Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeses kérdés. Mit kell ilyen...

Gyeses kérdés. Mit kell ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés

A fiam jún 20án lesz egy éves, gyesen vagyok vele.

Kaptan egy állás ajánlatot, jövő héten derül ki, hogy elsejével kezdhetek e.

Arra a 20napra le kell mondanom a gyest, és utána újra kapom, vagy végérvényesen elvesztem?

Hogy is megy ez?


2010. máj. 18. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A 20 napra nem jár, de utána a gyerek 3 éves koráig igen. Hívd fel őket, hogy gördülékenyen menjen az egész.
2010. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gyes mellett állandó, 8órás munka végezhető. legálisan. viszont te nem gyesen hanem tgyason vagy még, azt úgy tudom lekell mondanod. viszont után ismét kérvényezheted a gyest.
2010. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha gyesen van, akkor eleve nem lehet tgyáson. A tgyás a baba 5.5hónapos koráig járna amúgyis, de ahogy értelmezem már születés óta gyesen van a kérdező.
2010. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Főiskoláról mentem szülni, nem is kaphattam volna sem tgyást, sem gyedet, a gyes szabályok szerint pedig a gyermek egy éves koráig nem lehet dolgozni. Utána tudom, hogy lehet időkorlátozás nélkül dolgozni.

Ezért is kérdeztem, hogy azzal a 20nappal mit kell/lehet csinálni.

Mivel a próbaidő alatt is bejelentett az ember, még csak arra sem hivatkozhatok, hogy de hát csak próbaidő.

2010. máj. 18. 12:12
 5/6 A kérdező kommentje:
De ha jól értem, akkor nyilatkozok, hogy jún1től jún20ig nem élek a gyessel, és megyek dolgozni, jún21től pedig újra kapom. így júniusra kapok valamennyi gyest időarányosan és a béremet, majd onnantól a teljes gyes és a bérem.
2010. máj. 18. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól érted, ez lesz a megoldás. :-)
2010. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!