Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek után járó +2 nap...

Gyermek után járó +2 nap pótszabadságot az apuka is igénybe veheti azokra az évekre amíg az anyuka otthon van? Tehát anyuka nem tudja igénybe venni, de nyilatkozik, hogy lemond az apuka javára

Figyelt kérdés
Valószínű, hogy amikor visszamegyek dolgozni én nem fogom megkapni ismerve a főnököm (abszolút nem érdekli a törvényi előírások, és ha meg akarom tartani a munkám nem mehetek jogászhoz stb sem a magam igazáért)
2010. jan. 26. 13:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést de lemaradt. Ha lehet, akkor a munka törvénykönyvében hol találok erre passzust? Tehát hogy átadható a pótszabi?
2010. jan. 26. 14:00
 2/7 anonim ***** válasza:
A párom megkapta a cégtől de elvileg az jár (már ahol adják) az apának is az Évi 2nap gyermekek utáni szabadságnak hivják De ha ugy értetted hogy a te szabidat apa javára irni sajna nem lehet
2010. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont a napokban kellett nyilatkoznunk. Az a lényeg, hogy a te munkáltatódtól kell egy nyilatkozat, hogy te nem veszed igénybe és akkor az apa kapja a pótnapokat.

Mt 132§

[link]

2010. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nekem kellett nyilatkoznom Apa cége felé, hogy nem én veszem igénybe idén. most kellett január 20-áig, de ez gondolom cégenként más. Mivel én gyeden vagyok, így a cégemnek nem kellett nyilatkoznia. szerintem ha gyeden vagy és nem veszi ki apa, akkor az elveszik, mert ez nem biztos hogy gyűlik.
2010. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

A munkáltatódnak tudnia kell, hogy most neked kell számolnia vagy apának. Ha te veszed igénybe - amit persze nem tudsz megtenni a gyed miatt - akkor ugyanúgy halmozódik, mint a gyed első évére járó szabadság. Ezt is kötelezően ki kell adnia a munkáltatónak mielőtt ténylegesen visszamész dolgozni.

2010. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem halmozódik most jártam utána.Én is össze akartam gyüjtögetni magamnak ,hogy ha megyek vissza dolgozni elötte ki veszem de azt mondták ilyen nincs,vagy adom a férjemnek vagy el úszik.Csak az adott évben célszerű meg tartani amikor már mész vissza dolgozni,addig add a párodnak,több időt tud veletek lenni.
2010. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem így van. Ha te nyilatkozol, hogy te kívánod érvényesíteni a pótszabadságokat, akkor kutya kötelességük elszámolni az adott évre. Mivel pedig az adott évben szülési szabadságon ill. fizetés nélküli szabadságon vagy, ezért nem tudod kivenni, vagyis ez esetben kötelesek elszámolni akkor, amikor visszamész dolgozni.
2010. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!