Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti spórolnátok a gyerekeiteken...

Ti spórolnátok a gyerekeiteken, hogy házat építsetek, ha van stabil lakhatásotok?

Figyelt kérdés

Felhoztam anyának a lányom kapcsán, hogy nekünk anno nem volt gyerekszobánk, gyerekbútoraink, színes fal/függöny, stb az öcsémmel gyakran osztoztunk ruhákon(én fiúsat kaptam, hogy neki is jó legyen), együtt fürödtünk, hogy ne menjen pocsékba a víz másodikos koromig, utazás minimális, 10 éves koromig csak belföldön, utána egy darab horvátországozás, ételekből csak az alapokat ismertük, mindenből olcsó, gagyi, örökölt/használt, gőzöm sem volt, hogy boltokba, éttermekbe szabad menni, sosem jártunk, moziba, gyerekszórakozóhelyekre évente.


Mindezt azért 12 évig, hogy megépülhessen egy gigantikusan nagy kertes ház, ahova 12 éves koromban helyettünk csak apám költözött(és később a barátnője). Mi 100nmes lakásban(társasház kertvárosban udvarral) laktunk mindig is apával és anyával, ugyanabban a városban, egyáltalán nem szűkösen, sőt, bőven elfértünk.


Erre anyám képes volt azt mondani, hogy nem volt pénzük, hogy rendes gyerekkorunk legyen. De volt, csak nem ránk költötték. Ezen rettentően megsértődtünk mindketten. Szerintem az a ház nem szolgálta az érdekünket, a gyerekkorunk elment, az utolsó tiniévekben meg nagyon nem számított, hogy van e kertünk, vagy hogy néz ki a házunk.


Szerintetek?


2018. dec. 27. 21:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
A mai szülők pont ezt csinálják, csak azután jó, ha a gyerek idős korára övék lesz a ház, nem a banké.
2018. dec. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

Én itt nem a spórolásban látom a problémát. Közösen összekuporgatta a család egy háznak az árát, de ennek az előnyeit már nem közösen élveztétek ki, mert apukád lelépett és elvitte azt, amiért az egész család áldozatokat hozott.

Ha nem válnak el, nem lenne benned ilyen tüske. Egyébként érdemes hosszútávon gondolkozni a gyerekek jövőjével kapcsolatban is. Én nem gondolom, hogy a csili-vili gyerekszobától és a legmenőbb ruháktól lesz boldog a gyerekkor.

Étkezés terén pedig nem tudom mire gondolsz, de amit ma egészségtelennek mondanak, azt 20 éve meg egészségesként reklámozták pl a margarin. De a padlizsánt is az utóbbi 10 évben kezdték el futtatni, előtte ritkaságszamba ment a zöldségesnél is.

2018. dec. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem hinném, hogy bármi ingóság vagy ingatlan fontosabb lehet, mint maga az élet. Leírásod alapján 12 év, azaz az egész gyerekkorotok ráment arra, hogy egyszer legyen egy ház.


Ez aránytévesztés. Nem jó dolog.

2018. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%

12

A parlizsán nem volt ritkaság és nem az elmlt tíz évben lett divat.


A margarint pedig a sertészsír helyettesítésére reklámozták egészségesebbnek, nem máshogy. Csak kényelmesebb egy mondat felét megjegyezni.

2018. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írtam, hogy ritka volt, hanem azt, hogy nem volt olyan nagy divat, mint manapság. Nagyanyámék pl dísztökként tartották számon, amivel nem érdemes vacakolni. Az én anyukám sem tette sokszor az asztalra, de az is lehet én vettem először magunknak. Soha nem vetném ezt a szemére, semmi hátrány nem ért miatta.

A margarin csak egy példa volt. De arról is kiderült, hogy rosszabb a zsírnál is. De akkor pròbálj a tejről úgy véleményt nyilvánítani, hogy ne legyen vita belőle.

2018. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!