Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 28 éves nőnél semmi anyai ösztön?

28 éves nőnél semmi anyai ösztön?

Figyelt kérdés
Öcsém barátnője elmúlt ennyi idős és megdöbbentett, hogy mennyire távol áll tőle a babázás. Voltunk náluk látogatóban a 3 hós babámmal és semmit nem tudott vele kezdeni, amit még elfogadnék, hiszen neki nincsen, de a hajlandóságot sem láttam benne, hogy bármit megtanuljon, vagy kérdezzen. A kezébe nem vette egy pillanatra sem a gyereket. Rá sem nézett gyakorlatilag, amíg ott voltunk. Mintha levegő lett volna. Nekem ez annyira furcsa volt. Öcsémet kérdeztem, hogy ők akarnak-e gyereket, mire igen volt a válasz, a lány részéről is. Nem szóltam természetesen semmit, de bennem van a kérdés, ha egy családtag ennyire hidegen hagyja, akkor a saját gyereke nem fogja?
2015. márc. 6. 12:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle ember van, és nem lehet kijelenteni, hogy csak abból lesz jó anya, aki úgy gondolkozik, mint te.

Néhány évvel ezelőtt még én is úgy gondoltam volna, hogy nem akarom felvenni más gyerekét, mert lepisil, lehány, lenyálaz. Ettől még a sajátomról nem gondolom ezt, vagy nem zavar. Vonatkoztass el attól, hogy csak a te hozzáállásod a jó. Nekem tiniként az agyamra ment volna, ha bárki rám erőltette volna, hogy tanuljak pelenkázni. Egyébként is: a mai pelenkákon mit kell még tanulni? Aki azt nem tudja feltenni, annál valami gond van.

2015. márc. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen fél megfogni. Nekem az apukám nem volt hajlandó megfogni, amikor picik voltak a gyerekeim. Pedig amikor mi kicsik voltunk sokat foglalkozott velünk, fürdetett, stb. Lehet, hogy sosem volt még a kezében baba, és valamiért fél, hogy bajt okozna.
2015. márc. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Anyukám egyszer babalátogatóban felvett egy pár hónapos kisbabát. Éjjel a gyereknek epilepsziás rohama lett, mentővel vitték korházba. Anyukám azzal idegesítette magát nagyon sokáig, hogy ő rosszul fogta meg a gyereket és azért lett beteg( nyilván nem, mondtuki neki sokszor, elhiszi ő is, de ilyen bogaras). Na, azóta nem is fogott kisbabát, nem mer.
2015. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az én öcsikém barátnője is ilyen. Mondjuk az öcsikém is. 26 évesek, de még egyáltalán nem érdekli őket a babaprojekt. Én 27 vagyok, már van egy fiam. Nem vagyunk egyformák. Én személy szerint néha megkérdezem, mik a terveik, házasság, baba, de látom, hogy még nem igazán foglalkoztatja őket ez a téma, így hagyom.
2015. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!