Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 28 éves nőnél semmi anyai ösztön?

28 éves nőnél semmi anyai ösztön?

Figyelt kérdés
Öcsém barátnője elmúlt ennyi idős és megdöbbentett, hogy mennyire távol áll tőle a babázás. Voltunk náluk látogatóban a 3 hós babámmal és semmit nem tudott vele kezdeni, amit még elfogadnék, hiszen neki nincsen, de a hajlandóságot sem láttam benne, hogy bármit megtanuljon, vagy kérdezzen. A kezébe nem vette egy pillanatra sem a gyereket. Rá sem nézett gyakorlatilag, amíg ott voltunk. Mintha levegő lett volna. Nekem ez annyira furcsa volt. Öcsémet kérdeztem, hogy ők akarnak-e gyereket, mire igen volt a válasz, a lány részéről is. Nem szóltam természetesen semmit, de bennem van a kérdés, ha egy családtag ennyire hidegen hagyja, akkor a saját gyereke nem fogja?
2015. márc. 6. 12:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ne menjünk bele személyeskedésbe ismeretlenül, mert vakvágány:) Nem is ez volt a kérdés.

Nem várom el idegentől, hogy dajkálja a babámat, de a család az nem idegen és egy picit azért mást várna az illendőség... Én legalábbis eddig így gondoltam. Egyébként nem az első gyerekem, az elsőnél is ezt csinálta, de akkor még sokkal fiatalabb volt, betudtam annak.

Egyszerűen azért irritál, mert az öcsém egy melegszívű családcentrikus férfi és úgy érzem, ha családot akar, akkor nem biztos, hogy jó anyát választ hozzá..

Én maximálisan elfogadom, ha valaki nem akar gyereket, mert nem vagyunk egyformák. Van ilyen barátnőm is, nincs ezzel semmi, nem terhelem a gyerektémával soha, másról beszélgetünk. DE ő ezt vállalja.

2015. márc. 6. 13:30
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a saját gyerekem születésével jött az anyai ösztön, és azóta érdekelnek más babái is. Addig "se kép, se hang". De tényleg. Azt hittem anti-anya leszek. Szerintem sokan mások is vannak így, de ismerek olyat, aki kb. tíz éves korától elolvad minden kisbabától és már most tervezi, hogy négy gyereket fog szülni. Nagyon nem vagyunk egyformák.
2015. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Vigyázz,borzasztó anyós lesz belőled.Képes vagy így kibeszélni tesód párját,mit fogsz csinálni így a leendő menyeddel,vejeddel?
2015. márc. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Enyhe túlzás azt feltételezni valakiről, hogy nem lesz jó anya, csak mert nem akar a te babáddal foglalkozni. Nem mindenki ilyen "jaj, ott egy kisbaba, olvadozzunk" típus. Lehet, hogy család, meg neked már van gyereked, de most neki tényleg kötelező lenne odamenni, és tőled "tanulni", hogyan kell babázni? Miért is?

Majd ha lesz saját gyereke, akkor megtanulja vagy kérdez tőled, hogy igénye van rá, de addig nem elvárás.

Sosem volt a kezemben kisbaba, most sem érdekel mások gyereke, de ettől a fiamat imádom és el tudom látni úgy, ahogy én szeretném. Nem kellett hozzá senki útmutatása.

Nem értem, miért várod el, vagy vonsz le következtetéseket abból, hogy a csajt érdekli-e a te gyereked. Ne tételezd fel kapásból, hogy a te babádat mindenki cukinak tartja, és le sem akarja tenni a kezéből.

Komolyan gondolod, hogy ezért nem szeretné a saját gyerekét? Kissé egocentrikus felfogás.

2015. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Sztem tévúton jársz, ha egyenlőség jelet teszel aközé,h nem nagyon érdekelte a 3 hós babád, és hogy a lány ne lenne családcentrikus, vagy hiányzik belőle az anyai ösztön.

Nagyon sok, még gyermektelen nő nem tud mit kezdeni egy ilyen pici babával. Én is közéjük tartoztam.

- nem mertem megfogni

- nem is tudtam,h mit lehet kérdezni róla

Most már bárki gyerekét szívesen felveszem, nem félek attól,h kitöröm a nyakát, elejtem...stb. Most már tudom,h miket lehet kérdezni. De korábban?! Nagyon jól elvoltam a nagyobb gyerekekkel, de az ilyen piciktől én is inkább "távol tartottam magam". És eszembe sem jutott,h megkérdezzem,h hanyas pelus kell neki, hányszor szopizik, hason alszik-e. Amikor a legjobb barátnőmnek megszületett a kisfia, először nála érdekelt,h hogyan kell pelenkázni, miket vettek neki. De ekkor már én is terhes voltam.

