Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A mai világban,amikor pontosan...

A mai világban,amikor pontosan tudjuk, hogy bizonyos ételek nem egészségesek, bizonyos szülők miért adják ezt a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például csokikra,chipsekre, cukros üdítőkre. Már kb családban is azt látom,hogy a 2 éves gyereket egész nap túró rudival,meg krémtúróval etetik, ha meg sósat kívánna adnak neki fehér kenyeret parizerrel,úgy hogy az anya egész nap otthon és semmi dolga (nem főz és takarít). Miért kell egy ilyen kis gyereket rászoktatni az édességre? Nem lenne elég később? Miért nem házi készítésű dolgokat adnak a szülők? Sok méreganyag a kis szervezetükben nem tesz kárt? Miért nem érdekli őket,hogy egészségesen egyen a gyerek?
2020. júl. 7. 17:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%
Óvódában dolgozom és teljesen igazat adok neked,bár ezeket is lehet mértékkel adni a gyereknek. Látom hogy a gyerek fintorog az almára és más gyümölcsre, de a tejszeletet ellopná uzsonnakor a másiktól, az anyja meg cukros lötyivel, csipsszel, csokival várja minden délután. Főzeléket hírből sem ismerik, csak turkálják.
2020. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

"Ha otthon készítesz valamit,megvan pl 3 összetevőből, a boltiban meg a4es oldal felsorolás."

Az ugye megvan, hogy az a 3 alapanyag amiből készíted szintén 1 oldalas listát tartalmaz az egyéb összetevőkről? Illetve nem minden, mert nem kötelező ráírni. A paradicsomra se írja rá neked Mari néni a piacon, hogy amúgy amint látott rajta egy bogarat már lepermetezte 3-szor. A húsra sem kötelező ráírni, hogy mi volt a tápban amivel a csirkét etették és mivel fújták fel kétszer akkorára a húst. Hiába készítesz otthon 3 hozzávalóból kaját ha abban a 3 hozzávalóban is van még 50 féle káros anyag.

2020. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
74%

Hát mondjuk inkább egyen NÉHA csokit meg chipset a gyerek, semmint ekkora címeres s*uttyó legyen, mint a 15.

Nem bírsz normálisan, kulturáltan, emberi hangnemben megnyilvánulni...?

Nehogy azt hidd, hogy ezzel a proli stílussal akárcsak egy fokkal is jobb vagy itt bárkitől is.

2020. júl. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%
Reszben igazat adok a kerdezonek. En mindennap fozok es nagyon odafigyelek arra, h milyen alapanyagot hasznalok. Pl. csak biotejet veszek, gmo mentes husokat, haztaji csirket, ostermelotol gyumolcsot. De szokott lenni itthon turo rudi is, es neha napjan kapnak chipset is. Ezt nem ugy kell elkepzelni, h napi szinten lecsuszik egy tabla csoki es egy zacsko chips, de nincs is tiltolistan.
2020. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
71%

Két éves lesz a fiam. És bizony néha kap bolti krémtúrót, vagy túrórudit. Sőt képzeld most a nyár miatt már fagyit is evett.

Én döntöm el hogy mikor kap. Nem attól a heti egy két alkalomból fog rászokni. Főleg azért nem mert nem ő dönti el hogy mikor egyen ilyet. Hanem én (mi). Előfordult már hogy hisztizett érte, mert észrevette a hűtőben. De nem adtam, mert előző nap evett egyet.

Én nem azt akarom neki megtanitani, hogy üldözni kell a cukros ételeket, hanem a mértéket. Nem kínálom neki cserébe semmiért. Nincs olyan hogy ne hisztizz a boltban és akkor cserébe kapsz túrórudit. Nem alku tárgya az édesség. Van olyan ismerősöm ahol tiltólistás minden cukros dolog. Ott már nagyobb a gyerek, és rendszeresen eszik máshol csokit. Barátoknál, iskolai büfében, de akkor kb mértéktelenül...


Nem gondolom ettől sem rossz embernek, sem rossz anyának magam.

2020. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%
Néha kaphat ilyeneket, de amúgy főzök minden nap. Nem tudom miert vannak kiakadva mások annyira a főtt kaján, közel sem olyan szar mintha mindent készen vennél a boltból.
2020. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem engedd el, kérdező. Itt minden anyuka fitnessz modell testű a virsli, vizes zsemle meg a vaníliás karika mellett is.

Megnéznem szívesen az "ennyitől nem lesz baja " anyukáknak milyen a vérképe és az általános egészsége..

2020. júl. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.( Érdekesek a megnyilvánulások, a felháborodott szülők persze bármilyen stílusban nyilatkozhatnak a feltett kérdésre,mert én vagyok a szentségtörő hogy a szent túró rudit és fehér kenyeret megkérdőjelezem. Persze ha visszafelé ugyanezt kapják az nem tetszik nekik.-de ez csak megjegyzés )

Persze megértem,hogy vannak akik néha adnak, mert hát úgyis találkozik vele a gyerek a suliban,meg ilyen helyeken, és jobb ha hozzá van szokva a mértékhez, persze szerintem jobb lenne ezeket a büfékből is kitiltani.

A feltett kérdés arra vonatkozott inkább, akiknél ez mindennapos, napi több ilyen édesség elfogyasztását jelenti. Meg am szerintem ha már hisztizik érte a gyerek,az nem egy bizonyos függőséget jelent már kicsi korban?

És ha mindenki tudja,hogy ezt mértékkel kell enni, mert különben bajt okoz, akkor mégis minek erőltetjük?

Talán a szülőknek,nagyszülőknek egyszerűbb egy finom sütemény elkészítésével kifejezni mérhetetlen szeretetüket a gyerekeik iránt, mint valami értelmesebb dologgal (kirándulás, játék,közös programok) -akinek nem inge ne vegye magára, én gyerekkoromban sokszor tapasztaltam ezt, hogy nesze sütöttem neked sütit,egyél,de ne szólj hozzám.

De ezek csak költői kérdések, elengedem a dolgot mostmár.

2020. júl. 8. 09:44
 19/27 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, neked van gyereked amúgy?


Én voltam a 15 és írtam hogy előfordult már hiszti. Egy két éves gyerek mindenért és a semmiért is képes hisztizni. Ez nem azt jelenti, hogy rászokott a cukros dolgokra. Egyszerűen az akaratukat próbálják érvényesíteni. Nekik még ez az egyetlen ismert megoldás van erre.

Ma délelőtt azért hisztizett mert nem engedtem hogy belemártsa a poharat a felmosó vízbe. Gondolod hogy rászokott a felmosó víz ivasra korábban? 🤣

2020. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

#19es: nekem nem kell semmit bizonygatnod, a te felelősséged a gyereked táplálkozása, senkire nem mondtam hogy ezért rossz szülő lenne.


Nekem nincs gyermekem, csak kíváncsi voltam, hogy gondolkoznak az emberek, szeretném megérteni, hogy pl az én szüleim miért nem foglalkoztak ezzel jobban sok betegségtől megkímélve engem.

2020. júl. 8. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!