Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este mennyivel a lefekvés...

Este mennyivel a lefekvés előtt látjátok a fáradtságot a gyerekeiteken?

Figyelt kérdés
2016. márc. 2. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

19 óra körül már álmos, akkor elviszem fürödni, aztán megissza a kakaóját és 19:50 körül már alszik is.

(1,5 éves a kisfiam)

2016. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

8 körül fekszenek le aludni.

Attól függ, mit csináltak aznap, mert van, amikor már 5-kor fáradtak, de van, h még 8-kor sem látszik rajtuk semmi.

2016. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem látok rajtuk semmit. A pici még baba, egyszer úgy aludt el, hogy puszilgattam az arcát, mire újra ránéztem, már durmolt. A 2 évesem meg nagyban beszél, ugrál, aztán lefekszik az ágyra és 4-5 perc alatt már egyenletesen szuszog :) nem tudom, nem tűnik fáradtnak sosem :))
2016. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De akkor szerintetek ha mondjuk 2 oraval a tervezett lefekves elott mar tok faradt akkor inkabb aludjon egy kicsit, igaz? Nem kell kibirnia estig?
2016. márc. 2. 15:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak, 8-kor teszem le oket aludni. A kisfiam mar negyed 8 korul dorzsoli a szemeit, jelzi, h almos. Gond nelkul elalszik. A kislanyomon viszont nem latsszik, h almos, csak akkor, ha 8-nal kesobb teszem le oket aludni vmilyen oknal fogva. Viszont o is par percen belul elalszik 8-kor :)
2016. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Értelmetlen lenne letenni két órával a tervezett lefekvés előtt. Garantált napirend felborulás lenne, ami senkinek nem jó.


A kérdésre válaszolva: az én gyerekemen szinte soha nem láttam a fáradság jeleit. Ha én nem fektetném, magától nem is feküdne le.

Egyszer kipróbáltuk meddig bírja, éjjel fél egykor mi dőltünk ki az apjával :D 3 éves volt ekkor és nem volt szokása délután aludni.

2016. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek? Nekem 2 lesz, de 1 éves kora óta rutinunk van amitől nem térek el. Ha álmos ha nem 8-kor leteszem. Ha fáradt elalszik azonnal, ha nem, elmotyog a kiságyban, tornázik, majd belealszik. Rutin kell.
2016. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez egy nagyon érdekes dolog. A fiam általában 15-ig alszik, +-fél óra. Általában 17 körül már bújik a párnájába, próbáltam lefektetni, de hiába teszem a kiságyba csak játszik és kacarászik. Így 19-ig megy a játszok-pihenek körforgás, aztán fürdés-etetés után már alszik is amint leteszem.
2016. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amint látom a fáradtságot, én azon vagyok, hogy minél hamarabb ágyba menjenek, mindegy, hány óra van. A délutáni alvás sem mindig ugyanúgy jön ki, van, hogy egy gyerek hamarabb ébred, van, hogy később, van, hogy egyáltalán nem is tud valamiért elaludni, pl. mert előtte aludt 20 percet a kocsiban.

Tudom, hogy szentségtörés ilyesmit olvasni, különösen egy szuperanyunak, de a napirend, rutin, stb., nevezzük bárhogy, sajna addig működik percnyi pontossággal, amíg csak 1, max. 2 gyerek van, és nincsenek nagyobb gyerekek a családban, akiknek egészen más a napirendjük, mert mondjuk 6 és 8 között érnek haza, minden nap más időpontban és sosem egyszerre, és igénylik ők is az anyjukat. Utána csak nagyjából lehet tartani. Nem vagyunk programozható gépek, a gyerekek feltűnően jól viselik a rugalmasságot, különösen, ha az anya nem görcsöl rajta.

2016. márc. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!