Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit költöttél az alábbiakra?

Mennyit költöttél az alábbiakra?

Figyelt kérdés

1. Terhesgondozás, szülés, vitaminok

2. Kismamaruhák

3. A baba cuccaira szülés előtt összesen (kiságytól a babakocsiig az utolsó kis rugdalózóig, tehát összesen mindenre)

4. a babára 1 éves koráig havonta (kb)


2015. okt. 14. 13:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. A 3. kérdéshez kiegészítésként: vettünk légzésfigyelőt és bébiőrt is, ezeket fontosnak találtuk. Kb. 50 ezer Ft volt a kettő együtt.
2015. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

tényleg (ahogy első írta)1 millió felett van cakk pakk minden (krupp nélkül is) és ráadásul spórolva, meg kölcsönkapva dolgokat..

én inkább ki se számolom :)

2015. okt. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

1: 283e Ebből doki 210e volt. Havonta (jobban mondva 4 hetente)8000 a doki, szülés 40e, plusz a kombinált teszt és 4D. A gyógyszerek 73e-be voltak, mert végig szednem kellett a toxoplazma miatt és az első 3 hónapban nem volt a támogatottból és teljes áron kellett megvennem. Ezen kívül femibiont szedtem.

2: Nem kellett, mert tudtam hordani a rendes ruháimat, mivel mindig lenge ruháim voltak.

3: 181e Ruhákat és a kiságyat kaptuk (csak matracot vettünk). Sok ruhát használtan, turiból vagy börzén vettem, így az 15e volt. (igaz jóval előre is vettem téli ruhákat) A többi 166e a babakocsi (új 85e), légzésfigyelő (új 24e) és minden egyéb (kád, pelenkázó, fürdőlepedők, mellszívó). Nálunk a szülésig 485e volt minden, de ebben már az én kórházi cuccaim is benne vannak az utolsó betétig.

4: Ezt hamarosan fogom összegezni, mert most lesz szombaton 1 éves a lányunk. De kb 30-40e/hó. Tápszeres lett egy idő után és dévényeshez is jártunk. 11 hónapos koráig HA-s tápszert kapott, csak ez havonta 12-15e volt.

2015. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

1, Kb 150.000 Ft

2, 10.000 Ft

3, Kb 200.000 Ft

4, Nem tartunk még ott.

:)

2015. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Pár hónap múlva fogok szülni, szóval még nincs meg minden, de azért válaszolok.


1, szülés: 1,8 millió ft VIP szobában + 20 ezer ft per hó a vizgálatok, vitamin ára elenyészö, a szülésfelkészítöre csak most fogunk menni, de kb 25 ezer ft per alkalom lesz (a szülést 100%-ban fedezi a biztosításom, a vizsgálatok meg felkészítő árát 85%-ban fedezi, szóval nem nagyon van/lesz ezekkel költségünk)


2, kb 60 ezer ft: 2 nadrág, 2 felsö, 3 ruha, 1 pulcsi, többet már nem veszek


3, néhány dolgon kívül még semmi nincs meg, habár jó pár ruhát meg apróságot vettünk már, sztem kb 50 ezer ft lehetett eddig összesen. Még bútort fogunk venni és babakocsit, minden más az ajándék listára kerül és majd megkapjuk a baby showeren a meghivottaktól.


4, erröl még nem tudok nyilatkozni.


Egyébként külföldön élünk, ha ez számít valamit.

2015. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

1. Terhesgondozás 5000 volt/alkalom, kb 6-szor mentem. Szülésre 40000-t kapott az orvos, 20-at a szülésznő. Elevitet, vasat és magnéziumot szedtem, szerintem 20 fölött is lehetett.


2. 2 nadrágot kaptam ismerőstől, egyet vettem 8000-ért. A többi a régi ruháim voltak.


3. Nagyon sok mindent kaptunk, a család hobbija a babacucc turkálás volt, illetve sok ruha kering a családban. Pl. a kiságy még az enyém volt anno. Persze azért mi is vettünk dolgokat, de nem "luxuscikkeket". Talán 30-40 ezer lehetett.


4. Nem kell olyan sok minden a babának, havonta szerintem max. 20-30 ezerből kijön.


Viszont vannak plusz kiadások, ezeken sok múlik. Levetettétek-e az őssejtet (ugye erre évente fizetni kell), kap-e ajánlott oltásokat, ami nem ingyenes, lesz-e beteg, amire ugye gyógyszert kell venni, van-e valami probléma, ami miatt speciális tornára/foglalkozásra kell vinni, tápszeres-e stb.

2015. okt. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!