Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes venni egy szárítógépet...

Érdemes venni egy szárítógépet 3 gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy megoldás lenne-e a szennyes-száradó- hajtani való- vasalásra váró ruhák örök körforgására? Lehet-e megoldás egy szárítógép arra, hogy legalább egy napot ne kelljen elindítani a mosógépet?

Ja, és a penész alattomos felbukkanására is lehet-e megoldás?



2016. máj. 8. 17:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mi is most vettünk, 2 hónapja mikor a kicsi született. Nincs nedvesruha-szag, nincs vasalás, a ruhák puhák. A mosogatógéppel együtt legjobb barátaim.
2016. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Tuti vennék, bar nekünk most születik nemsokára meg csak a 2. gyerkőc. Csak sehol nincs mar helyünk még annak is :(

Tavaly vettünk mosogatogepet, na azzal is megfogtam az isten labat 😃😃

2016. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért, de ha a mosógépre akarom tenni a szárítót, akkor ahhoz kell valami szerkezet, vagy csak rátehetem? Én is nagyon szeretnék, de, csak egymáson férjének el...
2016. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Kell hozzá egy összeépítő keret, de az már nem nagy tétel a két géphez képest.
2016. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%
Érdemes minél nagyobb fordulatszámon centrifugálni (mondjuk 1400), mert úgy kevesebb áramot fogyaszt a szárítógép.
2016. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én is gondolkozom már régóta, mert úúúúgy utálom, hogy állandóan tele van szárítóval a lakás és folyton kerülgetni kell :(

Tényleg nem kell vasalni a ruhákat, nem lesznek gyűröttek? Elképzelni sem tudom, hogy ez hogyan lehetséges :)

Ja és nektek mennyivel dobta meg a számlát?

2016. máj. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Igazából a hely kérdést azért nem értem, mert a szárítót is rakni kell valahova. Ennek a gépnek elég egy konnektor, nem kell semmi más.

Úgy lesz a ruha sima, hogy amikor kiszeded, akkor tök forró még. Én mindig azonnal szedek ki mindent, megrázom, kisimítva rárakom a tetejére gyorsan, és onnan pakolom el. Annak lesz gyűrött, aki benne felejti, vagy aki túlzottan megtömi (bár én jó sok ruhát teszek bele, de eddig még nem tudtam túltömni).

2016. máj. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, hogy mennyi most 1kWh áram, de olyan 38 forint körül van. Az, hogy mennyivel dobja meg a villanyszámlát, nagyon sokmindentől függ. A gép hatásfoka (hőszivattyús jobb, de drágább), hogy mennyi víz marad a ruhában (centrifuga fordulatszám, ruha vastagság), mennyire optimálisan "tömöd" meg a gépet és mennyire szárazon akarod kivenni belőle a ruhákat, illetve hány adagot szárítasz egy hónapban.

Nekünk egy olcsóbb fajta (100e Ft) Whirpool szárítógépünk van, ami "B" hatékonyságú, nem hőszivattyús. Havi 30-35 szárítási ciklus szokott lenni és ebben van olyan, hogy alig van benne ruha meg van olyan is, hogy jól meg van tömve. Mivel szín szerint szétválogatva mosunk, így előfordulnak kisebb és közepes adagok, de például az ágynemű az nagy adag szokott lenni, a farmernadrágok, pulóverek pedig még vastagok is, tehát több víz marad bennük centrifugálás után mint mondjuk egy vékony pólóban. Mosógépből is direkt olyat vettünk, ami tud 1400-on centrifugálni. Nekük az extraszáraz program jött be, mert akkor biztosan szárazan vesszük ki belőle az összes ruhát és nem kell két-három vastagabb darabot megint visszatenni egy újabb körre. Tehát ilyen használat mellett egy-egy szárítási ciklus 0,8 és 2,1 kWh között szokott lenni, de a havi átlag olyan 1,4 kWh, ami kb. 53 Ft. Ha ezt felszorozzuk 30-cal, akkor kb. 1600 Ft havonta. Ennyit megér, hogy több órányi munkától kímél meg minket és nem kell egész télen szellőztetni. A szárítási idő pedig általában 45 perc és 80 perc között szokott lenni.


Amikor tönkrement a mosógépünk, néhány adag ruhát a szomszédban mostam ki, de az a gép csak 1000-es centrifugát tudott és ez meglátszott a szárítógép fogyasztásán is. Kb. 70 százalékkal több volt, mint 1400-as centrifugánál. Bőven 2kWh óra felett fogyasztott.

2016. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
17es, elég érdekesen nézne ki az emeleti szobankban egy szaritogep 😏😉
2016. máj. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy vki, akinek szintén nem volt hely a fürdőben, betette a nappaliba (vannak tök szép gépek is:)) és nagyon szerette, mert jó kis meleg árad ki belőle kipakoláskor. :)

Én télen sokszor időzítettem úgy, hogy a gyerekeim fürdése előtt járjon le a gép, az is adott egy plusz meleget a fürdőnek.

2016. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!