Miért tartja itt mindenki olyan furának, ha egy közös gyereket nevelő házaspár külön kasszán van?
Nem, én sem erre gondoltam. Csak arra, hogy nem nyúlunk bele egymás számlájába, nem kérünk engedélyt, hogy a saját pénzünket mire költjük, a nagyobb dolgokat viszont oda szoktuk adni egymásnak, ha a másik fizette.
A bevásárlás számláit természetesen nem szoktuk átböngészni és szétosztani.
Én csak arra gondolok, hogy én nem szeretem a férjem pénzét költeni, és ő sem az enyémet.
Az nem külön kassza, amire te gondolsz.
Nálunk is technikailag két bankszámla van. Az egyiket átírtuk közös névre, két bankkártyával (amúgy az én fizetésem, illetve jelenleg gyed-em érkezik oda), a másik a férjem régi számlája, onnan vonják a lakáshitelünket.
Mindenféle költés össze-vissza van, tehát nem a forrása számít, hanem az, hogy úgymond az egyik nem osztja meg a saját bevételét a másikkal.
Gyerekkel ez elképzelhetetlen, vagy erősen diszkriminatív valamelyik félnek.
A hitelen kívül mi pl. minden egyéb költséget az "én" számlámról fizetünk. Netbankon keresztül kezelem, követem, de a férjem különvagyonának számító ingatlan kötlségeit is onnan fizetem, meg a saját különvagyonomnak számító ingatlanét is. Meg a közösét is.
A férjem a fizetése jelentősebb részét készpénzben kapja. Ebből annyit befizet az "ő" számlájára, amennyi a havi törlesztő, hogy tudja vonni a bank. Minden egyéb kiadás, bevásárlás meg ad hoc alapon történik. Hol az "én" számlámról fizet, hol a nála levő készpénzzel, ahogy éppen egyszerűbb.
Nekem egyszer a boltban szólt be egy elmés pénztáros, mert odaszóltam a férjemnek, hogy adjon pénzt, hogy mi az, hogy én így kunyerálok a férjemtől, milyen megalázó. Közben annyiról volt szó, hogy kapkodva indultunk el és én otthon nem tettem el se készpénzt, se kártyát, hanem csak nála volt.
De jogilag amúgy is úgy néz ki, hogy három ingatlanunk van, egy-egy különvagyon a házasság előttről, meg egy közös, amiben 50-50%-ban vagyunk tulajdonosok.
Értem, akkor én tudtam rosszul, és már csodálkoztam, hogy ez miért akkora csoda.
Egyébként nem jogilag érdekelt, csak nem értettem, miért "rosszabb" egy ilyen házasság.
Nem, ezt csak akkor lehet kivitelezni, ha mindkét fél közel azonos színvonalon van. Ha az egyik háromszor annyit keres, akkor persze nem működik, főleg, ha nem csak spórol, hanem drága közös programokat képzel el maguknak, a másik meg nem tudja vele tartani.
De ha két ember jól keres, nem szorulnak egymás pénzére, akkor simán megoldható (mármint az én külön kassza felfogásom szerint. A "mindenki külön vesz vacsorát" megközelítést már én is furának találom.)
nekem a külön kassza mindig egyet jelentett a bizalmatlansággal. Mindig is egy kasszán voltunk a férjemmel, akár ő keresett épp jól, akár én...nekem nem kell a felesleges stressz hogy azzal foglalkozzunk hogy a másik ezt megveheti én meg nem...ráadásul én otthon 24/24-be vagyok a gyerekkel szaros 80.000 Ft-ért, a férjem meg dolgozik kb 5-ször ennyiért..
akkor ő rendel magának este vacsorát ha már étterembe nem jutunk el, én meg mondjam azt hogy kösz nekem ne rendelj mert a gyedből épp hogy ki tudom fizetni a gáz számlát?
FURA igen is!!
Ha olvastad az utolsó kommentemet, akkor arra utaltam, ha mindkét félnek van anyagi háttere. Nekem is volt, hogy félévig nem kerestem egy fillért sem, mégsem volt rá szükségem, hogy a férjem fizesse a vacsorámat.
De egyébként nem arról beszélek én sem, hogy minden fillért el kell felezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!