Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki más nevet adott kompromiss...

Aki más nevet adott kompromisszum miatt, mint amit szeretett volna végül megbékélt vele? Vagy a másik fél beletörődött?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egyezik név téren az ízlésünk a férjemmel. Telik az idő,de nem közelednek az álláspontok.

Azt nem szeretném, hogy két nevet adunk egyiket ő másikat én, mert a gyakorlatban nyilván egy néven fogjuk hívni a babát/ gyereket.

Totál más az elképzelésünk, egy egyezés sincs.

Barátnőm azt mondta , a szülőszobán úgyis tőlem kérdezik majd, mondjam amit én szeretnék, na de ez úgy érzem, átverés.

Tudom, tudom az életben van egy csomó más dolog amiben kompromisszumot kell majd kötnünk, de vhogy egyik sem tűnik ilyen véglegesnek, mint ez hogy a gyerek egész életében visel egy nevet, ami nekem totál utálat.

Tudom, nagyobb bajom sose legyen. (akit irritál a kérdés, lépjen túl).

Aki esetleg beletörődött abba , amit a férje választott, meg tudta kedvelni azt a nevet?

Vagy azóta is bánja , hogy nem adhatta a szeretett nevet?

(fiunk lesz)



2019. márc. 4. 07:56
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt ismerősöm, aki a szűkebb, közvetlen családi körben szavazásra bocsátotta a neveket anélkül hogy elmondta volna, hogy melyik volt anya és melyik apa választása (részrehajlást elkerülendő). Ők is már a 38. héten voltak, végszükségből csinálták. Végül egyértelműen nyert az egyik név, úgy hívják a kislányt.
2019. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
84%

Van egy csomó olyan név ami bár "hagyományos" mégis ritka. Pl Kristóf, Adrián, Erik.....

Ha nem , totál a 2 véglet vagytok (pl István meg Áchim) akkor csak találnotok kéne valamit. Mi addig kerestünk a férjemmel amíg nem találtunk olyat ami mind a kettőnknek tetszett.

2019. márc. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is hasonló a dilemma, csak én adnék hagyományos nevet és a párom ritkát. Tovább nehezít, hogy neki ritka neve van és imádja. Mi abban egyeztünk meg, hogy a a wikipédián van a 100 leggyakoribb név és azokat tuti nem adjuk, az ő kedvéért, pedig van ott név bőven ami tetszene nekem és ritkábbak közül keresünk egy kevésbé vadat. Teljesen normális nevek is hiányoznak az első 100ból.
2019. márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
88%

"Barátnőm azt mondta , a szülőszobán úgyis tőlem kérdezik majd, mondjam amit én szeretnék, na de ez úgy érzem, átverés."


Nálunk ugyan engem kérdeztek, de amikor meglátták a vezetéknevet, akkor a férjem kezébe nyomták a karszalagot, hogy írja rá ő. SZóval teljesen rajta múlt. Majdnem a saját nevét írta reflexből, de aztán persze a megbeszélt név került rá. AMi az én favorit nevem volt, férjemnek meg nem volt ellenvetése.


2 dolgot tudok javasolni.

Az egyik, hogy megegyeztek, hogy a favorit neveket bedobjátok egy kalapba, és sorsoltok, és ezt mindketten elfogadjátok a kisorsolt nevet.


Vagy lehúzzátok a listáról ami nem tettszik valamelyikőtöknek, és a maradékból választotok valami semleges nevet. AMi ugyan egyikőtöknek sem kedvenc, de nincs is ellenvetés.

2019. márc. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is ez volt, férjemnek az extrém és "ritka" nevek (Medox, Mendel, Noel..hagyjuk..😂) nekem inkább a hagyományosabb nevek tetszettek.(Gellért, Simon)

Annyi volt a közös, hogy mindketten ritkát szerettünk volna.


Átnyálaztuk a teljes MTA listát, egyszerűen nem volt egyező, mindkettőnk által preferált név. Vagy nekem volt kifogás, vagy neki. Aztán úgy döntöttünk, hagyjunk időt magunknak, ne legyen ez mindennapos téma, aludtunk rá jopárat..


Egészen addig nem bírtunk megegyezni, amíg meg nem indult a vajúdás.


A két listát, amiket már csak egy egy név szerepelt, de egyikünknek se tetszett a másiké, széttéptem és mondtam hogy akkor keresünk egy harmadik nevet


Itthon zuhanyzás közben ránéztünk még a statisztikákra, mint legritkábban adott férfi nevek és kiválasztottunk kettőt, amit a kórházba menet még ízlelgettünk.


Megláttuk a gyereket és egyértelműen az egyik nagyon illett rá, ezt a nevet kapta.


Szerintem sokat segít, ha megnézitek melyik évben milyen neveket adtak.

És bizony kompromisszumokat kell kötni, ha egyáltalán nem tetszik neked az ő választottja, neki pedig a tiéd akkor keressetek egy harmadikat.



Egyébként ne izguljatok rá, mert az erőltetés se megoldás.

2019. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
96%
Semmi esetre sem adnék olyan nevet, ami nem tetszik. Ez esetben egy harmadik nevet keresnék, amiben közösen! meg tudunk állapodni.
2019. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként tévedésben vagy kérdező teljesen mindegy mit írnak a szülőszobán a karszalagra , hiszen az nem hivatalos papír, a hivatalos az anyakönyvben lesz, azt pedig nem a szülőszobán állítják ki.
2019. márc. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:

37 köszi, nem én vagyok tévedésben, ezt én is tudom, hogy ha pl. rákerül a karszalag, utána 1-2 nappal jön az anyakönyvezést intéző vki és még egyszer rákérdez.

Sógornőm pl. akkor fordította meg a két utónevet.

Eredetileg a szülőszobán x nevet mondott előre, úgy került a szalagra, de két nap múlva mikor jött a hölgy és rákérdezett akkor megkérdezte, lehet e megfordítani még, és persze meg lehetett.

Én is bízok kicsit ebben, hogy vmi mindkettőnk számára semleges kalapból a "célnál" vagy ha ránézünk, megtetszik vmelyik, vagy a babára illőnek találjuk.

2019. márc. 4. 10:44
 39/53 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem adjátok mindkét nevet, és utána a kettőből alkossatok egy becenevet.

Vagy ha az sehogy sem hangzik jól, akkor valami tulajdonsága alapján becézgessétek - Pötyi, Picúr, stb -, aztán amikor tud már beszélni, majd ő kitalálja, melyik tetszik neki.

Egyébként több olyan ismerősöm van, ahol két nevű emberek mindkét nevüket használják (ebből hárman testvérek, plussz az egyikük kislánya.) Olyat is ismerek, akit otthon az egyik nevén hívnak, de mindenhol máshol, a másik nevén mutatkozott be.

2019. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Azért örülök, hogy nem csak mi vagyunk ilyen "ufók" hogy tök más az ízlésünk, vagy hogy azon igyekeznénk, hogy mindkettőnknek jó legyen (bár tudom, ez nem biztos hogy össze fog jönni).

Biztos hogy fogom becézgetni , mert ilyen típus vagyok, a férjemet is sokáig nevétől teljesen eltérő becenéven szólítottam , és a kutya is becézve van.

2019. márc. 4. 11:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!