Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen esetben megtartanád a...

Ilyen esetben megtartanád a babát?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, nincs munkám, munkaviszonyom sem volt(tehát sok minden jogosult sem lennék, témogatás szempontjából a terhességem alatt).

Most 3 hónapra felvettek gyakornoknak, de nem fizet, csak alkalmaznak, mert ez nekik jó. Az önéletrajzomba legalább beelírhatom... egy nyelviskolába(szerencsére ingyenes) beiratkoztam, 3x2 órára, alapfokot fogom tanulni németül.

Pénzünk sajnos nincs, Páromnak sincs munkája, szüleink épp, hogy kijönnek anyagilag.

Én nagyon szeretnék babát, de nem tudom, hogy lesz később? talán tudok máshol munkát találni, ha csak 3 hónapot dolgoztam? nem leszek bejelentve sem, nem lesz munkaszerződés, csak bejárok dolgozni.


2012. nov. 9. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés... Ha a puszta eszemre hallgatnék, akkor nem. Oké, hogy egy gyerek áldás, meg a szeretet a legfontosabb, de a semmire gyereket vállalni. Se a párodnak, se neked nincs munkád, gyerekkel még nehezebb munkát találni (sajnos), a szülők sem tudnak támogatni. A 30.000,- Ft-os gyesből meg családiból megélni és gyereket nevelni meg varázslat... Fiatal vagy még, később is ráérsz gyermeket vállalni, ha már el is tudjátok tartani. Annál szerintem nem sok minden rosszabb, mikor a gyermeked csillogó szemekkel kérdezi, hogy "Anya, megveszed nekem azt a játékot?", te meg csak nézel rá, hogy megvennéd, csak éppen akkor enni nincs mit. Mert nyilván szíved szerint bármit megadnál neki. A másik oldala viszont, hogy ilyenkor az ember nem tud reálisan gondolkodni, hiszen tudom milyen vágyni egy babára. Már kislánykoromban is gyermekről álmodoztam. 18 éves voltam, mikor felvetődött, talán terhes vagyok. Érettségi előtt álltam, a barátom 20 éves volt, épphogy dolgozott. Egyfolytában az járt a fejemben, hogy lehet már baba van a pocakomban... 2 hét után kiderült, hogy nem, én mégsem megkönnyebbülést éreztem, csak sírtam, hogy mégsem lesz még kisbabám. Eszembe sem jutott azon gondolkodni, hogy mi lett volna később, miből tartottam volna el, stb. Szóval én nem lettem volna rá képes, hogy elvetessem. Ez a te életed, a te érzéseid. Neked és a párodnak kell eldönteni, hogy az érzelem vagy az értelem az erősebb-e. Megtartjátok, belevágtok, aztán lesz, ami lesz, hátha jobb lesz, vagy elveteted és megpróbálod feldolgozni a történteket. Egyik sem könnyebb a másiknál. Itt viszont vadidegen emberek könnyen mondanak bármit, hiszen sem pénzükbe nem kerül a gyerekvállalásod, sem nem fekszenek helyetted a műtőasztalra.

Sok erőt és szerencsét kívánok, bárhogy döntesz.

2012. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Én a helyedben azt mérlegelném, hogy milyen következménye lesz a döntésednek a további életedre. Igen, az anyagiak elég kedvezőtlenek. De ha még pályakezdő munkanélküli vagy, a munkaügyi központ is segíthet, és lehet, hogy ez később előny lesz az álláskeresésben, mert a munkáltató kedvezményeket kaphat, ha pályakezdő tartós munkanélkülit vesz fel. A családvédelmi szolgálat is segíthet. A másik oldal: ha nem tartod meg a babát, fel tudod-e dolgozni magadban azt, hogy megöltél egy élőlényt? Mert ezzel a tudattal kell együttélned utána. Én biztos nem tudnám feldolgozni... De a döntés a kettőtöké, alaposan gondoljátok át. Ha csak az anyagiak a gond, akkor szerintem az még nem ok. Éhen halni biztos nem fogtok, és mivel fiatalok vagytok, még annyi minden lehetőség előjöhet, amit ,most még nem is tudtok. Ja és van egy bizonyos népcsoport ma Magyarországon,akik gondolkozás nélkül szülnek egy rakás gyereket, dolgozni nem dolgoznak, mégis jobban megélnek,mint mi. Nahát ez nem pozitív példa, csak azért említem, mert őket is támogatja az állam, jut a gyerekekre jövedelem nélkül is... Nekünk 3 gyerekünk van, tisztességesen dolgozunk, éppen megélünk. Akiket meg támogat az állam , dőzsölnek hozzánk képest.Mi sem nélkülözünk, megvesszük ami kell, luxusra nem telik. De még egyik gyerekem se mondta, ha nem lenne testvérem, több pénzünk volna?

