Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Másnál is kínszenvedés az etetés?

Másnál is kínszenvedés az etetés?

Figyelt kérdés

Akárhányszor le akarom ültetni rendes kaját enni, üvölt, csapkod és sír. Hiába rakom úgyis a szájába a kaját, köpi ki, aztán keni szét a kezével. 6 hónapos elmúlt, már mindent eszik pürésítve, viszont újabban egyszerűen nem tudok vele megetetni semmit. Direkt “kiéheztetem” és ha nem eszi meg a rendes kaját, akkor utána nem adok neki tápszert, megvárom míg elalszik. Utána ha föl kel, akkor sem fogadja el a kaját, sír, vergődik, üvölt, kiköpi, de ilyenkor sem szoktam neki tápszert adni, hátha majd egyszer eszik. A védőnő mondta, hogy nyugodtan adhatok neki egy nap 3-4x vagy akár 5x is rendes ételt, de egyszerűen nem tudom beleerőltetni. Sokszor izgalmasabb neki a combját piszkálni és olyankor le hajtja a fejét és úgy kell a homlokánál fogva oda nyomni az etetőszékhez, hogy a szájába tudjam adni a kaját. Már próbálkoztam sós kajával is, meg édessel is. Gríz, csirkés zöldségek, tészta, rizs, gyümölcsök, tasakos gyümölcs pürék, abból is szoktam neki adni amit mi eszünk, pörkölt, sült kolbász/szalonna (azt csak nyalogatja, ízlelgeti), borsó leves, húsleves, bolognai stb. Eddig megevett mindent, de most kb semmit.

Jelenleg jön a foga, de azt azért nem gondoltam “akadálynak”, mert folyamatosan kenve van neki lidokainos krémmel és tömöm nurofennel is, hogy véletlenül se okozzon gondot semmiben sem a foga!

Mit csináljak, hogy újra normálisan egyen?

Az “adj neki tapszert” tanácsok nem érdekelnek!!! Egyébként eddig végre eljutottunk odáig, hogy 120ml tapszert evett, de most alig eszik meg 100ml-t egy alkalommal. A súlya pedig jó, mert 7.5 kiló felett van már, de lehet hogy már van 8kg is…nem értem. Mit rontottam el, hogy az eddig jól evő babám egyik napról a másikra nem eszik szinte semmit???



aug. 13. 14:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

#10

Babám olvass egy picit, mert feljebb írtam, hogy SÜLT🤭a hőre a botulotoxin baktérium szerencsére elpusztul

aug. 13. 14:33
 12/29 A kérdező kommentje:
Kosz a tanácsokat, de az én gyerekem köszöni szepen jól van és minden evett már. Nincs kb olyan amit ne kóstolt volna meg abból amit mi eszünk. :)
aug. 13. 14:34
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted nem igazi éheztetés az,hogy egy 6 hónapos éhes gyerek miután nem eszi meg a felkínált kolbászt/szalonnát/bolognait, a tápszer helyett vizet kap????? Te normális vagy?
aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

Vagy nem. 1 ev alatt sutve sem lehet adni babam, mert a csecsemoknek sokkal erzekenyebb az emesztorendszeruk. Ami rajtad atmegy konnyen, na hat rajta az nem.


Mindegy, hiaba is mondjuk :(

aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Na jó inkább törlöm a kérdést!

Kar volt itt bárkitől is segítséget kérni.

Megoldom! :) puszi

aug. 13. 14:36
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Ahh nem, ez valoban csak provokacio. Meg biztos ami biztos azt is megemliti, hogy gyogyszerezi a gyereket folyamatosan.

Van itt minden :D

aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Még ha troll is, elég nagy baj lehet a fejében.. és mennyi ilyen él közöttünk. Borzalom.
aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, en kitalalni se tudnek ilyen szornyuseget :((

Gondolatban se tudom elkepzelni hogy ilyen modon bantalmazzak egy gyermeket; aki semmirol nem tehet.

aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom elhinni, hogy ez a kérdés valós.

Ha mégis, akkor ennek a nőnek nem való gyerek. Nincs annak a babának apja, aki anyut irányba állítaná???

aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen apa vagy nincs otthon egész nap vagy pedig egy nyuszi és elhisz mindent amit a nagy okos anyuka mond.
aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!