Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Másnál is kínszenvedés az etetés?

Másnál is kínszenvedés az etetés?

Figyelt kérdés

Akárhányszor le akarom ültetni rendes kaját enni, üvölt, csapkod és sír. Hiába rakom úgyis a szájába a kaját, köpi ki, aztán keni szét a kezével. 6 hónapos elmúlt, már mindent eszik pürésítve, viszont újabban egyszerűen nem tudok vele megetetni semmit. Direkt “kiéheztetem” és ha nem eszi meg a rendes kaját, akkor utána nem adok neki tápszert, megvárom míg elalszik. Utána ha föl kel, akkor sem fogadja el a kaját, sír, vergődik, üvölt, kiköpi, de ilyenkor sem szoktam neki tápszert adni, hátha majd egyszer eszik. A védőnő mondta, hogy nyugodtan adhatok neki egy nap 3-4x vagy akár 5x is rendes ételt, de egyszerűen nem tudom beleerőltetni. Sokszor izgalmasabb neki a combját piszkálni és olyankor le hajtja a fejét és úgy kell a homlokánál fogva oda nyomni az etetőszékhez, hogy a szájába tudjam adni a kaját. Már próbálkoztam sós kajával is, meg édessel is. Gríz, csirkés zöldségek, tészta, rizs, gyümölcsök, tasakos gyümölcs pürék, abból is szoktam neki adni amit mi eszünk, pörkölt, sült kolbász/szalonna (azt csak nyalogatja, ízlelgeti), borsó leves, húsleves, bolognai stb. Eddig megevett mindent, de most kb semmit.

Jelenleg jön a foga, de azt azért nem gondoltam “akadálynak”, mert folyamatosan kenve van neki lidokainos krémmel és tömöm nurofennel is, hogy véletlenül se okozzon gondot semmiben sem a foga!

Mit csináljak, hogy újra normálisan egyen?

Az “adj neki tapszert” tanácsok nem érdekelnek!!! Egyébként eddig végre eljutottunk odáig, hogy 120ml tapszert evett, de most alig eszik meg 100ml-t egy alkalommal. A súlya pedig jó, mert 7.5 kiló felett van már, de lehet hogy már van 8kg is…nem értem. Mit rontottam el, hogy az eddig jól evő babám egyik napról a másikra nem eszik szinte semmit???



aug. 13. 14:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"amikor már nem bohóckodik"

Nem bohóckodik, hanem retteg az evéstől, amit te okoztál neki, te állat!

aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha már botulizmus.. a baktérium elpusztul hő hatására, de az általa termelt toxin nem, ezért sem lehet mézet pl. mézeskalácsban sem adni.
aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz a kérdésed akkor nagyon szélsőséges vagy. Én még nem tartok a hozzátáplálásnál de nagyon szépen le van írva a neten hogy kell.

Miért nem olvasod ott el?

Táblázatokba szedve.

És ha most nem kéri a pürét akkor miért nem lehet attól próbálkozni? Miért 1,5 évesen akarod? Ez olyan szélsőséges.

Kettő közt miért nincs átmenet?

1 répát megfőzni akkora költség és munka? A hozzátáplálás nem az jelenti hogy rögtön a ti kajátokat eszi, hanem mondjuk az anyatej vagy tápszer mellett 2 kanál répapürét megeszik tízóraira.

aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kamu, már olvasás közben is gondoltam. :D Bár szülők között dolgoztam, tényleg van 1-2 elmeháborodott, de akkor sem gondolnám, hogy valós. :D Ha még is az, akkor kérdező sajnos nem kellett volna gyereket vállalnod és remélem te se eszel egész nap semmit...:D Egyébként de, ilyenért simán rád száll a védőnő, gyámügy. :) Na majd teszünk róla. Szerencsétlen gyerek hol érdemelt ilyen anyát.
aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen gyerek. Remélem tényleg csak kamu. 4 éves kisfiam nagyon rossz evő a mai napig is, vért izzadtam a hozzátáplálással, de soha nem erőltettem belé. Ha nem kellett a püré, falatka, később a főtt kaja, akkor kapott tápszert, amit később leváltottunk tejitalra. Bőven elmúlt 3 éves, mikor elhagytuk a tejitalt. A múltkori cumis kérdés is a tiéd? Az meg hogy folyton gyógyszerrel tömöd... Hát nem vagy normális.
aug. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Jaa volt egy cumisuveges kerdes is,nem? Amikor a kerdezo uj cumifejeket vett es a baba nem akartam elfogadni, hagyta ezert direkt ehezni 1 napot. Vagy felet. Nem tudom, de valami eszmeletlen sok idot.
aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy troll, irány egy kva jó pszichiáter, aki megjavít, mert bántalmazod a gyereked! De remélem, hogy troll vagy.
aug. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű troll azért nem válaszol már...
aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Írta, hogy törli a kérdést.

Csak nem tudja, hogy azt nem lehet, csak magát zárta ki.

aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!