Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maradhat a bölcsiben egy...

Maradhat a bölcsiben egy gyermek, ha az anyukája terhesen, táppénzen otthon van?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről? Lehet jogilag ilyet, ha nagyon kevés a férőhely? Mit szólnak ilyenkor az ott dolgozók?
2011. márc. 5. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Mivel nagy a túljelentkezés és sokakat hoz lehetetlen helyzetbe az, hogy ha nem tudják beíratni a gyereküket bölcsibe szerintem emiatt simán elbocsájthatják a gyereket.

Arról nem beszélve, hogy mennyire nem korrekt és pofátlan dolog ez az anyuka részéről.

2011. márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
osztom a véleményed, engem is az érdekelne, hogy jogilag lehet ezt?
2011. márc. 5. 16:13
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
miért lenne pofátlan pláne egy veszélyeztetett terhességnél ?egésznap rohangálni terhesen egy baba után?
2011. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Második:

Más is megoldja, hogy terhesen rohangáljon egész nap a gyereke után. Igenis pofátlanság.

A veszélyeztetett terhesség más tészta, de arról nem is ír a kérdés.

2011. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem veszélyeztetett...
2011. márc. 5. 16:30
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Maradhat. Legalábbis nekem több olyan ismerősöm is van, ahol az anyuka terhes lett és a már kb. fél éve bölcsis nagyobbat nem kellett kivennie. (nehéz volt a beszoktatás is)

Sőt! A városban ahol élek van olyan bölcsi is, ahol Gyed, Gyes mellett is beveszik a gyerekeket. Szóval anyuka nem dolgozik, nem tanul, "csak" elviszi a kicsit a bölcsibe és ebéd után, vagy amikor akar érte megy.

Ez sztem az intézmény kapacitásától és az igazgató hozzáállásától függ! Gondolom a fővárosi bölcsikben nincs ilyenre lehetőség.

Én nem ítélem el a második, többedik gyermeküket váró anyukákat ha beadják a kicsit, és közben ő otthon ebédet főz, megcsinálja a házimunkát, esetleg pihenni is tud egy kicsit.

Ha viszont csak azért adja be, mert nyűg neki a gyerek, az már más tészta...

2011. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Aki táppénzen van otthon, az jogilag veszélyeztetett terhes. Egy egészséges terhest nem írnak ki táppénzre. Az más kérdés, hogy a lusta mamák megegyeznek a dokival,az meg kiírja őket. Mielőtt nekem esik valaki, hozzá teszem, hogy a veszélyes munkakörben dolgozókat nem sorolom ide.

Nekem viszont nem lenne pofám bölcsibe járatni a gyermekem mikor otthon vagyok egész nap. Nem csak pofátlanságnak tartom, hogy más elől elveszi a helyet, hanem emberileg "anyailag" is elítélem.

Nemrég kezdte a bölcsit a kicsim, nyolc órában dolgozom. Minden nap alig várom, hogy rohanhassak érte, és végtelenül boldog lennék, ha még otthon maradhattam volna vele. El sem tudom képzelni, hogy lehet valaki ennyire kényelmes, lusta, lelketlen, hogy otthon éli világát, ahelyett hogy a gyerekével törődne. Nem értem minek szülnek az ilyenek, azért, hogy más nevelje helyettük?!

2011. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ebbe a kategóriába tartozom-e, de mi éppen azon gondolkoztunk, hogy egy héten 1-2 napot fog bölcsibe járni a kislányunk, míg én itthon vagyok terhesen(veszélyeztetett, de a gyereket azért bírom gondozni). Az ok pedig az, hogy nagyon rosszul viseli az olyan helyzeteket, amikor más kisgyerekekkel kell együtt lennie. Azért próbáljuk meg, hátha segít neki a szocializálódásban.
2011. márc. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vok, hozzáteszem mi magánbölcsibe visszük.
2011. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

persze tudjuk hogy mire van kitalálva a táppénz, de szerintetek a várandós anyukák hány százaléka olyan aki azért van táppénzen mert tényleg problémás a terhessége vagy veszélyes a munkaköre?

Nem is ezzel van a baj, de nekem nem lenne szívem a nagyobbat elvinni míg én otthonvagyok.

A magánbölcsi meg persze más dolog abból a szempontból, hogy nem azok elől veszed el a helyet akinek nagyon kellene...

2011. márc. 6. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!