Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki más nevet adott kompromiss...

Aki más nevet adott kompromisszum miatt, mint amit szeretett volna végül megbékélt vele? Vagy a másik fél beletörődött?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egyezik név téren az ízlésünk a férjemmel. Telik az idő,de nem közelednek az álláspontok.

Azt nem szeretném, hogy két nevet adunk egyiket ő másikat én, mert a gyakorlatban nyilván egy néven fogjuk hívni a babát/ gyereket.

Totál más az elképzelésünk, egy egyezés sincs.

Barátnőm azt mondta , a szülőszobán úgyis tőlem kérdezik majd, mondjam amit én szeretnék, na de ez úgy érzem, átverés.

Tudom, tudom az életben van egy csomó más dolog amiben kompromisszumot kell majd kötnünk, de vhogy egyik sem tűnik ilyen véglegesnek, mint ez hogy a gyerek egész életében visel egy nevet, ami nekem totál utálat.

Tudom, nagyobb bajom sose legyen. (akit irritál a kérdés, lépjen túl).

Aki esetleg beletörődött abba , amit a férje választott, meg tudta kedvelni azt a nevet?

Vagy azóta is bánja , hogy nem adhatta a szeretett nevet?

(fiunk lesz)



2019. márc. 4. 07:56
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
68%
Keressetek olyat, aminek legalább beceneve tetszik. Nekem pl tök sok olyan név van, ami rendesen nem tetszik, de a becézése nagyon, ilyenbe szerintem belemennék, ha a férjemnek nagyon tetszene.
2019. márc. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk is két külön elképzelésünk volt arról mi legyen a fiúnk neve. Egészen a 7. hónapig nem tudtunk dűlőre jutni így kerestünk egy 3. nevet ami mindkettőnknek tetszett. Így nem volt belőle veszekedés, sértődés nem kellett görcsölni hogy a másik el tudja e fogadni.
2019. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Igen értem, csak olyan rossz hogy tök más nevet kell adnom :( Még akkor is rosszul esik, ha tudom hogy ő se azt választotta volna.

Nem tudom, biztos más máshogy van vele, de nekem gyerekkorom óta van egy elképzelésem , hogyan hívják majd a gyerekem, és el se tudom képzelni hogy a számomra legfontosabb embert pont egy nem tetsző néven hívjam egész életében.

2019. márc. 4. 08:06
 4/53 anonim ***** válasza:
59%
Nem sikerult megszoknom, sosem szolitottam meg a neven a fiam , aki mar ovodas. Depresszios vagyok miatta.
2019. márc. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
75%

Mi közösen döntöttünk. Ha valakinek nem tetszett, kihúztuk a listáról.

Szerintem írjátok össze a neveket külön külön és az egyező nevek közül válasszatok.


Én nem tudtam volna túllépni, ha számomra "utálatos" név.

Mi az a név? Hátha írnak rá pozitívat és jobban megkedveled.

2019. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Nincs egyezés épp ez a baj !! A férjemnek csak a klasszikus nevek tetszenek , nekem pedig csak ritkák.

Egyszerűen vagy csak húzza a száját vagy viccet csinál az adott névből, ilyen rímet farag belőle, vagy hozzáteszi hogy így vagy úgy fogják csúfolni.

Szerintem meg bárkit bármit lehet csúfolni ha úgy akarja vki...

Nincs egyetértés, valamelyikünk rosszul fogja végül érezni magát.

2019. márc. 4. 08:13
 7/53 anonim ***** válasza:
53%

És mi van akkor, ha nem illik a dédelgetett név a vezetéknévhez, vagy a testvéred is azt adta a gyerekének, vagy a férjed exét hívják így... Az élet néha másképp alakul. Mondd el neki azt, amit itt írtál, hátha akkor hajlani fog rá. De te is gondolj bele az ő helyzetébe, mert lehet, hogy a mumus tanárának volt ez a neve, akkor te sem szeretnéd, ha ez is eszébe jutna a gyerekéről. Ha végképp nem megy, szerintem is keressetek egy harmadik nevet vagy ha a hangzáson túl más bajotok nincs a másik által választott névvel, akkor dobjatok fel egy érmét.

Egészséges esetben bármilyen neve lesz a gyerekek, meg fogjátok szokni és hozzá fogjátok kötni.

2019. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
91%

Nehezen hiszem el, hogy annyi fiúnév közül nincs egyetlen egy sem, ami mind két félnek tetszene.

Nem tudom milyen nevekről van szó, de ennek ellenére szerintem inkább klasszikus legyen mint a szerinted nagyon ritka.

2019. márc. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

8 as igen , nyilván sokan ezt javasolnák, de egyszerűen nem tetszenek a mindennapos , gyakori, minden ötödik gyereket úgy hívnak nevek. Meg apáink nevei sem.

Anyósom tanácsa meg az volt, most válasszon a férjem (naná) és majd köv. gyereknél én, na de semmi garancia rá, hogy lesz még gyerekünk ...

2019. márc. 4. 08:19
 10/53 anonim ***** válasza:
59%
mind 3 gyerekemnek 2 neve ,2 fiatalabbnak ilyen meg fontolásbol kisebbik fiamnak nevének becézet alakja tetszik,a rendes változata tul komoly egy gyereknek még ,lányomnál férjem kérésére az én nevemet adtok +ami nekem tetszet,végül mai napig azon szolitjuk ami második keresztneve és én választotam,férjem nem haragudott meg ezen.
2019. márc. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!