Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki más nevet adott kompromiss...

Aki más nevet adott kompromisszum miatt, mint amit szeretett volna végül megbékélt vele? Vagy a másik fél beletörődött?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egyezik név téren az ízlésünk a férjemmel. Telik az idő,de nem közelednek az álláspontok.

Azt nem szeretném, hogy két nevet adunk egyiket ő másikat én, mert a gyakorlatban nyilván egy néven fogjuk hívni a babát/ gyereket.

Totál más az elképzelésünk, egy egyezés sincs.

Barátnőm azt mondta , a szülőszobán úgyis tőlem kérdezik majd, mondjam amit én szeretnék, na de ez úgy érzem, átverés.

Tudom, tudom az életben van egy csomó más dolog amiben kompromisszumot kell majd kötnünk, de vhogy egyik sem tűnik ilyen véglegesnek, mint ez hogy a gyerek egész életében visel egy nevet, ami nekem totál utálat.

Tudom, nagyobb bajom sose legyen. (akit irritál a kérdés, lépjen túl).

Aki esetleg beletörődött abba , amit a férje választott, meg tudta kedvelni azt a nevet?

Vagy azóta is bánja , hogy nem adhatta a szeretett nevet?

(fiunk lesz)



2019. márc. 4. 07:56
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
88%

A barátnőd nagyon "szimpatikus".

Jól gondolod, csúnya dolog lenne a férjed véleményét semmibe véve a magad által választott nevet bemondani a szülőszobában. A névválasztásba mindkét szülőnek joga van beleszólni.

Nevet választani nehéz. A választott nevek mellé írjatok beceneveket is. Ilyen szempont alapján is nézzétek végig a listátokat.

Ha nagyon nem megy, akkor válasszatok egy tök egyszerű nevet, amivel nem lehet mellélőni, akkor is, ha eredetileg egyikőtök listáján sem volt rajta.

2019. márc. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:

Igen pont ez az, a névválasztásba mindkét szülőnek joga van beleszólni...azaz nekem is...:( és ha így nézzük, nekem itt nem lesz beleszólásom, hiszen semmiképp sem olyan lesz ami nekem tetszene.

Sokszor nekifutottunk már, mióta tudjuk hogy fiú, leglább 5 ször...most hétvégén is.

De csak ez a konklúzió, hogy én fogok engedni :((

2019. márc. 4. 08:24
 13/53 anonim ***** válasza:
58%

Azért a klasszikus nevek között is lehet ritkát találni. Nem jellemzően tömegnév a Zsigmond, Simon, György, Vince, Vencel, Gellért és még lehetne sorolni.


Elmondod, mik a preferált nevek mindkét oldalon?


Amúgy meg azt gindolom, ha annyira határozott az elképzelésed, akkor miért neked kell engedni? Nálunk nem volt beleszólása a páromnak. Én egyszerűen közöltem, hogy a fiamat így fogják hívni.

És igen, minden nevet lehet csúfolni, ha pedig nem, akkor megoldják a gyerekek máshogy. Azzal, hogy szőke vagy szeplős vagy szemüveges...

2019. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan írd már meg mi ez a két név.

Mert azért egy klasszikus (pl József) és egy ritka (pl Jeremiás) is van átmenet.

Az emberek hamarabb elfogadnak egy "normális" nevet, mint egy számukra röhejes divatnevet. A férjed is érthető a nem akar egy ilyen nevet. Mindenesetre tényleg gáz, hogy lesz egy gyereketek, ami sokaknak nem is lehet például, nektek meg az a legnagyobb gondotok, hogy nem tudtok kiegyezni egy névben ami mindenkinek megfelel, a megoldás pedig az lesz! Nem kényszeríheted te sem rá, hogy azt akarja ő is amit te, még akkor se, ha te ezt már öt évesen megálmodtad, és fordítva sem.

2019. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
88%
Ha pedig egyikőtök sem képes a kompromisszumra, akkor pénzfeldobás. Legalább nem az lenne, hogy valakinek engedni kell. Dönt a sors :D
2019. márc. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

14 köszi már vártam hogy miért ez a problémám bezzeg másnak meg milyen rossz. Értem, persze de engedd meg hogy nekem most ez okozzon gondot.

Ez nem ugyanaz mint hogy jaj melyik iskolába irassuk , vagy milyen színű legyen a szobája, vagy hova költözzünk mert ezek mind időleges dolgok, a név pedig örökre szól.

2019. márc. 4. 08:29
 17/53 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk sem volt olyan név, amiért mindketten oda lettünk volna. Választottunk egy nevet, ami mindkettőnk számára elfogadható. Azóta 3 év telt el, a nevet nem kedveltem meg. Továbbra is elfogadható névnek tartom.

De én úgy vagyok vele, hogy az lenne a legjobb, ha a gyermekünknek tetszene a saját neve, ez pedig úgyis megjósolhatatlan. Remélem neki tetszeni fog. Azért mondom ezt, mert én olyan nevet viselek, amiben a szüleim között rettentő nagy volt az egyetértés, én meg utáltam egész életemben. Ráadásul amikor ezt szóvá tettem, anyám azt vágta a fejemhez, hogy ha felnövök megváltoztathatom, de akkor soha többet ne jöjjek haza. Ez rettentően fájt, és ettől még jobban utálom a nevemet. Viszont én legalább nyugodt szívvel mondhatom a saját gyerekemnek, ha nem tetszik neki a neve, változtassa meg nyugodtan, áldásom rá :).

Javaslom, írjatok egy listát mindketten, húzzátok ki azokat, amelyikre valamelyikőtök azt mondja "ezt biztosan nem", és ha marad ami "max elfogadható", próbáljatok abból választani. Esetleg vonjátok be a tágabb családot, ha olyan a kapcsolat.

2019. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

A neveket nem szeretném leírni, mert tök egyértelmű hogy 90% azt mondaná , adjak ilyen mindennapost ami a férjem választása.

Ezért nem is ez a kérdésem, hogy ki mire szavaz.

Nyilván látom a névadási tendenciákból, hogy Bence Máté Levente pl. tizenéve tarol.

2019. márc. 4. 08:31
 19/53 anonim ***** válasza:
91%
Azért egy iskolakérdés nem egyenlő azzal amikor több száz név közül nincs egyetlen egy olyan, ami anyának és apának is jó. Miért nem írod meg a neveket?
2019. márc. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:
17 es köszönöm hogy leírtad. Igen valószínű ez lesz végül. Hiszen vmit adni kell.
2019. márc. 4. 08:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!