Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csoportos foglalkozásokon...

Csoportos foglalkozásokon tényleg illetlenség a videófelvételt készíteni a gyerekemről?

Figyelt kérdés

Babaúszásra járunk. A férjem készített néhány nagy rövid (10-15 mp) videófelvételt a babánkról, ahogy a feladatokat csinálja/ élvezi. Természetesen a saját gyerekünkre zoom-olt rá, de ahogy mozgunk, vagy épp sorban állunk, vagy a babák egymás mellett vannak, a kép oldalán, hátterében feltűnnek egy-egy pillanatra más(ok) is. Az egyik feladatnál a mellettem lévő anyuka nagyon bunkó stílusban beszólt nekünk, hogy az ő gyerekét ne videózzuk, ő nem járult hozzá.

Valahol megértem, de:

1. Nem az ő gyerekét videóztuk, a saját kislányunkra közelítettünk rá.

2. Eszünk ágában sincs közzétenni -ahogy a saját gyerekünkről sem szoktunk; saját magunknak és a családnak örökítettük meg.

3. A babaúszáson hivatalosan is készítenek fotókat, videókat a babákról, amelyeket viszont tényleg közzétesznek nyilvános oldalakon, ahonnan rendelni lehet.

4. Másnál is láttuk, hogy videóz/ fotóz; és senki egy szót sem szólt.


Ezek szerint akkor majd semmilyen olyan eseményen nem videózhatom majd a gyerekemet, ahol nem csak Ő szerepel majd; mert akkor mi egy tuskó család vagyunk?!


Nem emlékszem, hogy gyerekkoromban ez bármikor is vitatéma lett volna. Ennyire gáz világban élünk, hogy már ennyiből is problémát csinálunk a jogaink mögé bújva?!


2019. ápr. 1. 18:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Nyilvános esemény ruhában tömegben kicsit más kategória mint babaúszáson a háttérben a többiek gyerekével és bikinis anyukájával... a másik honnan tudja, hogy te zoommolsz, vagy épp totálba veszed a csecseit? Meg, hogy hova rakod fel? Értelmes ember ilyen helyen nem fotóz, ha van a háttérben valaki.
2019. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Tilos felvételt késziteni.

Régen azért nem volt téme, mert nem volt internet vagy ha már volt is, nem voltak közösségi oldalak ahova kirakják.

2019. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

"Nem emlékszem, hogy gyerekkoromban ez bármikor is vitatéma lett volna."


Talán mert 100-ból 1 embernek ha volt kamerája. Facebook nem volt, ahogy internet se(m a lakosságnak elérhető módon).

2019. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Igen én is szóltam volna emiatt, de nem is a gyerek hanem pl a cicik totál a zoomolva látszanának. Nekem alapból nem tetszik az, hogy a gyereket felrakják a netre babaúszásokon pl. Nem is járultam hozzá, hogy az aki az órát csinálja felrakja a netre a vízalatt készült képeket
2019. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%
En meg szoktam kerdezni, ha a fiamrol fotot/videot szeretnek kesziteni, es ott van a kozeleben mas gyerek. Uszodaban meg ez nagyon nincs rendben, a tobbiek mar irtak, hogy miert, honnan tudhatna a masik anyuka, hogy az o gyereke, vagy az o teste nem latszik benne, es hogy utana hova rakod fel?
2019. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
65%
En annyit szoltam volna kedvesen, hogy csak engem ne tegyen fel a netre furdoruciban. Ha normalis, ugyis mondja, hogy otthonra csinalom. Azert ez nem akkora para...lehet lepontozni...
2019. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
48%

Strandon, tengerparton is csinálnak fényképeket az emberek.

Szerintem túlzás volt a reakciója.

Ha nem akarom, hogy a gyerekem vagy én szerepeljek, akkor megkérem, hogy figyeljen mi ne kerüljünk rá.

De mi eleve egyrészes fürdőruhában vagyunk. Ránk aztán zummolhat, mert nem kivágott a fürdőruha és az úszósapi is irtó szexi. 😄 Más nem látszik ki a vízből, víz alatt meg amúgy is torzít.

2019. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!