Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki más nevet adott kompromiss...

Aki más nevet adott kompromisszum miatt, mint amit szeretett volna végül megbékélt vele? Vagy a másik fél beletörődött?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egyezik név téren az ízlésünk a férjemmel. Telik az idő,de nem közelednek az álláspontok.

Azt nem szeretném, hogy két nevet adunk egyiket ő másikat én, mert a gyakorlatban nyilván egy néven fogjuk hívni a babát/ gyereket.

Totál más az elképzelésünk, egy egyezés sincs.

Barátnőm azt mondta , a szülőszobán úgyis tőlem kérdezik majd, mondjam amit én szeretnék, na de ez úgy érzem, átverés.

Tudom, tudom az életben van egy csomó más dolog amiben kompromisszumot kell majd kötnünk, de vhogy egyik sem tűnik ilyen véglegesnek, mint ez hogy a gyerek egész életében visel egy nevet, ami nekem totál utálat.

Tudom, nagyobb bajom sose legyen. (akit irritál a kérdés, lépjen túl).

Aki esetleg beletörődött abba , amit a férje választott, meg tudta kedvelni azt a nevet?

Vagy azóta is bánja , hogy nem adhatta a szeretett nevet?

(fiunk lesz)



2019. márc. 4. 07:56
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szüleim voltak így. Anyumnak tetszett egy név nagyon apumnak egy másik nagyon, és végül választottak egy harmadikat.

Valahol a ritka és nagyon megszokott között kellene keresgélni.

És végül ha még egyet megengedsz: az már rég rossz hogy nem mered leírni ide a nevet nekünk, mert úgyis ezt meg azt gondoljuk, de azért a gyereked viselje egy életen át. A nevet amiről te is tudod hogy negatív reakciók érkeznek. Azért ezt gondold át így...

2019. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Nem, nem a név gáz , csak egyszerűen nem segítség nekem ez ha mások leírják hogy inkább vmi ezerszer megszokottat választanának.

Ha a gyerek nevét vki meghallja úgy önmagában, az nem gáz név (nem ilyen mint a Hozéármándó vagy mit írtak feljebb) és megszokható .

Én nem szeretnék azért tök gyakori nevet adni, mert majd mások mit szólnak.

Nem hinném, hogy az életben való boldogulása vagy a boldogsága ettől függene hogy Tamásnak vagy Péternek hívják e vagy ritka a neve.

2019. márc. 4. 11:46
 43/53 anonim ***** válasza:
88%

"Nem hinném, hogy az életben való boldogulása vagy a boldogsága ettől függene hogy Tamásnak vagy Péternek hívják e vagy ritka a neve."


Akkor mi a kérdés? Ez alapján mindegy, mi a neve, akkor minek vergődsz ezen ennyit?

2019. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
96%

Ebben az esetben a megoldas szerintem az, ha mindketten engedtek, es egy olyan nevet valasztotok, ami egyikotoknek sem favorit, de legalabb ,,elmegy”-kategoria.


Ebben a helyzetben azert nem az a kerdes, hogy legyen-e gyereketek, ahol csak vagy igen, vagy nem megoldas van, kompromisszum pedig csak nagy lemondas aran lehetseges.


A gyereknevelesben amugy nagyon sok kompromisszumot kell majd hoznotok egymas fele is, a nevelesi elvek a legritkabban egyeznek 100%-osan, itt a lehetoseg elkezdeni ra gyakorolni. Ott raadasul majd sok vagy-vagy kerdes lesz, hacsak nem hagyja egyik szulo teljesen ra a masikra a donteseket. Ebbol a nevkerdesbol viszont ugy tunik, hogy a ferjed nem fogja radhagyni valoszinuleg.


Nalunk az volt, hogy mar a nevvalasztas kezdeten atbeszeltuk a szempontokat, es igyekeztunk kozos nevezot kialakitani, utana kezdtunk csak nevekrol beszelni. Lehet, hogy segitene, ha megegyeznetek elore a szempontokban, pl. oke, ne legyen nagyon ritka, de ne legyen benne a jelenleg elso 50 legnepszerubb kozott sem. Igy maris szukul a kor.


A mi szempontjaink: kulfoldon is lehessen hasznalni, legyen egyszeru, atlagos, passzoljon a vezeteknevhez, ne legyen a csaladban kozeli csaladtagok neve. Ez nalunk mar eleve kizart egy csomo nevet. Aztan felvetettunk neha 1-1 nevet, es megbeszeltuk. Bar en a sok szotagu, dallamosabb neveket reszesitetem elonyben, amelyik kozul nem mindegyik volt gyakori, es majdnem mindet leszavazta a ferjem, vegul engedtunk egy kriteriumon (ne legyen a csaladban), es igy sikerult talalni egy dallamos, hosszabb, de ferjemnek is tetszo kelloen atlagos nevet, amiben mindketten egyetertettunk.