Remélem, sikerül jó döntést hozni!

2012. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél. Amíg a baba megszületik addig kilenc hónap van hátra. Addig a párod is kereshet munkát, és te is dolgozhatnál olyan helyen ahol fizetnek. Annyi helyről lehet ilyenkor segítséget kérni, vannak olcsó baba holmik, a védőnő is biztos támogatna. Barátok ismerősök rokonok. Rengeteg helyre fordulhatsz. Nem hiszem hogy az a megoldás ha egyből abortuszra mész, mégis csak egy életről van szó, a saját gyerekedről.
2012. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia.

Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy,mivel szeretnél már babát. :( Őszintén szólva én ilyen anyagi körülményekre nem merném bevállalni,bármennyire is szeretném.Először is keress normális munkát hosszú távra,ahol be is vagy jelentve és nem csak úgy bejársz!!Aztán keressen a barátod is munkát ő is hosszútávra,ahol ő is be van jelentve!!Ez a kettő most a legfontosabb!!

Van egy barátnőm,ő sem dolgozott egy percet sem a suli után,és terhes lett.Ő bevállalta,oda költözött a párja szüleihez a párjával együtt,és a párja járt dolgozni,ő pedig otthon volt.A párja a mai napig dolgozik,a barátnőm nem,mert gyesen van.Nem sok pénzből,szegényesen élnek.Gondolom ezt te nem akarod,hogy ne tudj semmit megvenni a babádnak!!Várj még egy kicsit,nem vagy lemaradva semmiről.Dolgozz először vagy 1-2 évet,rakjatok félre valamennyi pénzt,amiből meg tudtok venni mindent a babának,és utána vállaljátok be.De fontos az,hogy ha majd te otthon is maradsz a terhesség miatt,a párodnak legyen munkája,mert neki folyamatosan kellene vinnie haza a pénzt ahhoz,hogy el tudjátok tartani a babátokat!!

Én kívánom neked,hogy valósuljanak meg a terveid és az álmaid!!És kitartást neked!


14+3 hkm

2012. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sajnos antiszociális vagyok, kerülöm az embereket, a kommunikációt. Nincsenek barátaim, és nem engedek magamgohz közel másokat. Távolságtartó vagyok, ha tehetem inkább bezárkózóm és ki se megyek az utcára, ha nem muszáj.

Babaruhákat nem tudom, hogy vennék, vagy minden mást, mint írtam is: napról napra élünk, sok kölcsön van a nyakunkon. Bliccelek a bkv-n, és rettegek, ne hogy jöjjön ellenőr.

Évek óta így élünk sajnos

2012. nov. 9. 12:09
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Kedves 4-es válaszoló, az mind szép és jó, amit te írtál, így kell mindent megtervezni szépen, előrelátóan. De ha már megfogant az a baba? És ott van az a ha... Amit leírtál az ismerősödékről, nem biztos, hogy mással is úgy alakul. Nekem meg van egy olyan ismerősöm, aki egy abortusz után nem esett többet teherbe, pedig az orvosok nem találtak semmi problémát nála... Kedves kérdező, nehéz helyzetben vagy, de ha már így alakult, gondolj arra, nem véletlen, hogy az a kis élet megfogant, oka van mindennek. Gondolj rá is, mielőtt döntést hoztok. Mert nektek kell dönteni, mi írhatunk itt bármit, ez a te életed, neked kell tovább élni a döntésed utáni helyzetben. Szerintem képzeld el, hogy alakul az életetek ha így vagy úgy döntesz. Képzeld el a jövőt hosszú távon, és válaszd azt az utat, amit a szíved mélyén szeretnél. Mert magadban már biztos tudod a választ, csak még nem tudatosult benned.
2012. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Na és az örökbe adás, azon gondolkodtál már? Sokan vágynak babára. Lehet hogy a tiéd is egy szerető és gondoskodó családot kapna.
2012. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Nehéz kérdés...


Tehát jelenleg semmi anyagi bevételetek nincs. Ha megszületne a baba, akkor lenne a gyes+csp. Az 35 000 Ft. Az az első pár hónapban a baba igényeit fedezi nagyjából. 1 évesen, de lehet előbb is, mehetne bölcsibe, és tudnál normális munkát keresni. Ruhát lehet olcsón turizni, pelenkából is vannak olcsóbbak.

Hol laktok? Mit kell ott fizetni? Mennyire támogatnák a szüleid és a párod, ha megtartanád?


Összességében azt mondanám, hogy a te mostani helyzetedben nem tartanám meg :( De ha tudtok tenni érte, hogy kicsit jobb legyen, kapnátok némi segítséget, és akarjátok ezt a babát...

2012. nov. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Én nem bírnám elvetetni így biztosan megtartanám.
2012. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Párod szülei sem tudnak segíteni?Párodnak van szakmája?
2012. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!