Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy jött meg bennetek az...

Hogy jött meg bennetek az anyasági ösztön?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok már fiatal mégsem jött meg az érzés. Olvastam ezt az oldalt és meg vagyok dobbenve hogy sokan mennyi mindent megtesznek a gyerekvallalasert. Mostanában a párom is közölte hogy szeretne gyereket. De bennem kételyek vannak mert utána nem csak mi ketten leszünk egymásnak meg ha belegondolok abba hogy a szülés milyen nehéz mennyi egészségügyi gonddal járhat elmegy a kedvem tőle. De ha mondjuk véletlenul terhes lennek örülnek neki. De nem tudom hogy így magamtol miért nem jön az az érzés hogy beleakarok vágni az egészbe.
2015. jan. 12. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jött meg. Akkor sem, amikor megszületett. Akkor jött meg, amikor kb. fél éves lett. Ültem a szobában, sötétben, éjjel 2 lehetett. SZopizott, szuszogott a karomban, és felnyúlt a mellkasomra és simogatni kezdte. Látszott, hogy nagyon mélyen megnyugodott, és elaludt a karomban. Akkor felsírtam, és éreztem, hogy valami ébred bennem. Azóta megtörtént, amit sosem gondoltam volna...:) Akarok még van száz gyereket :D :D :D persze, csak kb. 3 lesz belőle :) Adj időt magadnak! Minden egy folyamat! :) N31
2015. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*van = vagy
2015. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg sosem lattal pici gyereket az anyukajaval? Hogy ugy nez ra mintha o lenne a vilag kozepe? En bebiszitter vagyok es alig varom, hogy az en gyerekem is ugy viszonyuljon hozzam mint a vigyazott gyerekek az anyjukhoz. Valamint ezzel a szeretettel minden nehezseged megterul sztem.


Tovabba ha a parodat szereted, akkor nem szeretnel alkotni vele egy kozos kis babat, aki titeket tukroz majd es tudod, hogy o kettotokbol van.


Sztem meg nem nottel fel es meg benned van a gyermeteg onzoseg, hogy ha lesz baba akkor majd fel kell adnod ezt azt. Probalj meg eloszor felnoni aztan majd jon az is.

2015. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy osztálytársam esti suliban. Bohó volt, rihegett-röhögött, semmi nem volt szent és aztán egyszercsak lett egy babája. Nagyon érdekes volt nézni, ahogy hétről hétre érett felelősségteljes anyukává.


Az pedig, hogy a pároddal lesz e "ketten" a szülés után rajtatok múlik. Kiegészültök, többek lesztek és nem kevesebbek.


Gondold végig mitől félsz, mert valamitől nagyon, az biztos. Beszéld meg a pároddal, menj el családállításra, vagy oldd fel másképp ezt a gondodat és szerintem nem lesz kérdés, hogy szeretnéd-e.

2015. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenki anyatípus, én sem vagyok az. Soha nem vágytam gyerekre, többre értékeltem a szabad és kalandos életet. Amikor terhes lettem, még akkor sem éreztem semmit. De amikor megszületett, akkor mégis ő lett az életem közepe, már 2 éves, és most már testvért is szeretnék neki. Nyilván van, akinél "menet közben" sem lép működésbe az anyai öszön, de szerintem ez csak ritkán forul elő. :-)
2015. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bennem akkor jött meg az érzés, mikor a férjem megkérte a kezem. Ez alamit benne is beindíthatott, mert nála is ezután történt. Azóta nem érdekel, hogy milyen lesz a szülés (mások is túlélték, és magát a vajúdást rosszabbnak mondják sokan, mint a kitolási részét), nem érdekel a kevés alvás sem, meg hogy magunkra nem lesz elég idő, pedg nagyon szeretek aludni, és pihenni, és nyugalomban olvasni, de elmondanék erről a babáért. Alig bírom kivári, hogy belevágjunk.
2015. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!