Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki más nevet adott kompromiss...

Aki más nevet adott kompromisszum miatt, mint amit szeretett volna végül megbékélt vele? Vagy a másik fél beletörődött?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egyezik név téren az ízlésünk a férjemmel. Telik az idő,de nem közelednek az álláspontok.

Azt nem szeretném, hogy két nevet adunk egyiket ő másikat én, mert a gyakorlatban nyilván egy néven fogjuk hívni a babát/ gyereket.

Totál más az elképzelésünk, egy egyezés sincs.

Barátnőm azt mondta , a szülőszobán úgyis tőlem kérdezik majd, mondjam amit én szeretnék, na de ez úgy érzem, átverés.

Tudom, tudom az életben van egy csomó más dolog amiben kompromisszumot kell majd kötnünk, de vhogy egyik sem tűnik ilyen véglegesnek, mint ez hogy a gyerek egész életében visel egy nevet, ami nekem totál utálat.

Tudom, nagyobb bajom sose legyen. (akit irritál a kérdés, lépjen túl).

Aki esetleg beletörődött abba , amit a férje választott, meg tudta kedvelni azt a nevet?

Vagy azóta is bánja , hogy nem adhatta a szeretett nevet?

(fiunk lesz)



2019. márc. 4. 07:56
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

19 mint írtam azért, mert az nekem nem lesz segítség, hogy leírják majd 5-en , hogy fúúj ilyen nevet ne adj milyen gáz stb. (mert ezt megkapom a férjemtől is )

És hogy ők biztosan a (ez csak példa) Balázs András Pétert stb. választanák.

Mert ez engem nem visz előre :(

2019. márc. 4. 08:34
 22/53 anonim ***** válasza:
90%

"A neveket nem szeretném leírni, mert..."

pedig lehet, hogy azok alapján lenne valakitől egy olyan javaslat, ami alapján beugrana egy mindkettőtöknek elfogadható név ;)

2019. márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
87%
huhh, kezdem azt érezni, hogy neked valami Dzseremájá, vagy Dzsoni, esetleg Hozéármándó jellegű név tetszik :o
2019. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem ilyen, de ettől nem fogom leírni.

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek.

2019. márc. 4. 08:37
 25/53 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem te nagyon el vagy nyomva. Mi az, hogy nincs kompromisszum, neked kell engedni? Komolyan?? Én páromat kiröhögném.

Biztos, hogy nem adnék olyan nevet, ami nekem nem tetszik! Ne vicceljünk már, ezt mégis hogy gondoltad? Párodat sem értem, hogy képes lenne olyan nevet adni, amit te utálsz, és leszarja és fordítva is igaz.

Én még az öblítőt is megkérdezem, hogy melyiket vegyem, mert tiszteletből nem veszek olyat, amit ő ki nem állhat. Ő ugyanúgy.

Mondjuk nem olyan ritka ez a hozzáállás. Rokonomék is detto. Végül két tök eltérő nevet kapott a gyerek, kb azóta se tudjuk, hogy hogyan hívjuk. Döntsétek el normálisan, mielőtt ide juttok.

2019. márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
96%

Most mi a kérdés?

Több száz névből nem tudtok találni egy nevet, ami mindkettőtöknek tetszik.

Szerintem nem is akartok kompromisszumot. Ez már hatalmi harc, hogy ki akarata érvényesül. Szegény gyerek, már most a szülői erőfitoktatás eszköze.

2019. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

" Szerintem nem is akartok kompromisszumot" hát itt csak az lehet hogy valamelyikünknek jó, másiknak meg nem. Ez nem tud olyan szitu lenni, hogy mindkettőnk elégedett.

Na mindegy. Még az a legjobb megoldás, hogy mindketten elengedjük, amit szeretnénk.

2019. márc. 4. 08:47
 28/53 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyen Enzo, aztán nesze!
2019. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

'Még az a legjobb megoldás, hogy mindketten elengedjük, amit szeretnénk."

Ezt hívják kompromisszumnak. Mindketten engedtek.

2019. márc. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
77%

Engedjetek mindketten.

Valaki már említett ilyen esetet, mint az enyém is. A szüleim teljesen odavoltak az én nevemért, semmi mást nem tudtak volna elképzelni, én meg nem mertem megmondani nekik, hogy nem érzem magaménak. Negyvenvalahány év után is idegenül hangzik. A nagyanyám nevét érzem magaménak, de nem változtatnám meg, mert nem szeretném a szüleimet megbántani.

Egy egészen egyszerű, komoly név (pl. Gábor, András, vagy női Emese, Zsuzsanna stb.) felnőtt korban sem ciki. Ellenben egy csomó olyannal, amiket manapság adnak a gyerekeknek.

Nem tudod még, hogy milyen személyiség lesz a fiad. Egy különleges, szokatlan hangzású nevet vagy szeretni fog, vagy nagyon nagyon utálni.

2019. márc. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!