Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A mai világban,amikor pontosan...

A mai világban,amikor pontosan tudjuk, hogy bizonyos ételek nem egészségesek, bizonyos szülők miért adják ezt a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például csokikra,chipsekre, cukros üdítőkre. Már kb családban is azt látom,hogy a 2 éves gyereket egész nap túró rudival,meg krémtúróval etetik, ha meg sósat kívánna adnak neki fehér kenyeret parizerrel,úgy hogy az anya egész nap otthon és semmi dolga (nem főz és takarít). Miért kell egy ilyen kis gyereket rászoktatni az édességre? Nem lenne elég később? Miért nem házi készítésű dolgokat adnak a szülők? Sok méreganyag a kis szervezetükben nem tesz kárt? Miért nem érdekli őket,hogy egészségesen egyen a gyerek?
2020. júl. 7. 17:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Egy gyerek miért ne ehetne csokit?

Ő még nem fog elhízni tőle, persze csak ha mértékkel fofyyasztja.

2020. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Nincs olyan, hogy egészségtelen. Olyan van, hogy nagy mennyiségben egészségtelen. Semmi baja nem lesz annak a gyereknek a párizsis kenyértől vagy a túróruditól.

A saját készítésű kaja is feldolgozott élelmiszer, pontosan ugyan annyi méreganyag van benne. Antibiotikummal, vízzel, tömegnövelővel felpumpált húsok. GMO zöldségek amiket 10szer permeteztek le vagy vegyszerrel érlelték. Ha magadnak termeled a földbe leszivárgott anyagok miatt már az se egészséges. Attól, hogy megveszed a szart a boltban és főzöl belőle valamit még ugyan úgy szar marad. Újabb látszat tudós akinek fogalma nincsen, hogy szinte minden káros amit megeszik és amit a boltban megvesz az nem friss, egészséges, tiszta. Ez van, szemetet eszünk. Nem az a napi 1 túrórudi meg párizsis zsömle fog megölni.

2020. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nagyon sok elhízott gyerek van. Azért mert gyerek, miért kell neki ipari hulladékot adni, csak mert az édességgyártók a reklámokban ezt sugallják,hogy a gyerekeknek csokit kell enni,mert gyerekek? Rengeteg a csokikban az adalékanyag és tartósítószer, könnyen rászoknak, és a cukor is rossz hatással van a szervezetre,ezer cikket olvasni erről. Akkor miért szokatják rá a szülők önszántukból gyerekeket? Miért nem jó édességnek egy kis friss gyümölcs? Ráadásul a fogakra is rossz hatással van,ha egész nap majszolnak. Miért édességevéssel kell lenyugtatni a gyereket (mert én családban ezt látom, ha sír akkor egy kis csoki, és kész is van) Szerintem ez így nem helyes.
2020. júl. 7. 17:26
 4/27 A kérdező kommentje:
De ha mindenki így áll hozzá,hogy együnk szemetet,és senkinek nincs igénye a jobbra,tisztább élelmiszerekre,akkor ez sosem fog változni. Ezt adjuk tovább a gyerekeinknek?
2020. júl. 7. 17:27
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
Te vagy az, Norbi?
2020. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Ahhoz, hogy ne kelljen szemetet enni az kéne, hogy ne legyünk ennyien. Azért kell minden szarral telenyomni mindent mert így lehet elég kaját csinálni ennyi embernek. De gondolom arra már senki nem hajlandó, hogy ne szüljön 2-3 gyereket vagy egyáltalán ne vállaljon gyereket hogy néhány évtized múlva eltartható mennyiségű ember legyen a Földön...
2020. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nyílván nem,azt is tudjuk,hogy az is egy hulladék kaja. Nem vagyok látszat tudós,tisztában vagyok vele milyen szennyezet a környezet. Csak nem értem miért nem törekednek bizonyos szülők jobbra, ha a gyerekükről van szó. Miért nem próbálnak házi kosztot készíteni, és miért a bolti szarokkal etetik a gyereket.

Am nekem súlyos egészségügyi gondjaim lettek, mert a szüleim csak gyorsfagyasztott kajával etettek kiskoromban, több műtétem is volt. (jelzem nem elsődlegesen az elhízáson és a cukron vagyok ki)

2020. júl. 7. 17:44
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

Te nem vagy százas, ennyi erővel semmi sem "egészséges", a hús sem jó, a zöldségek sem, mert növényvédőszeresek.

Akkor mit együnk?😶🍕🍟🍔🌭🌮🥪🥓🌯🥙🧆🥚🍳🥘🍲🍿🍡🎂🍭🍨🍧🍦🧁🍯🍮🍬🍫

2020. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

"Miért nem próbálnak házi kosztot készíteni, és miért a bolti szarokkal etetik a gyereket."

A házi koszt is bolti szar, azért.

2020. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
8-as én nem mondtam hogy nem jó a hús vagy a zöldség,vagy akármilyen táplálék, az összetevők listájára gondolok. Ha otthon készítesz valamit,megvan pl 3 összetevőből, a boltiban meg a4es oldal felsorolás.
2020. júl. 7. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!