Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a legkésőbbi időpont,...

Mi az a legkésőbbi időpont, amikor még nem illetlenség felkérni valakit keresztszülőnek?

Figyelt kérdés
A lányom lassan 3 éves és még senkit nem kértünk fel, amikor kisebb volt akkor kisebb gondunk is nagyobb volt annál hogy erről beszéljünk a párommal, utána megszületett az öccse, aki 1 éves már, és már helyre jöttek úgy a dolgok hogy felhozhatnám a témát... de félek, hogy már túl késő.
2014. jún. 8. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy keresztelőhöz sosem késő!!!Én óvodás koromba lettem megkeresztelve. Szóval ilyen miatt nem kell aggódni. Ha szeretnéd egyszerre is megkeresztelik őket!!Mi hárman lettünk annó megkeresztelve egyszerre.30+6hkm
2014. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy késő, bármikor keresztelhettek. Nincs alsó-felső korhatár. Engem 10 évesen kereszteltek például.
2014. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen szinten nincs idoponthoz kotve, csak az a lenyeg, hogy ne egy hettel a keresztelo elott szolj a kiszemelt keresztszulonek. Amugy meg a ket gyereket egyszerre is kereszteltethetitek.
2014. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyenlőre csak szóban lennének k.szülők.

Köszönöm Mindenkinek a választ :-)

2014. jún. 8. 19:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább az az illetlenség. Mi az, hogy csak szóban? Figyi, legyél légyszi keresztszülő, de csak játsszuk, hogy azok vagytok. Ez a hülyeség. Mennyiből áll megszervezni egy keresztelőt, ha már felkéritek őket. Ennek semmi értelme...
2014. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy szóban keresztszülő. Annak meg mi a fene értelme?
2014. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk annyi értelme van, hogy tudják hogy ők azok, papír csak később lenne róla, mert 1 lakik közel,1 nagyon messze, ráadásul 2 hónapos babával nem egyszerű eljutni ide tömegközlekedéssel,sok átszállással, és egy keresztelő, vagy csak egy névadókor illik a nagyszülőknek is itt lenni,plusz valami kaja, süti. Szóval nem egyszerű dolog... Arról nem is beszélve, hogy egy olyan időpontot kellene találni, ami annyi embernek jó....

Ezekre nem gondoltatok azzal az "okos " buksitokkal??

2014. jún. 8. 22:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem írókkal. Olyan nincs, hogy csak szóban! Addig max. a család barátja, rokona az illető, de nem keresztszülő!

Az én két kisebb gyermekemet másfél, ill. 6 éves korukban, együtt kereszteltettük meg.


Ugyanaz a keresztapja és keresztanyja mindkettőnek, ők a legnagyobb gyereknek is.


Már a születésüktől fogva tudták, ha egyszer megszervezzük a keresztelőt, őket fogjuk ismét felkérni.


A kiválasztott időpontot közlöd velük, lehetőleg legalább egy hónappal előtte, főzöl, sütsz és ennyi. Én 17 embert láttam vendégül, egyedül főztem mindent.

2014. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem gondoltunk erre a kis buksinkkal, mert nem beszéltél 2 hónapos babáról. Egyébként a nagyszülőknek egyszer úgyis el kell jönniük és a sütit is meg kell sütni, ha ilyesmikkel akarod várni a vendégeket. Teljesen mindegy, hogy most, vagy 1 év múlva tartjátok meg. Erre még nem gondoltál a kis buksiddal????

Egyedüli indok a 2 hónapos baba lehet (aki gondolom a leendő keresztszülőké), de pár hónap múlva ez sem lehet akadály.

Szóval még mindig azt mondom, hogy értelme semmi, szóban keresztszülőnek lenni. Most felkéritek őket, és megbeszélitek, hogy amikor nekik is jó már az időpont, megtartjátok a keresztelőt. Ennyi.

2014. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!