat/magyar állam arról hogy ha megszületik a gyermek akkor mik igényelhetők és hol? Hol szokott információt adni erről az állam?

Figyelt kérdés
szept. 24. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem informált senki. Egyedül a védőnő az anyasági támogatásról. A neten minden fellelhető. Beírod, hogy támogatások gyermek születése után vagy családtámogatások, és kiadja.
szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem, de egyébként se vagyok gyámoltalan hülye, aki nem talál meg semmit magától.
szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Tehát arra gondolsz, hogy majd levelezget meg hívogat valami erre külön tartott ember, aki figyeli az új gyerekek érkezését és a következő szöveggel hív/ír:

Tisztelt szülők, gratulálunk gyermekükhöz!

A következő ellátásokat veheti igénybe:

Ha dolgozott CsED, GYED, ezt igényelje munkaadójánál.

Ha nem dolgozott GYES, alanyi jogon, melynek összege....

Egyszeri anyasági, melynek összege......

Családi pótlék, melynek összege.....

A következő helyeken és módokon tudja igényelni

Kormányhivatal 1-es gomb, online 2-es gomb

Hahaha, ugye te sem gondolod komolyan, hogy majd téged tájékoztatnak?

szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Ep felnott vagy ?

Ha igen, akkor nem informal senki, utana nezel.

Amennyiben ertelmi fogyatekos vagy, akkor igen, vannak ehhez segitok.

szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nálunk szerencsére van internet.
szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Az állam egy esetben informal: ha abortuszra jelentkezel. Minden más esetben elvart, hogy felnőtt, felelősen gyermeket vallalo emberként magad nézz utána. Te vagy az, akinek 4 -vagy 7? - éves a gyereke és nem igényelt csaladipotlekot, mert nem tudott róla, hogy jar?
szept. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem mindenki tudja értelmes dolgokra is használni a netet, nemcsak gyakorizásra, meg úgy egyáltalán és általánosságban olvas pl. híreket, van fogalma mi az a MÁK, ügyfélkapu, kormányhivatal, hogy kell a Google-t használni stb.


De még ha meg is találja, amit keres, rákeres arra, amire kell - funkcionális analfabétizmus mond valamit? Sajnos nagyon sok felnőtt érintett, NEM tudja értelmezni mondjuk a MÁK oldalán ékes magyarsággal megfogalmazott "kinek mikor mi jár és hogy kell igényelni" leírást (mondjuk azoknak a mondatoknak néha nekem is 3x kell nekirugaszkodnom, mire 1x megértem), de még akár egy összesítést sem, nincs ügyfélkapuja stb.


Kérdező, ha ennyire nem vagy képben, akkor:

- a védőnőt kérd meg, hogy segítsen, ha ő nem segítőkész akkor családsegítőt vagy valami családvédelmi alapítványt a környéketeken,

- mindent igényelni kell, online ha van ügyfélkapud vagy személyesen:

- családi pótlék jár alanyi jogon, de igényelni kell,

- egyszeri anyasági támogatás ha meg van a megfelelő számú pecsét (aláírás) a terhességi kiskönyvedben/kórház adott igazolást, hogy részt vettél terhesgondozáson,

- CSED, GYED, GYES, attól függően mennyit dolgoztál, mikor mentél táppénzre stb. - ezt a munkahelyeden keresztül kell igényelni, de pl. ezt én sem tudom 100%-osan, hogy mikor mi a szabály, én folyamatosan egy helyen dolgozom évek óta, a bérszámfejtő cégünkkel intéztem mindent.


CSED – 168 napig jár, a bruttó bér 100%-a mínusz 15% SZJA

GYED - a gyerek két éves koráig, az alap 70%-a mínusz 15% SZJA + 10% TB

GYES – 2-3 éves korig, kb. 25 000 Ft (MÁK utalja minden hónap elején a családi pótlékkal)

családi pótlék – MÁK (MAGYAR ÁLLAM KINCSTÁR)

egyszeri anyasági támogatás – 64 125 Ft

szept. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem
szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőtől kaptunk egy listát, hogy mit lehet igényelni meg mi jár.
szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőtől kaptam egy papírt, egyébként én néztem utána. De most őszintén, mi az amiről tájékoztatnak, és nem magunktól kell utánajárni? Szerintem kb.mindennel így van...
szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!