Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az anyuka 3 gyermek után otthon lehet és ezért pénzt is kap?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy 3 gyereket el lehet tartani anyaságiból, ezért nem is értem, hogy egyáltalán minek van? Akinek keres annyit a férje, hogy otthon tud maradni a gyerekekkel, annak amúgy sincs rá szüksége, aki meg lusta dolgozni, annak nem adnék. Nekem is van olyan ismerősöm, aki a családiból, és az anyaságiból él, mert lusta elmenni dolgozni. Nekem egy gyerekem van, és így is nehezen kaptam munkát, pedíg fiatal vagyok, és van egy technikusi végzettségem és két nyelvvizsgám.
2010. márc. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%

3 szakmám van, 6 nyelven beszélek mégsem kellek sehol!

Hogy miért?? Mert gyerekem van és nem szeretnék ha táppénzre mennék 2 havonta 1-2 hétre.

Nagyon jó vendéglátó helyen dolgoztam, álom fizetésem volt, én voltam a kedvenc, mint a fönöknek mint a külföldi törzsvendégeknek. Most,hogy visszamennék azt mondták.....SORRY!

2010. márc. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

22.36-os vagyok megint

Én megértem,nekem is van 2 kisgyerekem ha pl beteg vele kell lenni stb... De abba nem gondoltok bele,hogy egy munkáltatónak(főleg vendéglátás,eladó és a többi ilyen kisvállalkozásnak)az nem megoldható,ha mondjuk 4 alkalmazottra van kerete de az egyik folyamatosan táppénzen van azt ugyanúgy ki kell fizetni,plusz aki bejön helyette azt is... Tehát olyan mintha 5 alkalmazottja lenne.És az már jóval több kiadás.

De nálunk is volt olyan alkalmazott akinek kisgyereke volt semmi probléma nem volt,nem rohangált táppénzre,hanem elcserélte a kolléganőjével a napokat és ennyi...

2010. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
Főállású anyaság? Na hát én már el nem tudom képzelni, hogy életem végéig bezárt legyek és háztartási. Másfél évesen bölcsibe adtam a lányom, mert nem bírtam meglenni a társaság munka nélkül. Mi a férjemmel felváltva fogunk betegszabira menni a gyerek miatt, így nem lesz olyan szembeötlő, hogy a gyerek kéthetente beteg vagy két hétig beteteg.
2010. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

Hú, utolsó, biztos neked fognak most esni... Mondjuk igazából nem is az a lényeg, hogy bejön-e valakinek, hogy otthon legyen, vagy sem, hanem, hogy egyetértünk-e azzal, hogy van olyan lehetőség, hogy 3 gyerek után iskolás korig járjon pénzbeni juttatás.

Amúgy szíve joga otthon maradni mindenkinek, akárhány gyerekkel, vagy akár gyerek nélkül is, ha megengedheti magának, csak ne az én adómból!

2010. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
és az nem háborít fel titeket ,hogy 28000 ft kap az aki az életében nem dolgozott?ja és nem fehér de kapja a segélyt a semmire.na kíváncsi vagyok na azt is az adótokból vonják és sírnak,hogy nincs pénz.az életükben nem dolgoztak.na?ehez szóljatok hozzá
2010. márc. 23. 18:32
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

A válaszokat olvasva azon nem gondolkoztatok el, hogy ez alapján TGYÁS, GYED is minek jár az anyukáknak. Az is az adófizetők pénzéből megy. Mivel ilyenkor nem végez keresőtevékenységet.

Azonban, ha valaki otthon nevel 3 vagy több gyereket,s mondjuk mellette van egy félállása az a következő keresőképes generációt neveli (nem a kisebbségre gondolok).

2010. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezek szerint súlyosbító körülmény, ha valaki nem fehér? Szép kis alak vagy te...

Amúgy nem, az nem zavar, ha valaki (mint ahogy én is) kapja a gyereke 2-3 éves koráig az ellátást, az sokkal inkább, ha valaki akkor is kapja, amikor dolgozhatna, mert a gyerekei ovis korúak már.

2010. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, zavar az, ha valaki (s többnyire a nem fehér!!) azért szüli a gyerekeit, hogy minél több családi pótlékot kapjon.

Miközben a gyerekei sokszor az utcán nőnek fel (tisztelet a kivételnek).

2010. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy nem a kérdező voltam, hanem az utolsó válaszoló. Egyetértek a kérdezővel!!!
2010. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!