Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Valakinek voltvolyan problémáj...

Valakinek voltvolyan problémája hogy a babája pocijs nem szokott meg bizonyos ételeket?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10,5 hónapos. Első perctől kezdve tápszeres volt. Hozzátáplálást 5-6 hónapos korában kezdtük gyümölccsel.

Kb. 1-2 hónapja kezdtem észrevenni hogy valami miatt néhány étel után fáj a pocija. Esténként felsírt keservesen és pukizott. Ebből gondoltam hogy pocak bajok vannak.


Februárban ki kísérleteztem hogy az egyik ami bántja a pociját az a reszelt alma.


Most ott vagyok hogy félek neki saját készítésű ételeket adni.


Pedig kell. Az étkezèsei most igy néz ki.

Reggeli 7 ora tápszer. 9 ora virsli vagy sonka. Ebéd tápszer vagy bébiétel esrtleg èn főzök (de az utóbbi időben félek neki saját kèszítésű hamit adni) délután babapiskóta vagy túrórudi (szigoruan csak csoki nèlkül) vagy vanilias krém túró. Este 8 körül tápszer.


A másik baj nem iszik vizet. Csak ugy hajlando inni ha baba gyümölcs levet teszek a vizbe. Ez igy néz ki hogy 50 ml gyümilé 170 ml babaviz.


Valami jö tanács a fenti problémákra?


2017. márc. 17. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Virslit és társait ne adj neki, krémtúrót vagy egyéb túrós desszerteket inkább te csináld neki!

A virsli szóját is tartalmaz meg néztem még az összetevőit, hát, azóta én se eszem.

2017. márc. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz neki virslit, csak figyelj rá, hogy jó minőségű és magas hústartalmú legyen, ne a legolcsóbb.


Amelyik gyümölcstől fáj a hasa, azt meg ne eröltesd, van ilyen. Én bármit meg tudok enni, de tényleg bármit, amitől mások rosszul vannak és puffadnak, ég a gyomruk stb., az ártalmatlannak tűnő almától viszont olyan hamar megfájdul a gyomrom, hogy komolyan mondom, még le se érhetett. Még be se fejezem az 1 db alma elfogyasztását, és már evés közben fáj a gyomrom tőle. Anyukám mesélte, hogy gyerekkoromban, ha almát adtak, mindig bőgtem utána. Van ilyen.

2017. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!