Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csoportos foglalkozásokon...

Csoportos foglalkozásokon tényleg illetlenség a videófelvételt készíteni a gyerekemről?

Figyelt kérdés

Babaúszásra járunk. A férjem készített néhány nagy rövid (10-15 mp) videófelvételt a babánkról, ahogy a feladatokat csinálja/ élvezi. Természetesen a saját gyerekünkre zoom-olt rá, de ahogy mozgunk, vagy épp sorban állunk, vagy a babák egymás mellett vannak, a kép oldalán, hátterében feltűnnek egy-egy pillanatra más(ok) is. Az egyik feladatnál a mellettem lévő anyuka nagyon bunkó stílusban beszólt nekünk, hogy az ő gyerekét ne videózzuk, ő nem járult hozzá.

Valahol megértem, de:

1. Nem az ő gyerekét videóztuk, a saját kislányunkra közelítettünk rá.

2. Eszünk ágában sincs közzétenni -ahogy a saját gyerekünkről sem szoktunk; saját magunknak és a családnak örökítettük meg.

3. A babaúszáson hivatalosan is készítenek fotókat, videókat a babákról, amelyeket viszont tényleg közzétesznek nyilvános oldalakon, ahonnan rendelni lehet.

4. Másnál is láttuk, hogy videóz/ fotóz; és senki egy szót sem szólt.


Ezek szerint akkor majd semmilyen olyan eseményen nem videózhatom majd a gyerekemet, ahol nem csak Ő szerepel majd; mert akkor mi egy tuskó család vagyunk?!


Nem emlékszem, hogy gyerekkoromban ez bármikor is vitatéma lett volna. Ennyire gáz világban élünk, hogy már ennyiből is problémát csinálunk a jogaink mögé bújva?!


2019. ápr. 1. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Uszodában illetlenség. Nálunk pl ki is van írva, hogy az uszoda teljes területen tilos a fotózas
2019. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs ilyen kiírás.
2019. ápr. 1. 18:26
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen kiscsoportos foglalkozáson illik megkérdezni, hogy fotózhatsz, videózhatsz-e.

Szerintem nekem sem tetszene, a fotó/videó legyen a játékidőben, olyankor arrébb tud menni, aki nem akar benne lenni.

2019. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem illetlenség, hanem illegális. Mivel más gyereke is rajta van, ezért fel is jelenthetnek.
2019. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Niel89 válasza:
36%

Szia.


Azt gondolom,nem etikai szempontok alapján fontos megközelíteni ezt a témát.

Amennyiben az uszoda szabályzata erre mint tiltás nem tér ki,neked pedig nem szándékod sérteni vele más személyek személyiségi jogait,úgy ezek mellett nyugottan rögzíts.

2019. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Konkrétan személyiségi jogsértést követtél el. Senkiről, kisgyerekről sem lehet hozzájárulás nélkül fotót készíteni. Az uszoda azért készíthet mert az tömegfelvételnek minősül, a létesítményt, a programot a maga egészében örökíti meg, nem egyediesíti.
2019. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Sima foglakozásokon is illetlenség, de uszodában pláne az. Én is szóltam volna érte.
2019. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem elsősorban illetlen dolog. Én sem örülnék neki, mégcsak annak sem, hogy a háttérben szerepelnénk. A többit meg amit pontokba szedve leírtál nem kommentálom, nevetségrs mert a másik ember ilyeneket nem tud! (Te hova zummolsz stb)
2019. ápr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Engem nem érdekelne, 10 mp-es videó, amibe esetleg beleloghat a gyerekem, hát tényleg nem nagy ügy. Ha ki van írva, akkor nyilván nem videóznék, ha nincs, akkor csináld nyugodtan. Ezzel az erővel az utcán sem lehet videózni, mert más is látszik benne?
2019. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Nyilvános rendezvényen lehet, ott a megjelenéssel hozzájárul az illető, hogy felvétel készüljön róla, vagy a gyermekéről.

De a babaúszás nem minősül rendezvénynek, pláne nem nyilvánosnak.

2019. ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!