Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanád ilyen esetben a...

Megtartanád ilyen esetben a babát?

Figyelt kérdés

A Ti véleményetek érdekelne itt névtelenül úgyis őszinte az ember. A kérdésem 2 részre bontanám.

Tehát 14-18 év között amikor még nem fejezted be a középiskolát teherbe esnél. Szüleiddel élsz, ők tartanák el stbstb.

A másik pedig 19-21 körül amikor még mindig otthon élsz nincs biztos munkahelyed még iskolába jársz nincs megfelelő anyagi háttér stbstb.

Megtartanád a babát vagy elvetetnéd?


Mindkét esetben maximum másfél éve lennél együtt a pároddal.


2014. dec. 15. 14:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok abortuszpárti, de úgy gondolom, hogy van az az eset, amikor az abortusz a jó döntés"


Ezt hívják abortuszpártinak. Én az vagyok, senki sem szeretne abortuszt, senkinek sem célja. Viszont ha muszáj, akkor legyen szabad.

2014. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

19 év felett megtartanám, főleg ha van egy párom aki vállalja is és velem is marad, hiszen teljesen normális a mai világban, hogy valaki ennyi idősen családot csináljon. Egy 19-21 éves pár elég felnőtt már ahhoz, hogy elvállaljanak egy gyereket, az apa tud munkát keresni, nem kötelező a nagyszülőkre tukmálni a gyereket. Sokan munka mellett járják ki a főiskolát, gyerek mellett sem lehetetlen.

Az anyám a nővéremet 20 évesen szülte, és? Nem is tudtak róla, hogy útban van mikor az esküvőt tervezték.

Ki tudja mióta az a normális, hogy a nők 20 év körül szülnek, csak most lett "divat" 30 felett szülni.

Nem kötelező a divat szerint menni.

A 18 éves kor alatt már más az egész, hiszen akkor még valóban gyereknek számít a leendő anya is. Nagyon sok tinimamis történet van, és egy sem olyan rózsaszín leányálom, mint azt sokan elképzelik. Egy 14-18 éves lánynak ne egy gyerek legyen az élete célja, hanem a tanulás és a szórakozás, de legfőképp a tanulás. Ebből kifolyólag a jövőjének a megteremtése. Egy 18 év alatti még maga is gyerek bármennyire is tiltakozik, nem j,ó ha egy baba miatt kell olyan hamar felnőnie.

31N

2014. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
28%
Hát ha én ebbe a helyzetbe kerülném, tuti megszavaztatnám itt a GYK-n, hogy mit csináljak.
2014. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
31%
Nem tartanám meg egyik esetben sem, hülye lennék elb.aszni a fiatalságomat egy gyerekkel.
2014. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én a 2. esetben voltam (okj-ra jártam), fel sem merült az abortusz (21 voltam, mire megszületett a lányom.)

Az első esetben nem túl szerencsés.... De nekem volt egy osztálytársam, aki magántanuló volt egészen a középsuli elejétől. Én nem tudtam, miért.. 15 évesen megszülte a fiát, ugyanúgy velünk leérettségizett (nyilván szülői segítség megvolt, ja és nem kisebbségiről van szó), és normális élete van.

Persze az átlag nem ez....

2014. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Előre bocsátom, szülő vagyok.

Valós példa: Lány 14, fiú 20, elég link alak, de gyerek csináláshoz nem kell talpraesettség. Baba jön, mi legyen? Nagyszülők: a lány nővérének már volt egy abortusza, inkább ők felnevelik, ahogy tudják, szakmát meg szerezhet a lány estin is. Kisfiú születik, apa büszke, de ugyanúgy link alak. Eltelt 14 év, a lány ugyanúgy szereti a kisfiát, a ksifiú köszöni szépen, jól van.

Az életben döntéseket KELL hozni, és nem lehet alóluk kibújni. A döntések pedig felelősséggel járnak, amit viselni KELL, lehetsz akár 14, akár 84 éves. Ez az ÉLET.

Ha jön a kisbaba, a társadalmi "farkastörvények" szerint dönthetsz az abortusz mellett, és lehet boldog életed, ha el tudod viselni a következményeket. Ha viszont ÉLED az életet, dönthetsz a küzdelmes út mellett is, ami lehet, hogy boldogabb lesz.

Olyan meg hogy megfelelő anyagi helyzet, gyerekvállalás szempontjából nwm létezik. Fütött szoba, étel,és sok szeretet kell a gyerekneveléshez.

2014. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nálam 14 évesen még úgy nézett ki a dolog, hogy anyu kérek pénzt mert mennénk moziba. Akkor jelen esetben anyu kérek pénzt mert kéne pelenka???
2014. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

14-18 között jó eséllyel nem tartottam volna meg. Akkor tényleg túlságosan fiatalnak éreztem volna magam a dologhoz.

Viszont 19-21 között, ha a szüleim támogattak volna, akkor igen. Igazából sosem értettem ezt a "minek szülsz anyád nyakára" dolgot. Nyilván DIREKT én sem szülnék úgy, hogy tudom, hogy a szüleimnek be kell segítenie. De ha véletlen esek teherbe, akkor miért ne segíthetnének? Szerintem ez egy szülő dolga. Minket mindig úgy neveltek, hogy amíg tudnak, segítenek. Én is így szeretnék majd tenni a saját gyerekemmel. Nem értem miért esik nehezére valakinek az, hogy a gyerekének és az unokájának segítsen...

2014. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Lassan 30 leszek, és tisztán emlékszem, hogy a 14 éves kori énem abortuszellenes volt. Tehát valószínűleg az akkori eszemmel úgy döntöttem volna.


Aztán felnőttem, rájöttem, hogy a gyereknevelés a világ legnehezebb dolga, és senkinek nem ajánlanám 18 év alatt.


Egyébként nem kortól függ nálam a gyerek, mert egyáltalán nem akarok, így nem tartanám meg most sem.

2014. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Egyik esetben sem tartanám meg. Az első kategóriát átéltem, jelenleg a 2. említett korosztály utolsó évébe tartozom, de még most sem tartanám meg. Az a párom, akitől terhes lettem anno, utána még 2 évig velem volt, aztán normálisan szakítottunk, de most akkor is egyedül kéne nevelnem egy gyereket, anyámék pénzéből, végzettség nélkül... Nagy buli lenne, biztos. Most pedig csak alkalmi kapcsolataim vannak, nem is vágyok többre, diplomázni készülök, mesterképzésre jelentkeztem, stb. Nem férne ebbe bele egy gyerek, még egy átlag párkapcsolatba sem.
2014. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!