Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az anyuka 3 gyermek után otthon lehet és ezért pénzt is kap?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 20:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nincs is baj,de én munkahelyhez is kötném.
2010. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Maradjon otthon ha akar de ezért már ne fizessenek neki. Tessék dolgozni ha pénzt akar, a gyereket nem kell ápolgatni 18 éves koráig!
2010. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Nekem mindegy, bár szerintem megélni nem lehet abból, amennyit adnak, kb. annyi, mint a gyes. Szerintem ha valaki megteheti, hogy nem dolgozik, akkor nem kéne külön pénzt adni, hiszen nyilván valóan megengedheti magának a család, hogy csak az egyik szülő dolgozzon. Ha rá lennének szorulva, akkor dolgozna az anya is. Az más kérdés, hogy sokan kényszerből vannak GYET-en, mert nem találnak munkát, és legalább valami pénz csurran-cseppen.
2010. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Őszintén? Pl azt, hogy két gyerekkel miért nem lehet? Ugyanúgy gond, hogy egyik elkapja a másiktól a betegséget, és megduplázódik a betegség miatt otthon töltött idő.

Tény, hogy három gyerekkel nehéz munkát találni, de kettővel is az. (Gondolom egy gyerekkel is, de ezt nem tudom) Egyébként nagyon kevés pénzt kapnak érte, ha jól tudom kb a gyessel azonos összeget.

2010. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
kíváncsi voltam a válaszokra aki azt írta,hogy mennyel el dolgozni aki pénzt akar az olyan édes volt.nézett ma már munka után? 2gyermekem van és 0 %az esélyem,hogy munkát találjak pedig érettségim van és eladói gyakorlatom de még takarító nőnek sem vesznek fel a gyerekek miatt.
2010. márc. 22. 20:56
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
1. Érettségim,3 szakmám,jogsim van és már előre félek hol fogok munkát találni,ha ovis lesz a fiam.A "kedves" ex főnök a terhességem előtt 3 hónappal kijelentett(nem volt választásom),így csak gyest kapok,ami semmire sem elég.Én azért írtam a munkát,mert sok nő csinálja ezt pl a mi falunkban,hogy 4-5 gyereket szül és a pénzt,amit utánunk kap javarészt nem rájuk költi.Akkor kapjon vki több pénzt a gyerekei után(3-4 gyerekre gondolok) ha előtte dolgozott,ne belőlük akarjon pénzt csinálni.Én ennyi végzettséggel voltam már közmunkás is.Én jelentkeztem,mert úgy voltam vele a havi 30E is több,mintha a fenekem ülve várom a segélyt.
2010. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
A szomszédunkban is lakik egy anyuka 3 gyerkőccel. A legkisebbik most szeptembertől fog suliba menni, az anyuka pedig majd munkát keres, bár nagyon fél tőle, hogy talál-e? Legalább 10 éve (pontosan nem tudom) nem volt munkahelye. Szerintetek mikorra talál majd munkát és mit? És tényleg nem túl sok az a pénz, amit kap. Szerintem a 3 gyerkőc iskoláztatására sem elég. És igen is kemény munka "hivatásos anyukának" lenni, szerintem. Nekem még csak egy van, de még így is rengeteg tennivaló van itthon. Az Ő lakásuk szép rendes, tiszta. Látszik, hogy tényleg dolgozik vele. Úgy gondolom, hogy megdolgozik a pénzéért.
2010. márc. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Igen, de itt pont ez a baj. Már 2-3 év kihagyás is elég nagy lemaradás manapság a munka világában. Ha valaki szül 3 gyereket, és a legkisebbik iskolás koráig otthon marad, az már óriási nagy kihagyás, gyakorlatilag mindent elölről kell kezdenie, és már nem is fiatal annyira. Ez egy valós társadalmi probléma. Ezért lenne jobb, ha nem maradnának otthon ilyen sok időt. Tudom, nehéz munkát találni, pláne akinek 3 gyereke is van. Ez így sajnos egy ördögi kör.
2010. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Sziasztok!


Nekem négy gyerekem van! S mikor a legkisebb 3 éves lesz újra főállású anya leszek.

Ami persze nem nagy pénz, de így több időm, energiám jut a gyerekeimre.

A nagyobbakkal is voltam már főállású anya, s mellette félállásban dolgoztam, mint ahogy most is azt fogom csinálni.

Szerintem ennyi gyerek mellett ez a legideálisabb megoldás!

2010. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Na én ezt néha fordítva látom,mi állandóan a boltunkban eladót keresünk és mégse jelentkezik egy értelmes normális ember se... Illetve jelentkezik,csak olyanok akik akikről elöbb utóbb kiderül hogy lop,rafináltkodik,vagy egyszerűen defektes.

Pl nekünk nem gond ha valakinek van gyereke.3 alkalmazott van ők úgy cserélgetnek műszakot ahogyan akarnak.Csak az a lényeg hogy mindig legyen ott valaki... :)

Szóval végül is csak azt akartam mondani,hogy van munka csak rosszkor vagyunk rossz helyen... :)

2010. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!