Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engedjek apának a névválasztás...

Engedjek apának a névválasztásban?

Figyelt kérdés

Az 1.fiunknál mindkettőnknek határozottan tetszett a név,amit ő javasolt (Bendegúz)

Viszont úgy néz ki újabb fiúcska van a pocakban,és nagyon nem tudunk dűlőre jutni.nekem nagyon tetszik az Alexander név,viszont ő Andrást szeretne.

Még anno elhatároztam,hogy ha a 2.baba is fiú lesz,akkor Alexander lesz.Viszont veszekedni sem akarok.

Szerintetek?Engedjek neki?


2010. jan. 14. 20:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Engedj!!Az Andras nagyon szep,nemes hangzasu nev.Az Alexander nekem szornyen b.zis.
2010. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy ez nem megoldás a ti problémátokra,csak ismerek valakit,akinél ugyanez volt,Alexa,és Alisa közt lett Alexia.
2010. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
59%
az elsővel értek egyet, Alexander tök magyartalan...nekem egyáltalán nem tetszik. De a ti babátok.:)
2010. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Ezt már kérdezted egyszer...

Igen, engedj neki, az Alexander (Márió) rettenetes...

2010. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Andrással csak az a problémám,hogy ki nem állhatom ha Andris/ka becenevet kapná a fiunk.És ugye az esély meg lenen rá.mégsem szólhatok mindenkinek,hogy ne becézd a gyerekem!

szerintem abszolút nem B...S az Alexander.Sőt,azért szeretném ezt a nevet,mert a férjem nagyon szeretett nagybátyja Sanyi volt.Így angolosan lenne Alexander.


2.válaszoló,hát sajnos itt max az Alex változat lehetne-de az meg olyan "kutya" név.Előre is elnézést minden ALEX-től

2010. jan. 14. 20:45
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Válasszatok egy harmadikat :) Nálunk ez a megoldás, mert mi is mást akartunk.
2010. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno még nem tudtuk a pocaklakó nemét. Nem igazán tudtunk megegyezni a nevek terén. Aztán megegyeztünk, hogy ha lány lesz akkor az általam választott nevet kapja, ha fiú akkor a férjem nevezi el. Ebben állapodtunk meg, és ennek megfelelően van egy gyönyörű Viktóriám. Ha nagyon nem egyeztek, és azt csinálnám, hogy döntsön a sors :Pl ha páros napon születik anyuka nevezi el, ha páratlanon apuka akarata érvényesül, és nincs vita.
2010. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Adjátok neki mindkét nevet. Barátnőméknél igy lett. Apuka ragaszkodott ahhoz h a gyerek az ő nevét kapja (ami mellesleg tök gáz név másrészt meg él még a nagypapa, az apuka és a kisfiú is ugyanezen a néven szóval sose tudni beszélgetéskor kiről van szó), anyuka meg más nevet szeretett volna és igy a második nevet ő adhatta, és ő meg a család is igy szólitja a második néven.

Nálunk a fiam nevét apja adta (nekem nem tetszett de mostmár megbarátkoztam vele) és megbeszéltük h ha másodjára is fiunk lesz akkor ő nem szól bele, mit adok neki névnek.

Jó extrém nevet adtam, de egy szava se volt, becsületére legyen mondva :))

2010. jan. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nekem személy szerint az Alexander nem tetszik.

Kérdeznék valamit. Ha az egyik gyermeketeknek magyar nevet adtatok, akkor a másiknak miért akartok külföldi nevet választani? Annyi szép magyar név van. Pl András. :)

De a Bendegúz mellé jó lenne egy Botond is.

2010. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad lebeszélni :) Ha te úgy érzed Alexander van a pocakodban:) akkor add neki azt a nevet!!! :)

Engem is mindenki le akart beszélni a lányom nevéről de én egyszerüen éreztem h őt úgy hivják és nem is tudtam másként szólitani:)


de hogy fogod becézni amúgy? mert irod h az Alex szerinted kutyanév.

2010. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!