Ez amúgy sajnos annyira tipikus,h a lánytestvér kivetni valót keres az öcsi barátnőjében. Általában az anyuka is partner ebben. Kívánom Neked,h jó kapcsolatod legyen a sógornőddel, és ne tartozz ebbe a típusba. Fog ő téged keresni, tanácsot kérni, de lehet,h csak akkor, amikor már aktuális lesz a dolog.

2015. márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, ha egy családba kisbaba születik, akkor a rokonok, de legalább a szűk családi kör ha mást nem is tesz, de van egy-két kedves szava ahhoz a babához... legalább is én ilyen családban nőttem fel, hála az égnek, mert látom, hogy ez nem mindenkinek természetes. Nekem is volt nagynéném, akinek a babáját árgus szemekkel néztük, figyeltük, ahogyan pelenkázza, fürdeti, eteti. Akkor még kamaszlány voltam, de mégis bevontak minket ezekbe a dolgokba, mert ez volt a természetes. Ez a tapasztalat bizony jól jött az első babánál, mert így csak a nulláról kellett indulni, nem a mínusz egyről.

Én úgy gondolom, ha egy nőből egy kisgyermek semmilyen reakciót nem vált ki, az mindenképpen jelzésértékű.

Ha nekik született volna babájuk, biztosan nem így reagáltam volna, ahogyan nem is így tettem a múltban sosem.

Nem gondolom, hogy ezért szörnyű anyós válna belőlem, mert megfogalmazódott egy kérdés bennem. Ezt az észrevételt nem mondtam senkinek, nem véletlenül..

2015. márc. 6. 14:33
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb. minden hozzászólóval egyetértek.

Én kifejezetten félek az idegen babáktól, főleg a szüleiktől. Félnék felvenni, nehogy kárt tegyek benne. Vagy hozzászólni, hátha az anyja rossz szemmel nézi a dolgot.

A nővérem most terhes, alig várom már, hogy babázhassak vele, de idegen gyereke teljesen hidegen hagy. Sőt frusztrál az, hogy minden gyereket szépnek és aranyosnak kell találni. Vagy ha nem is az, akkor azt kéne hazudni. Inkább kitérek az ilyen szituációk elől.

A másik meg, hogy én zárkózottabb és bizalmatlanabb típus vagyok és a párom családját én nem kezelem a saját családomként. Persze nem vagyunk rosszban, de pl. nem szoktam semmit beszélgetni a nővérével. Ő viszont szokott árulkodni, ha valamin összekapunk a párommal egyből megy az édesanyjuknak beárulni persze úgy, hogy én vagyok a gonosz...

Szóval lehet, hogy a párod barátnője is kicsit távolabb érez magától, mint azt te gondolod. Így már egyből érthetőbb, hogy nem akar/nem mer sem feléd, sem a gyerek felé nyitni.

2015. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"Ez amúgy sajnos annyira tipikus,h a lánytestvér kivetni valót keres az öcsi barátnőjében"


Mi ebben annyira tipikus? Kb 7 éve vannak együtt, már bőven találhattunk volna egymásban kivetnivalót...nem erről szól a dolog.

2015. márc. 6. 14:36
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy nem mindenki gondolkodik ugyanugy,mert ha csak itt körülnézel hány ilyen kérdés van,hogy "jajj ugy idegesít,hogy jöttek látogatóba és fogdosták a babát, nem úgy fogták ahogy én szoktam, gügyögtek neki pedig és sose szoktam,mert a gyerekhez rendesen is lehet szólni" szóval sose lehet tudni,hogy ki mit szeret,mit nem,mit vár el. Van aki már szülés előtt gondolkozik,hogy majd hogy mondja meg finoman,hogy bizony Ő nem szeretné ha felvennék a gyereket stb...
2015. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Igen, ez értem. Én ezért szoktam kérdezni, ha babalátogatóba megyek.

Az öcséméknél egyébként vészhelyzet is adódott, hogy a nagyobbik fiam disznóságot csinált, miközben nálam volt a baba. Na ekkor akartam odaadni a sógornőnek egy pillanatra, hogy a nagy után kapjak, de ő kijelentette, hogy inkább nem... így a nagyobbik majdnem megsérült..

ez is hozzátartozik az igazsághoz, amiért rossz érzés lett bennem.

De köszönöm az észrevételeiteket, át fogom gondolni ebből a szempontból is.

2015. márc. 6. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!