Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ezekhez a nevekhez?

Mit szóltok ezekhez a nevekhez?

Figyelt kérdés

Eleonóra, Jadviga, Izabella, Borbála


Mivel férjemmel történészként végeztünk, így mindketten magyar királynék nevében gondolkozunk.


Mit gondoltok? Ikerlányaink lesznek. :-)


2018. aug. 2. 11:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkit felpontoztam. :-)


Gondoltunk már arra, hogy dupla név nekik, úgy nem kéne választani. A vezetéknév rövid, mássalhangzóra végződik, illetve van benne egy o és egy a, úgyhogy mindegyik névhez menne.


Anna édesanyám, így az kiesik. Anasztáziáról a mesére asszociálok nagyon... Katalin egyáltalán nem tetszik, illetve a többi sem. :-(


Most épp végignéztük a fiú neveket, habár minek? :-), és ahogy mondogattuk, hogy mi tetszik, ott is uralkodónevek kerültek be a “top” listába. :-D Zsigmond, Rudolf, Henrik. Menthetetlen. :-D


Ami még női név és királyné, az a Mária meg Erzsébet, de azok se, egyáltalán.


Ellenben örülök, hogy azért mindegyik általam felsorolt valamennyire elfogadható és vállalható. :-)

2018. aug. 2. 12:41
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Az Izabella szép. A Borbála nekem így nem tetszik, de Boriként nagyon. A másik két név nem tetszik egyáltalán.
2018. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem gond, hogy Habsburg-nevek, akkor Zsófia, Antónia, Valéria, Karolina esetleg? Szerintem szép nevek. A tieid közül csak a Borbála tetszik, és a Jadviga helyett magyarosan, hogy Hedvig. A Jadviga nekem nagyon idegen, ez egy lengyel név.

Vagy ha nem ragaszkodsz, hogy királyné legyen, akkor a Kinga? Vagy esetleg magyar vonatkozással lehetne adni az Irén nevet is, mint az Eiréné magyarosított változatát Szent László király lánya után, aki bizánci császárné lett.

2018. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Eleonóra- Szerintem nagyon szép,kellemes hangzású név, és nem gyakori.

Jadviga- Számomra kicsit kemény hangzású, nem annyira nőies,mint pl az Eleonóra.

Izabella- Gyönyörű,egyik kedvenc lány nevem,listás nálam is.

Borbála- Valamiért sosem tetszett+ negatív személyhez is kötöm sajnos.

2018. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

Eleonóra és Izabella.


Szerintem felesleges mellé még egy név, önmagukban szépek és helyt állnak.

2018. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Nekem mind a 4 tetszik.
2018. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%
Milyen jó, h mindenki le lett pontozva, aki nem az Izabellara szavazott....az is hamarosan olyan elcsépelt nev lesz mint a Hanna.
2018. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Én mindenkit felpontoztam.


A Hedvig nem tetszik sajnos, pedig tudom, az a magyar, de a Jadviga változata viszont nagyon.


Zsófia: nagyon elterjedt, pedig szép, elegáns.

Antónia: nem igazán.

Valéria: Egy nagyon öreg asszony jut róla eszembe.

A K-s nevek úgy tűnik, nem tetszenek. Karolina, Kinga, Katalin... Valamiért nem igazán.


De nagyon rendesek vagytok, hogy így ajánlotok! :-)


Féltem kicsit, hogy a Jadvigával kiverem a biztosítékot, pedig nekem valamiért nagyon beakadt. Senkivel nem találkoztam még, akit így hívnának, és nem is gondolom extrémnek vagy tucatnak, mint Zoé vagy Dzsennifer. Pedig a Zoé sem ronda, csak volt idő, mikor minden második kislánynak Zoé volt a neve.


Izabella valóban gyönyörű (azért is listás), de én is félek attól, hogy mostanában nagyon felkapták, és tényleg, mire oviba menne a kislányom, lenne másik 3 Izabella meg Bellácska vagy Izácska. Bár nekem a becézések alapból nem annyira tetszenek, ezt lehet, Anyumtól hoztam. Engem is próbáltak becézni oviban, de aztán Anyum szólt, hogy nem az a nevem. :-D

2018. aug. 2. 17:23
 19/19 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám :D Nálam is vezetnek a királynevek (szintén történész). Ezek közül az Eleonóra és az Izabella tetszik. A Borbála semleges, a Jadviga nem tetszik. Ha nem fontos, hogy magyar királyné neve legyen (végül is Jadviga/Hedvig sem magyar hanem lengyel királyno volt), akkor még ami nekem tetszik és hasonló stílusú, az a Blanka, Margaréta.
2018. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!