Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy egyeztetek meg a névválas...

Hogy egyeztetek meg a névválasztásban a párotokkal? Mit tegyek olyankor, ha a páromnak csak egy név tetszik, ami nekem egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó másikat választani, de én nem tudok megbarátkozni a névvel, mert a kutyánkat is így hívták. Amikor említettem neki, hogy nekem nem tetszik ez a név, akkor megsértődött. Mit tegyek? Idő már nincs sok, egy hét a kiírt időig. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egyszer már rábólintottam erre a névre, de mégsem tudtam vele megbarátkozni, ezért nem szeretném ha így hívnák(Alex).
2008. nov. 10. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát, ha nagyon ragaszkodik egy névhez, akkor nehéz dolgod lesz.

Mi úgy csináltuk, hogy felmentem a netre, kiválasztottam azokat a neveket, amik tetszettek, szép kis lista lett belőle, majd együtt átrágtuk, melyik is illik jobban a vezetéknévhez, stb. És így megállapodtunk.

Szerintem próbáld valahogy megértetni vele, hogy az Alex név a kutyát juttatná mindig az eszedbe, milyen szomorú lennél, esetleg pityeregj is egy kicsit.

2008. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Már biztos, hogy fiú?

Mi többek között épp az ilyen viták miatt döntöttünk akkor a névről, amikor még uh-n nem tudták megmondani a baba nevét. A férjem egy ideig poénkodott azzal, hogy a lány névről ő dönt, a fiúról én, de ha fiú lesz, akkor mindenképpen az ő nevét fogja kapni... :-D Szóval demokrácia van. De ez tényleg csak vicc volt. Végül tényleg maradtunk annál, hogy a lány név az övé, a fiú az enyém, mert nekem már gyermekkorom óta volt egy lánynevem (Anna), amit adni szerettem volna, de ezt az ő vezetékneve kizárta, mert együtt nagyon mókásan hangzana. A döntésmechanizmus az lett, hogy ő is összeírt 3-4 lánynevet, én ugyanannyi fiúnevet, ami egyformán tetszik és a másik ebből a halmazból lőtte ki azt, ami nem megfelelő, például ami emlékezteti a másikat egy nem annyira kedves ismerősre.

De ha ti már tudjátok, hogy fiú, akkor nem annyira eljátszható. Azt hiszem, hogy a megoldás a kompromisszum. Valamennyire a párodnak most engednie kellene, mert az tényleg nem működik, hogy a gyereketek olyan nevet kapjon, ami neked egyáltalán nem jön be. Azt sem tartom túl jónak, ha két nevet adtok, mert furán venné ki magát, ha a férjed Alexnek hívná a gyerkőcöt, te meg mondjuk Ágostonnak... Nehéz helyzet, nem irigyellek.

Gondolom átbeszéltétek már ezt nem egyszer, de amíg még van idő (nem sok, mert tulajdonképpen akár már öt perc múlva is lekezdhetnél vajúdni) le kellene ülnötök még egyszer, őszintén beszélni vele erről és bármilyen nehéz, a férjednek meg kellene próbálnia előrukkolni még egy névvel. Nyomj a kezébe egy utónévkönyvet és kérd meg, hogy válasszon legalább két másik nevet, ami még szóba jöhet és dönthettek közülük.

Egyébként mit érzel? A férjed azért akarja ennyire az Alexet, mert tényleg beleszeretett a névbe, vagy már azért ragaszkodik hozzá ennyire görcsösen, hogy az ő szava érvényesüljön?

2008. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
A szülőszobában te vagy benn és kész. Szerintem ragaszkodj az általad preferált névhez, az Alex meg legyen mondjuk a második keresztnév. Emiatt csak nem fog elválni a férjed? Én is így fogok tenni, bár az én férjem nem ennyire csökönyös.
2008. nov. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha tenyleg semmikepp nem akar lemondani a nevrol akkor adjatok ket nevet neki,eggyet melle amit te valasztasz.Mi sem egyeztunk a nevekkel de mi ugy dontottunk hogyha kislany en dontok,ha fiu akkor o.Szerencsem van mert kislanyom lessz.Nekem is kb egy het mulva:-)
2008. nov. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Hát jól elhúztátok a választást.

Mi is úgy választottunk,hogy amik tetszettek azokat kiválogattuk mindketten.Ami egyikünknek nagyon nem tetszett,azt teljesen kizártuk,abba már nem gondolkoztunk tovább.És a végén ami mindkettőnkhöz a legközelebb állt amellett döntöttünk.Szerintem semmiképpen nem adj a gyerekednek olyan nevet,ami neked nem tetszik.Nálunk is volt olyan név,ami valamelyikünknek nagyon tetszett,de a másikunk teljesen elutasította.Azt el kell vetni.Ha meg a párod egyáltalán nem hajlandó semmilyen kompromisszumra,akkor a helyedben én választanék,meg sem kérdezném és kész.

