Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ebben az esetben ki fizetne a...

Ebben az esetben ki fizetne a szülésért? És mennyit? Ha már ma ennyi ilyen kérdés volt.

Figyelt kérdés

Nálunk nincs orvos választás, azaz annál szülsz, aki épp bent van. De magánban járok dokihoz, mivel így nem megy el a fél nap, és ha baj van, van kit felhívni.

De: előző szülésnél ő volt az ügyeletes, de simán hazament anélkül, hogy rám nézett volna. Akkor nem adtam.

Végül császár lett, így megvan az esély, hogy most azt fogja mondani, hogy császár legyen. Tehát kiír egy olyan időpontra, amikor épp ő van bent. Tehát munkaidejében ellátja a feladatát. Ebben az esetben fizetnétek neki?

És egyébként egy ilyen kórházban az ügyeletesnek adnátok pénzt? Többet kapna a saját dokid, ha épp bent van, mint egy ügyeletes, ha adnál pénzt?


Nem sajnálom, csak azt még megoldjuk, hogy havonta a magánrendelésre költünk, de felesleges 10 ezreim nem lesznek, ezt tudom. Mert még ha bejönne, mikor épp szülök, az más, de az ha épp bent van...


Remélem érthetően sikerült leírni, min gondolkodom. :)


2011. máj. 1. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ez a doki megcsászároz egy adott megbeszélt időpontban,akkor adnék neki valamennyi pénzt.

Ügyeletesnek pedig,akkor adnék,ha megérdemelné.Rám nézne,elvégezné normálisan a dolgát,emberséges lenne.

2011. máj. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha munkaidejében császároz, akkor ajándékot adnék neki, ha bejön miattad, akkor adnék pénzt. Hozzám éjjel bejött külön a dokim, nem is volt kérdés, hogy kap e pénzt ebben az esetben.
2011. máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, akkor, ha csak hozzám jönne be, akkor evidens, hogy adnék. De erre nálunk nincs lehetőség...


Még várom a véleményeket. :)

2011. máj. 1. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem adnék.Nekem fogadott dokim volt,előre megbeszélt összeggel,tehát nem volt gond,de ügyeletesnek,pláne ilyen előzményekkel nem fizetnék.
2011. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mázli volt, de nekem mindhárom szülésemnél épp bent volt a fogadott dokim. Adtam neki pénzt, de nem sokat. Én is magánrendelésre jártam, 3 hetente, ízt hiszem épp eleget keresett rajtam 9 hónap alatt. :)


A te helyzetedben a legelső válaszolóval értek egyet.

2011. máj. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alinaaa ***** válasza:
Én is az ügyeletesnél szültem. Minden ok volt. A férjem adott is neki, amit 3x vissza is adott, hogy nekünk nagyobb szükségünk van rá. Ez is kivételes eset. Azóta is büszkén gondolok a fiatal dokira:)
2011. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!