Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanád ilyen esetben a...

Megtartanád ilyen esetben a babát?

Figyelt kérdés

A Ti véleményetek érdekelne itt névtelenül úgyis őszinte az ember. A kérdésem 2 részre bontanám.

Tehát 14-18 év között amikor még nem fejezted be a középiskolát teherbe esnél. Szüleiddel élsz, ők tartanák el stbstb.

A másik pedig 19-21 körül amikor még mindig otthon élsz nincs biztos munkahelyed még iskolába jársz nincs megfelelő anyagi háttér stbstb.

Megtartanád a babát vagy elvetetnéd?


Mindkét esetben maximum másfél éve lennél együtt a pároddal.


2014. dec. 15. 14:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen már lehet. 14-18 közt semmiképp, és 19-20 évesen sem.
2014. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
HA olyan hülye és csökött lennék hogy teherbeesek akaratom ellenére, akkor 14-18 közt semmiképp, mert egy gyereket neveljen egy önállóan élni udó felnőtt és ne egy kis szaros. 19-21 között meggondolnám, mert ha már önálló vagyok, én 20 évesen már az voltam, akkor 21 évesen megtartanám, de hangsúlyozom, eredendően csak tervezett terhességben gondolkodva, 25 előtt nem hiszem hogy szülnék. De nem értem hogy eshet valaki véletlenül teherbe és hogy jut odáig hogy esemény után se tegyen lépéseket csikasz 14 éves korban. Egyszerűbb lenne, ha mindenki a saját értelmi szintjén élne és 14 évesen nem szexelne ha agya nincs még kifejlődve hozzá :) Szóval nehéz ebbe egy ép eszű embernek beleképzelnie magát.
2014. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
én tuti nem a gyk-n dönteném el
2014. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét esetben a szülők nyakára lenne szülve a gyerek, majdhogynem a semmibe, nekik kéne eltartani, ha akartak volna még egy gyereket, ők hozták volna össze. Röviden: nem.
2014. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
14-18 között nem szexelnék (ahogy nem is tettem), de kortól függetlenül én bármikor teherbe estem volna, megtartottam volna. Van, aki egy abortuszt fel tud dolgozni, én nem tudnék. Egyetlen kivétel, ha az éhenhalás fenyegetne, ebben az esetben nem tudom, hogyan döntenék. Mindezt úgy mondom, hogy 23 éves koromban pánikoltam volna, ha teherbe esek, mert fiatalnak éreztem volna magam, és nekem anyukám mindig azt mondta, hogy ameddig nincs viszonylag normális anyagi háttér, és nem állok a asaját lábamon, addig vetessem el. Ettől függetlnül nem vetettem volna el.
2014. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz egyébként. Ha valaki úgy érzi abszolút egyedül is meg tudna csecsemővel állni a lábán igen. Minden más esetben ökörség.Mert ha történik valami kérdező szüleivel ő meg a semmire megcsinálta magának a gyereket, kérdem én mi a lókukit fog csinálni. Tudom hogy minden hülye szülhet, de mi lenne ha először képes lenne önálló entitásként is élni a világba és nem babázna bele anyukája és apukája ágyába? :)
2014. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Elsö esetben majdnem biztos, hogy nem, kivéve egyrészt a szülök önként vállalnák a segítséget, másrészt kellöen érett lennék - ami az esetek nagyrészében nincs meg.


A második esetben már többet gondolkodnék, mert amennyiben csak pár év lenne, amit át kellene hidalni mások segítségével - azaz jó esélyem lenne olyan munkára, amivel el tudom magam és a gyereket is tartani, akkor megtartanám. Persze ebben az esetben az apa segítségére is valamennyire számítanék, és nem feltétlen az anyagi, hanem az emberi oldara gondolok.

Ha viszont nincs reális esély arra, hogy önállóan meg tudjam oldali pár éven belül a megélhetést, akkor nem tartanám meg.

2014. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem tartanám meg egyik esetben sem.


Nem vagyok abortuszpárti, de úgy gondolom, hogy van az az eset, amikor az abortusz a jó döntés, 14-18 éves kor között szerintem mindenképpen. 19-21 között már lehet szóba jöhet az örökbeadás is, de megtartani az általad vázolt élethelyzetben szerintem nem jó döntés.


Tudom, hogy én 21 évesen mennyire éretlen voltam még az anyaságra. Kollégiumban laktam, tanultam, diákmunkából volt pénzem is, nem is kevés, de még nagyon éretlen és felelőtlen voltam.


Most bármit megtennék azért, hogy legyen végre gyermekem, sőt ovis korom óta anyuka akarok lenni, de szerintem 14-21 éves kor között még nincs itt az ideje.


27/N

2014. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%
20 éves voltam a párom 28, megtartuttuk kicsit kevesebb mint 1.5 éve voltunk együtt. Félig a Párom tesóival laktunk egy lakásban, félig otthon laktam. Azóta már csak 3an lakunk. Nekünk eszünkbe se jutott az abortusz. Nekem nem fér bele az értékrendembe így ha kell egyedül is mindent megtennék a kislányomért. Szüleim segítettek volna az elején ha egyedül maradok. De nem, szépen együtt neveljük, mindene megvan. Sulit is csinálom mellette. Dolgozni meg akkor megyek mikor 2 éves lesz, ő meg megy bölcsibe, na persze ha szeretni fogja és megérett rá.
2014. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

9es vagyok.

Ja és a szülői segítséget nem kifejezetten pénzben gondoltam.

2014. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!