Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi pénzt költöttél összese...

Mennyi pénzt költöttél összesen a kezdő babakelengyékre?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
olyan 40-50 e ftot. kiságyat használtan a dédi vette, pihiszéket a nagyi, pelusokat a másik nagyi. nekünk csak a mosóspelus másik részére, meg apróságokra kellett költeni, pl. lázmérő, popsitörlő,orrszívó. ..
2013. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából olyan 300 000 Ft-nál járunk, de nem csináltam eddig költségvetést. A dologhoz hozzátartozik, hogy nagyon sok mindent, leginkább a drága holmikat (babakocsi, pelenkázó komód, kiságy, légzésfigyelő, pihenőszék, stb.) megkapjuk a párom tesójáéktól, hiszen ott nem olyan régen feleslegessé váltak. Azonban vannak ismerősök, akik hat szemjegyű összeg alatt összehozták a kezdő kelengyét. Tehát biztos vagyok abban, hogy ennél jóval olcsóbban is lehet készülni a babavárásra.
2013. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
500 eFt körül.
2013. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

9 e kiságy, 23 e pelenkázó szekrény, 12 e hordozó, 40 e babakocsi, ez összesen 85 e ft.

Ágyneműk, textil pelus, törülközők, hálózsákok, matrac kb. 35 e ft.

Orrszívó, cumisüvegek, cumik, játékok, körforgó 20 e ft.

Ruhák, zoknik kb. 35 e ft, de nagyszülők és a dédi is sokat vett.


Kezdő pelussal és popsitörlővel 200 e ft körül volt.


Minden


Ha

2013. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak a babakocsi egy vagyon volt....500 körül és még légzésfigyelőm nincs:( de használt dolgot nem vettem.
2013. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

250 ezer volt, senkitől sem kaptunk semmit, még egy zoknit sem.

100 ezer körül volt a bútor, ebben tetőtérbe méretre szabott szekrény, pelenkázós komód, kiságy, lámpa, festés volt.

A többi vegyesen ruha, babakocsi, légzésfigyelő, ágynemű, lepedők, textilpelusok, apróságok...

2013. júl. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi 55eFt-nál tartunk, de még messze nincs meg minden. De nem lesz olyan összeg, mint a fentieknél. :)

15-ért vettünk gyönyörű, alig használt 75ezres kiságyat matraccal, 30 ezerért szintén alig használt 130 ezres Chicco babakocsit, kb. 5 ezerért szép kezdő ruhákat használtan, takarót, pár hőmérőt és lázmérőt.

2013. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lues ***** válasza:
Hűűűű... Tényleg ennyire számít, hogy minél drágább legyen a babakelengye?! Babakocsi 20e, kombi kiságy (jobb, mint a Brendonos) kókuszmatraccal 21e, ruhákat kaptuk, kád 2e, pelenkázó feltét 1e, többi apróság még beszerzés alatt, de most kb. 10e Ft-nál járhatunk. Minden tökéletes minőségű. Egyébként kíváncsi lennék rá, hogy egy 300e Ft-os babakocsi bír-e annyi strapát, mint egy 75e Ft-os... Na mindegy. Egy nyugtat, hogy a babákat szeretetben várjuk mindannyian! Boldog babavárást és jó készülődést mindnyájunknak!
2013. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

babakocsi 80, kiskád 2, kiságy 20, matrac 10, ruhák, textilpelusok, sima pelus, patikai cuccok, popsitörlő, komód 10, pihenőszék 20, overál 4-4, hálózsák 3-3, mellszívó nem tudom ide tartozik-e, az 15, ebben volt 2 cumis üveg. Vízhőmérő filléres tétel, lázmérő 8 ezer. Kistakaró, kisplédek együtt kb 10. Ez most nagy vonalakban 200 körül van, meg ami még utána hozzájött :) Nem érdemes összeszámolni. Ja meg a játékok, csörgők, plüssök, zenélő forgó, altató. Vettünk használt dolgokat is, de inkább csak néhány ruhát, meg az overál-hálózsák-féléket. A havi dokit, meg a szülést, vitaminokat ide sem számolom :D.

És nem nagyzolunk. Nem volt légzésfigyelő, amit amúgy vennék legközelebb vennék, és gyerek ágynemű huzat, kapott egy plédet, meg hálózsákot, és néhány lepedőt sima fehér színben. Orrszívót kaptunk.

Hát, szerintem most nagyjából 400 körül lehet ez a lista. Azt hittem kb egy százas, most számoltam össze először. De ebben már tényleg az orvosi ellátás, meg minden sz.r benne van.

2013. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi mindent újonnan vettünk,senkitől semmit sem kaptunk.Igyekeztünk a neten épp legolcsóbban,akciósan vásárolni,sok utánajárás volt,hol mi olcsóbb éppen.

Ha a dokit,meg terhesvitaminokat,mindent beleszámolok a kelengyével együtt úgy 500 e ft körülre jön ki.

Mi azért újat vettünk mindenből,hogy ha lesz kistesó,ne kelljen másikat venni megint,mert a nagy szétnyúzta a használtat.Akkor árban ugyanott lennénk.Plusz egy légzésfigyelőtől nem sajnálom a plusz ezreket,csak tuti jó legyen,működjön.

Ismerősöm sem volt,akitől átvehettem volna az olcsóbb használtat.

2013. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!