Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 28 éves nőnél semmi anyai ösztön?

28 éves nőnél semmi anyai ösztön?

Figyelt kérdés
Öcsém barátnője elmúlt ennyi idős és megdöbbentett, hogy mennyire távol áll tőle a babázás. Voltunk náluk látogatóban a 3 hós babámmal és semmit nem tudott vele kezdeni, amit még elfogadnék, hiszen neki nincsen, de a hajlandóságot sem láttam benne, hogy bármit megtanuljon, vagy kérdezzen. A kezébe nem vette egy pillanatra sem a gyereket. Rá sem nézett gyakorlatilag, amíg ott voltunk. Mintha levegő lett volna. Nekem ez annyira furcsa volt. Öcsémet kérdeztem, hogy ők akarnak-e gyereket, mire igen volt a válasz, a lány részéről is. Nem szóltam természetesen semmit, de bennem van a kérdés, ha egy családtag ennyire hidegen hagyja, akkor a saját gyereke nem fogja?
2015. márc. 6. 12:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én már láttam idősebb nőt is, akiben nincs meg a gyerekek iránti "érzék".

De láttam olyat is, aki csak a sajátjával képes összhangba kerülni, és minden más gyerek hidegen hagyja.

Szóval alapból ebből még nem lehet semmit leszűrni.

2015. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megmondom, hogy mielőtt megszületett a fiam, egyáltalán nem érdekelt a más gyereke. Talán mikor a férjem tesójánál született a baba, akkor kicsit enyhült ez, de mindig örültem, ha már nem kellett babázni. Mióta megvan a fiam a más babája is sokkal jobban érdekel, de most sem vagyok oda minden kisbabáért. Ettől még lehet bárki jó anya, nem a másét kell babusgatni, hanem a sajátunkat.
2015. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mindig azt válaszoljuk a durungoknak, akik rákérdeznek a nemi életünkre, (vagyis hogy kizárólag az örömszerzés-e a szeretkezéseink oka, vagy gyereket is akarunk) hogy igen, akarunk gyereket, mert így elejét vesszük a többi idióta kérdésnek, győzködésnek és okos tanácsnak, de az az igazság, hogy nem, nem akar egyikünk sem. Harmincasok vagyunk, szóval még max.10 évig kell ezt elviselnünk, addig is mindenkire mindent ráhagyunk. Te is éld az életedet, ne máséban kutakodj. Ha akarnának gyereket, akkor sem azzal kell kezdeniük, hogy elolvadnak a tiédtől, ez nem alapfeltétel, nem személyes sértés... ne legyél mamaszaorusz, aki kiborul, ha nem akarja mindenki dajkálgatni a babókáját.
2015. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Sokakat nem izgatja más gyereke, attól még a sajátjukat szeretni fogják.
2015. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Engem meg az döbbent meg, hogy emberek mennyire imádnak azzal foglalkozni, hogyha valaki másban valami kivetnivalót, valami olyat találnak, ami az ő világukba nem illeszkedik. A nő meg valószínűleg meg volt illetődve. Én se tudok mit kezdeni egy csecsemővel, pláne ilyen kicsivel, mert mi van, ha rosszul fogom meg, mi van, ha valamit elrontok, és akkor jönnek a hozzád hasonló anyák, akik azonnal, mint csibe a nokedlit felfalnak, mert "ungyumbungyomhoz" rosszul nyúltam, de majd ő jön, és felvilágosít engem, engem szegény, világtalan szerencsétlent.
2015. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te gondolod csak azt, hogy a Te gyereked ellenállhatatlan. Nem mindenki akar mástól tanulni, meg lehet, hogy ő teljesen másképp akarja csinálni a dolgokat, ahogyan te, és ez nem tetszik neki. Meg ne gondold, hogy te olyan okos lettél ez alatt a 3 hónap alatt, hogy taníthatsz mást.
2015. márc. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
28 voltam mikor a fiam született addig gyerek nem volt a kezembe, nem érdekeltek és most sem érdekel más gyereke. A fiammal viszont nagyon jól elvagyunk.
2015. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, ahogy olvaslag elég irritálónak tűnsz, lehet nem véletlenül nem kérdezett tőled semmit. Lehet nem a gyerekekkel van baja, hanem veled.
2015. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én több éves gyerekezés után sem fogom szívesen más babáját.Ettől függetlenül a saját gyerekemet imádom.
2015. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nekem nem volt gyerekem én sem "foglalkoztam babákkal gyerekekkel" volt hogy a kezembe adták,de nem tudtam,hogy mit csináljak vele ,mit szóljak hozzá stb...amióta van gyerek teljesen más vagyok, idegen gyereket is szívesen megfogok, gagyarászok neki,kérdezgetem (attól függ mekkora).
2015. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!