Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te mire költöttél volna...

Te mire költöttél volna szívesen, amire végül mégsem futotta?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy várandósan, illetve kisgyerekkel volt-e valami, amit megvenni nem akartál vagy tudtál, bérelni/kölcsönözni meg nem lehetett, pedig az szóba jöhetett volna.

Volt ilyen?

Mi?

Miért döntöttél volna a kölcsönzés mellett?



2012. júl. 11. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Babamérleg,légzésfigyelő,bébiőr.Kb. ezek maradtak el,nagyon sokba került volna ez így.Végül mérleget kaptunk kölcsön.

Ahol mi lakunk,itt nincs lehetőség kölcsönözni pl. légzésfigyelőt.

A babaőrről még nem tettem le,talán sikerül venni egy nagyon jót! :)

2012. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

normális gyerekbútor de amig kicsik nem nézik most nyitott polcok vannak és ha nem 90fokban áll rajta minden máris úgy tünik h. kupleráj van . szekrényt vennék mai fejemmel .

tisztességes kényelmes hordozó a férjem hurcolta és utálta.

váltás babakocsi ezt mondjuk nem a nem futotta kategóriába sorolnám hanem az észérvek győztek tipusú döntések közé .

2012. júl. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

-Mindkét fiamnál nagyon szerettem volna egy pihenőszéket, de nem futotta rá... helyettesítettük a babakocsi hordozójával, de állandóan attól paráztam, hogy megterhelő a gerincüknek... végülis két gyönyörű egészséges tartású fiam van :)


-Nagyon jó lett volna egy olyan igazi szoptatós fotel (de nem fért volna el), mert nincs fotelünk és az ágyon ülve elég kényelmetlen volt szoptatni, viszont imádtam fekve szoptatni, így ez sem volt létszükséglet.


-Szintén a gyerekeknek jó lett volna-jó lenne egy olyan műanyag kis házikó ahova be tudnak kuckózni, nekem is nagy álmom volt gyerekként. Sajnos nem fér a szobájukba semmi ilyen nagyobb játék, udvar pedig nincs... (panel) Ugyanígy kimarad a szobai csúszda, pedig mindkettő nagyon szeretné...


Légzésfigyelőnk volt, de épp most adtam el, egyik fiam sem aludt az ágyában csak az első hetekben... (na, ja elvek... voltak :D )

Mérleget kölcsönöztünk az első gyereknél aztán úgy vittük vissza, hogy kb 3-szor mértük meg :) Látványosan fejlődött szerencsére :) a másodiknál már nem is kölcsönöztünk.

2012. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Masodik valaszado!!! En is pont igy vagyok. Normalis gyerekbutor kellett volna. Nekunk is polcos es tudom, hogy mirol irsz. :) Raadasul portalanitani, mindent leszedegetni rolla... Egyszerubb lenne egy csukott szekreny aztan az ember par pillanat alatt vegigtorli rajta a port. De a nyitott polcok egy remallom. Amit igazn szerettem volna az zart volt csak a keret nem volt meg ra. ez olcso volt de ahogy mondani szoktak "azt kapod amiert fizetsz". :) Szinten igy vagyok a pelenkazoval. Az is nyitott es beletelik 10 percbe amig lepakolok, portalanitok es visszapakolok. Mai fejjel csak egy pelenkazo lapot vennek amit a kisagyra teszek vagy zart pelenkzao komodot fiokokkal. Az utobbi meg is fordult a fejembe de csak nagyon dragak voltak. Persze felre ne ertsetek nem vagyok lusta port torolni de egyszerubb lenne ha a szekreny es pelenkazo zart lenne igy tartana 3-4 percig a 20 perc helyett. Ujszulott mellett szamit az a plusz 15 perc. Ma mar 28 honapos a fiam es jovoben ugyis butor csere lesz mert koltoztetjuk ot at a nagyobb szobaba (jelenleg felszobaban van). Akkor zart lesz minden az tuti, kiveve a konyvespolcot. :)
2012. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

off.


így van ez van ennyiért .

2. babánál már nem fért el a pelenkázó igy lett a p.lap. amit mák! a nagy hidegben bevittünk a fürdőbe nem kellett hurcolni a cseppet.

kényszerből lett de legalább mobil a cucc. :D


majd ha suliba megy az idősebbik gyerkőc akkor kapnak bútort . de már előre látom hogy tanulni az ebédlőben fog sajnos a gyerekszobában nem fog elférni a tanulóasztal meg a millió suli cucc.

2012. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnél a légzésfigyelő még nagyon drága volt, nem tudtunk venni, kölcsönözni akkor még nem lehetett. A másodiknál semmi nem volt, amit nélkülözhetetlennek tartottam volna és nem vehettem meg, Légzésfigyelőt a vaterán vettem 10000-ért, nagyon megérte. Az elsőről szinte minden cucc megmaradt amúgy. Mérleget sem vettem, béreltem, mert csak 4 hónapig használtam, és nem tudok mindent tárolni. A másodiknál meg a barátnőm adta kölcsön.
2012. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

olyan dolgokat szívesen kölcsönöztem volna (de ezt is csak így utólag), ami tényleg csak rövid ideig kell:

- mérleg,

- mózeskosár,

- pólyát lehet, hogy kipróbáltam volna (így nem tettem)

- szoptatási kiegészítők (ha csomagban lehetne - kölcsönözni: elektromos mellszívó, bimbóvédő, stb. stb. engem nem zavarna, hogy más használta, ha rendesen ki van tisztítva)


Gyakorlatilag az egy éves kor alatti kellékeket szinte mindent el tudom képzelni, hogy kölcsönözni lehessen. Akár egy helyről is, személyre szabott csomagot összeállítva.


Üzleten gondolkodsz egyébként?

2012. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


tegnap 12:15-nek

Még nem tudom.Csak egy kósza ötlet fordult meg a fejemben. Rengeteg dolgot adtunk és kaptunk kölcsön barátoktól, de azt is látom, hogy százezreket ölnek bele emberek a baba érkezésébe (leginkább első gyereknél).

2012. júl. 12. 09:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha lenne ilyen lehetőség, 2. babánál biztos élnék vele (Nálunk nincs hely, nem tartottuk meg a cuccokat)

Bár: mérleget pl. béreltünk. egy hónapra elég lett volna, de minimum 3 hónapra lehetett csak bérelni. Ezzel az erővel azt vehettünk is volna, de már nem akartunk szórakozni ezzel. Szóval az a lényeg, hogy ha jók a feltételek, akkor biztos, hogy érdekelne. Ha nem annyira akkor maradnék a "veszünk használtan, aztán továbbadjuk" verziónál.

2012. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!