De bocs,hogy megjegyzem,de ha ez ekkora problémát okoz,mert ennyire önző és csökönyös a párod,akkor hogy megy nektek az együttélés?Mert gondolom akkor más dolgokban sem lehet vele zökkenőmentesen közös nevezőre jutni.Bocs,hogy ez is leírtam,de az az igazság,hogy én nem ragaszkodnék olyan névhez ami a páromnak egyáltalán nem tetszik,mert ez önzőség,és el lehet vele rontani a várakozás örömét teljesen.


Minden jót,sok boldogságot a babához.

2008. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk apa adta a nevet a kislánynak ami nekem is tetszett,aztán mikor rátették a pocimra úgy maszatosan és rámemelte a tekintetét akkor mondtam neki egy nevet én azon a néven szólítom (az lett a beceneve számomra) mindenki más a "rendes " nevén hívja . Ebből nálunk sose volt vita . A két név ilyen formán is működhet.
2008. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Nekünk is kisfiúnk lesz 2 hét múlva és szintén a párom választott nevet, ő is Alex-et. Szerencsére nekem is nagyon tetszett, erre felvetette a héten, hogy hát mi lenne ha megváltoztatnánk, de erre én nem vagyok hajlandó, már annyira megszoktam, hogy így hívom. Szerencsére nem erőszakoskodott. De ami a lényeg, hogy adhattok két nevet is esetleg neki. Aki azt írta, hogy ugyis ő lesz a szülőszobán, hát ez nem egészen így van. A páromnak már van két gyereke, és azt mesélte, hogy szüléskor mind a kettőnél őt kérdezték hogy mit írjanak, mi lesz a neve:) Ezért jobb ezt letisztázni előre, vagy úgy jártok mint a múlt heti Született Feleségekben. Minden jót!
2008. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

legyen két neve, az elsot te adod neki, a masodikat ő.


mi nagyon nehezen egyeztunk meg a parommal, mert ha barmelyikunk is elkezdett neveket mondani, akkor a vegen hihetetlen rohogesbe fulladt az egesz, mert egy ido utan csak furabbnal furabb nevek jottek.


volt ot hat nev, amire mindkettonk azt mondta, hogy elmegy, de egyik sem volt az igazi.


aztan elalvas elott az egyik ilyen rohogesbe fulladó nevkereses soran (hat mar annyit stresszeltunk rajta, hogy vagy elsirjuk, vagy elnevetjuk magunkat), mondta, hogy legyen Konrád, és akkor Konannak becézzük. Én nagy fantasy rajongó vagyok, Konan, a barbár, meg a Konrád merészt jelent, és igazabol az szep, komoly név, ugyhogy meg is allapodtunk. Aztan jott a masodik nev mizeria, hogy en szeretnék másik nevet is, bar van egy tippem, hogy ugyis a konrádot fogja használni, itt voltak tobb verziok, a Máté volt az, amit mindketten megfelelőnek éreztunk, így lesz Szeitz Konrád Máté. (a konrád magában nekem borzasztóan komolynak tunik.)


keress valami olyan nevet, amire mindketten érzitek, hogy "EZAZ". mert nalunk is volt olyan, amibe ugyan mindketten belementunk volna, de nem volt az igazi, es amikor feljott a neve, akkor mindketten egybol ereztuk, hogy ez lesz az! (a matenal nem erzem, de a konrádnál nagyon, és a parom is igy van vele)


Alex magyarul Sándor amugy, es nagyon sokan adják a fiuknak, szoval ha csak a kutya dolog miatt zavar, akkor ne zavartasd magad, ha amugy se tetszik, akkor persze nehogy ugy hivjatok!

2008. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Szia, nem vagy valami könnyű helyzetben!Szerintem ha családi kedvenc viselte a nevet bármely félnél, az már eleve kizárja a gyereknél!De ha a férjed nagyon szeretné, próbáld megbeszélni vele, h Alex legyen a második keresztnév. Én megkértem a páromat, hogy ha fiú lesz, a nagypapám nevét viselje másodikként, aki nem egészen egy éve halt meg, az első meg olyan lesz, ami a vezeték- és a másik keresztnévhez illik.
2008. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Maga a név tetszene, csak azért nem tudtam vele megbarátkozni, mert a kutyámat így hívták. Megemlítettem a páromnak, hát erre annyira megbántódott, hogy még a könnye is kicsordult. Nagyon megsajnáltam, mert könnyezve mondta, hogy akkor hívják máshogy. Most tényleg teljesen tanácstalan vagyok.
2008. nov. 10. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!