A fiunev nehezebb volt. Fiu is lett amugy, igy ra kellett fekudnunk. Osszeirtunk par nevet, es pontozgattunk, 5 pont volt a maximum. A valasztott nev 4 pontos volt nalam, es a ferjemnel is, de ez volt a kozos nevezo, es egyikunk sem vetette el eleve, kozos nevezore is konnyebben jutottunk, ezert nem kellett reszletesebben definialnunk a pontozast.


Ezt csinalhatnatok ti is, kicsit mashogyan. Mindketten irtok egy 5-os listat, ebbol a masik kivalaszt 2-2 nevet, amelyik meg a legelfogadhatobb neki, pontozzatok mindketten a neveket objektiv szempontokat is bevonva, amiket korabban megbeszeltetek, igy max 10 pontot erhet el egy nev, pl.:

- 0, 1 vagy 2 pont, hogy mennyire tetszik szubjektiven

- hogy mennyire passzol a vezeteknevhez (ha ez fontos)

- hogy mennyire csufolhato (ha ez a ferjednek ennyire fontos)

- hogy mennyire tetszik a csaladnak (ha ez fontos)

- hogy mennyire felel meg annak, hogy se nem tul ritka, se nem tul atlagos


Igy max. 10 pontot kaphat egy nev.


Ez csak egy pelda, ha nincs 5 szempont, 3-mal is lehet, es nem muszaj 2 pontot adni max egy szempontra, lehet sulyozottan tobbet kiosztani a mindkettotoknek fontosabb kriteriumra is.

Majd osszeadjatok a pontokat, es a legtobb pontot kapot valasztjatok. Mert lehet, hogy igy mar a meglevokbol lesz olyan nev, amelyik egyikotoknek kevesbe tetszik, de meg az elmegy kategoria. Nalunk igy lett.


Volt ket kedvenc nevem, fiu es lany is. Mindkettot leszavazta a ferjem. Az egyiket konkretan kinevette, es mondott ra vmit, hogy hogyan lehet csufolni. Hat, oke, ez van. Vegul amugy egy olyan nev gyozott, amit en vetettem fel, szemben egy olyannal, amit a ferjem, pedig kozben a ferjemere jobban rahangolodtam, es tobb pontot is adtam ra emlekeim szerint, de a ferjemnek meg vegul az en otletem tetszett meg jobban, es az o csaladja azerint is az volt a jobb, igy a mi dobtesunket vegul ez is befolyasolta, de minket nem zavart, hogy a csalad is egyetertett vele, konnyebb volt a dontes.

2019. márc. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
85%
25# jó, de a kérdező minden "normális„ nevet utál... Így azért nehéz.
2019. márc. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
95%

-Vagy kapja a gyerek mind a kettőt

pl olyat is hallottam, hogy valakinek a szülei a Maléna nevet akarták, de akkor még nem engedélyezték nekik a kérvényükre; és akkor kitalálták, hogy legyen a lányuk Emma Léna. És akkor így szólítják őt Malénának, hogy a két keresztneve egybe. Tehát speckó becenév is jó.

-Vagy válasszatok valami teljesen újat, aminél egyikőtöknek sincs olyan érzése, hogy a másik ráerőltette az ő akaratát, és elnyomta; nem marad benne (egyikőtökben sem) egy életre tüske. Ha mindenki enged, az a kompromisszum, és akkor egyik sem erőszakolja rá a saját álláspontját a másikra. Meg hogy pl "Jóó, azt a másik ne akarja, akkor hagyjuk. Akkor egyezzünk ki valamiben, ami talán nekem se a favorit, de ne legyen benne egy életre tüske a másikban, merthogy én egyedül döntöttem, és azt mondtam, hogy 'ez lesz,és kész.'"

-Vagy például csinálhatnátok úgy is, hogy megbeszélitek , milyen karaktereket szeretnétek a gyerek nevébe mindenképpen, és majd egyezettek:) Egyébként nekem pl most a fejemben van pár név; pl Leon, Zétény, és az örök klasszikus, az Ádám:) Az Ádám név mindig nyerő marad, sosem megy ki a divatból:) Ősapánk neve:):) Az például lehet, hogy jó lenne:)

2019. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
63%
Vagy pl a Gedeon.:) Az is olyan mint az Ádám, nem túl gyakori, de mindenfelé ismerik; pl még adott esetben külföldön is.:)
2019. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
79%
45 vagyok, amugy igen, megbekeltem vele, illik szerencsere a fiamra, meg jobban is, mint az a nev, amit en szerettem volna.
2019. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem amíg kisbaba, semmi gond avval, hogy Leokádia.
2019. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

A ferjem Olivert akart, en Martint, de egyikünknek se tetszett a masik választása, igy hetek kutakodasa utan , kompromisszum árán lesz egy 3. neve, ami egyikünknek se kedvenc, de “nem rossz, megszokhato” , igy mindenki boldog 😅😁

(Es egyébként ahogy közeledik a szules dátuma, egyre jobban tetszik 😊)

2019. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!