Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki más nevet adott kompromiss...

Aki más nevet adott kompromisszum miatt, mint amit szeretett volna végül megbékélt vele? Vagy a másik fél beletörődött?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egyezik név téren az ízlésünk a férjemmel. Telik az idő,de nem közelednek az álláspontok.

Azt nem szeretném, hogy két nevet adunk egyiket ő másikat én, mert a gyakorlatban nyilván egy néven fogjuk hívni a babát/ gyereket.

Totál más az elképzelésünk, egy egyezés sincs.

Barátnőm azt mondta , a szülőszobán úgyis tőlem kérdezik majd, mondjam amit én szeretnék, na de ez úgy érzem, átverés.

Tudom, tudom az életben van egy csomó más dolog amiben kompromisszumot kell majd kötnünk, de vhogy egyik sem tűnik ilyen véglegesnek, mint ez hogy a gyerek egész életében visel egy nevet, ami nekem totál utálat.

Tudom, nagyobb bajom sose legyen. (akit irritál a kérdés, lépjen túl).

Aki esetleg beletörődött abba , amit a férje választott, meg tudta kedvelni azt a nevet?

Vagy azóta is bánja , hogy nem adhatta a szeretett nevet?

(fiunk lesz)



2019. márc. 4. 07:56
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
76%
Sikerült eldönteni, hogy mindkettő, vagy új név, vagy mi legyen?:)
2019. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 A kérdező kommentje:

Abban maradtunk, hogy én is elengedem ő is , és a kettő helyett majd egy olyanban megállapodunk ami nem annyira gáz egyikünknek se.

De tovább nem léptünk, tehát nincs meg még a név.

Nem vagyok boldog ettől egyáltalán, de nem tudok mit tenni.

2019. márc. 11. 07:55
 53/53 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy fórumon, ahol valaki épp amiatt panaszkodott, hogy nem szereti a nevét, mert ilyen-olyan-amolyan, valaki azt válaszolta, hogy a név valójában nem más, mint egy hívókód, amellyel egy csoporton belül elkülöníthetők az egyes emberek, hogy tudjuk, kiről van szó. Amíg ezt a funkcióját ellátja, addig bármely név megfelelő, és felesleges a jelentésébe vagy hangalakjába túl sokat beleképzelni.

Valahogy a fejemben maradt ez a magyarázat, és azóta mindig eszembe jut, ha neves kérdés merül fel. Nekem ez segített túllépni a saját nevem iránt érzett utálaton, és azon is, hogy a férjemmel a gyermekünknek választott név nem éppen favorit nálam. Ez nem az én önmegvalósításom eszköze. Ez egy hívókód, ne legyen röhejes, legyen kimondható, de nem ez lesz életünk meghatározója. És ha így objektíven tekintek a nevekre, valahogy már egyik sem tűnik furának vagy elfogadhatatlannak számomra.

2019. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!