Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi pénzt költöttél összese...

Mennyi pénzt költöttél összesen a kezdő babakelengyékre?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 17:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mi eddig úgy 80-90 ezernél járunk.Ezek csak a baba cuccai.Még pár dolog hiányzik,az kb. még 60 ezer Ft lesz.A festést a párom csinálja,az 20 ezer.Mi pár ruhát kapunk talán,de nem bízom senkiben.Senkitől semmit nem kaptunk.Az én kórházi cuccom kb. megint 20 ezer Ft.Egyedül anyukám segít,a baba ruháit ő fizeti.Mindenből újat vettünk így a ruha is új lesz.Anya megszadít minket kb. 25 ezer Ft elköltésétől.Az én terhes dolgaim is kb. 20 ezer Ft.


Ha így összeszámolom az egész terhességet és babavárást kb. 180 ezer Ft lesz a vége.

Két nővérem van,a középső megkapott szinte mindent a nagyobbik nővéremtől,így nekik magánorvossal együtt 40 ezer körül jött ki a dolog.Mivel nekünk már nem lettek ezek a dolgok felajánlva és segítséget sem kaptunk én úgy döntöttem egyék meg a használt dolgaikat,az én gyerekemnek nem kell alamizsna,kap mindenből újat.Ebből nem is engedek!

Vásárlásnál nézzük az árakat és ami megéri azt megvesszük.Közép árkategòriájú dolgokat vettünk,a babakocsi is ilyen lesz és a még beszerzendő dolgok is.Nem költöttünk felesleges dolgokra,de minden meg van ami kell,több is,mint alapdolgok.

2013. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Niki19900723 válasza:
Babakocsi 5000.- használt nagyon jó állapotú... pelenkázós ifjúsági ággyá alakítható kiságy 10.000.- nagyon jó állapotú..Új 5 részes ágynemű garnitúra (párna, takaró, rácsvédő, baldahin , baldahin vas) 2500.- ,körforgó használt jó állapotú 500.- , + 2 vastagabb takaró, meg egy vékony lepedő 800.-, játszószőnyeg 1500.- , 2 hálózsák egy vastag 1 vékony 1000.- ringatható, kocsiba köthető babahordozó 4000.- nagyon szép :)kiskád álvánnyal fürdéssegítővel 2700.- Ruhákat nagyon sokat kaptunk , kaptam mellszívót is , még egy pár dolog hiányzik de már csak apróságok :) minden nagyon szép nagyon jó állapotú, kellett sokat nézelődni , elmenni érte valahova közelebb valahova messzebb , de minden tényleg gyönyörű állapotba van , nyilván Én sem vennék a kislányomnak semmiből , rossz állapotút , csúnyát, agyonhasználtat :) Szóval mi 28.000.- nél tartunk és szinte minden megvan :) pár apróság van még sztem max 40.000 lesz a vége , de annyi se .
2015. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!