Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Másnál is kínszenvedés az etetés?

Másnál is kínszenvedés az etetés?

Figyelt kérdés

Akárhányszor le akarom ültetni rendes kaját enni, üvölt, csapkod és sír. Hiába rakom úgyis a szájába a kaját, köpi ki, aztán keni szét a kezével. 6 hónapos elmúlt, már mindent eszik pürésítve, viszont újabban egyszerűen nem tudok vele megetetni semmit. Direkt “kiéheztetem” és ha nem eszi meg a rendes kaját, akkor utána nem adok neki tápszert, megvárom míg elalszik. Utána ha föl kel, akkor sem fogadja el a kaját, sír, vergődik, üvölt, kiköpi, de ilyenkor sem szoktam neki tápszert adni, hátha majd egyszer eszik. A védőnő mondta, hogy nyugodtan adhatok neki egy nap 3-4x vagy akár 5x is rendes ételt, de egyszerűen nem tudom beleerőltetni. Sokszor izgalmasabb neki a combját piszkálni és olyankor le hajtja a fejét és úgy kell a homlokánál fogva oda nyomni az etetőszékhez, hogy a szájába tudjam adni a kaját. Már próbálkoztam sós kajával is, meg édessel is. Gríz, csirkés zöldségek, tészta, rizs, gyümölcsök, tasakos gyümölcs pürék, abból is szoktam neki adni amit mi eszünk, pörkölt, sült kolbász/szalonna (azt csak nyalogatja, ízlelgeti), borsó leves, húsleves, bolognai stb. Eddig megevett mindent, de most kb semmit.

Jelenleg jön a foga, de azt azért nem gondoltam “akadálynak”, mert folyamatosan kenve van neki lidokainos krémmel és tömöm nurofennel is, hogy véletlenül se okozzon gondot semmiben sem a foga!

Mit csináljak, hogy újra normálisan egyen?

Az “adj neki tapszert” tanácsok nem érdekelnek!!! Egyébként eddig végre eljutottunk odáig, hogy 120ml tapszert evett, de most alig eszik meg 100ml-t egy alkalommal. A súlya pedig jó, mert 7.5 kiló felett van már, de lehet hogy már van 8kg is…nem értem. Mit rontottam el, hogy az eddig jól evő babám egyik napról a másikra nem eszik szinte semmit???



aug. 13. 14:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy érzékeny lélek, de ettől kirázott a hideg, ez most komoly, hogy erőszakkal nyomod oda az etetőszékhez, tömöd a szájába az ételt és "kiéhezteted"? Nem kell szakembernek lenni ahhoz, hogy megmondjam, így azt fogod elérni, hogy egyre jobban gyűlölje az egészet, nemhogy megszerettetni vele az étkezést. :-(


Egészen egyéves korig az anyatej vagy a tápszer a fő étel, MELLETTE megy a kóstoltatás, amennyit a gyerek KÍVÁN és SZÍVESEN MEGESZIK, ez eleinte egészen elenyésző mennyiség is lehet. Változhat az intenzitás, a kíváncsiság, lehetnek hullámvölgyek, amikor nem érdeklődik stb., ez természetes, nem szabad erőltetni, ez csak átmeneti állapot.


Úgyhogy de igen, egyelőre maradjatok a tápszernél, mint fő ennivaló. Ha pürével kezdted nem tudom hogyan lehet átállni blw-re (darabos), rémlik, hogy nem szabad hirtelen az öklendező reflex miatt, pedig neked az kéne szerintem, ott elé tudsz pakolni különböző szilárd falatkákat és Ő, az Ő IGÉNYEI szerint tudja kóstolgatni, nyammogni.


Keress fel egy gyerekétkezésre specializálódott dietetikust, lehetőleg olyat, aki otthon van blw-ben.

aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de meg mindig elmebeteg vagy. 6 honaposnak nem adsz tapszert meg kiehezteted?

Multkori kerdesedbol se tanultal semmit?

Komolyan mondom, hogy lehetsz ennyire kegyetlen a sajat babaddal?

Ez a lenyege a hozzataplalasnak konyorgom, hogy ISMERKEDJEN az izekkel! Lehet nem is fog mennyiseget enni 1 eves koraig es az is teljesen rendben lenne.

Neked segitsegre van szukseged, nem vagy eszednel.

aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen gyerek, egy tanácsom van: add örökbe egy normális embernek.
aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, még egy gondolat. Igazából pürével is tudsz olyat csinálni, hogy "keményebbre" csinálod, tehát csak összetöröd villával a főtt zöldségeket, húst stb., nem turmixolod és azt elé teszed tálkában, de akár csak úgy a tiszta etetőszék-tálcára teszel kis halmokat, és hagyod, hogy ő tapicskoljon benne, kósotlgassa. És aztán adj neki tápszert basszus ha éhes.
aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor abbahagyom neki az egészet! Majd 1 évesen vagy 1.5 évesen, amikor már nem bohóckodik, akkor újra próbálom. Csak kicsit idegesít, hogy ismerősömnek 1 hónappal kisebb a gyereke és eszméletlen jó étvágya van és habzsolja be a kajákat!!!! Na meg rengeteg kaját dobok így a kukába vagy mosok le a zuhanyzóba…
aug. 13. 14:25
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos kortól igenis kell adni továbbra is tápszert, és a hozzátáplálás fokozatosan megy, azaz fokozatosan kiváltani az étkezéseket.


Szerintem haladéktalanul keress fel egy elmeorvost, mert komoly baj van a fejedben. Ja, és imádkozz, hogy el ne vegye a gyereket tőled a gyámhivatal.

aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#1

A daraboktól öklendezik ezért mindent puresitek neki. (A kolbászt meg szalonnát csak nyalogatja)

Általában pont, hogy igyekszem lefogni a kezeit, hogy ne tudjon belenyúlni és össze koszolni mindent

aug. 13. 14:27
 8/29 A kérdező kommentje:

#6

Mivel jó a súlya (azért nem éhezik🤣), szeretve van, tiszta ruha van rajta így semmi ok nem lenne elvenni. A “kiéheztetés” (azért is lett idézőjelbe írva), nálam azt jelenti, hogy előtte nem eszik 3-4 órája, viszont ahogy jelzi hogy éhes kinálom rendes kajával. De mivel nem eszi meg így tapi helyett vizet adok neki és ennyi. Szóval nem éhezik de azért Koszi :)

aug. 13. 14:29
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Sult kolbasz es szalonna???

Botulizmus mondd valamit?

aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%

1 eves kor alatt szigoruan TILOS kolbaszt, szalonnat, fustolessel tartositott egyeb elelmiszert adni (es mezet) botulizmus miatt.


Eletveszelybe sodrod a gyerekedet.

Kornyezetedben senki nincs,aki latna az amokfutasod? Senki nem csap az asztalra, hogy ebbol mar eleg legyen?

:((

aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!