Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen esetben megtartanád a...

Ilyen esetben megtartanád a babát?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, nincs munkám, munkaviszonyom sem volt(tehát sok minden jogosult sem lennék, témogatás szempontjából a terhességem alatt).

Most 3 hónapra felvettek gyakornoknak, de nem fizet, csak alkalmaznak, mert ez nekik jó. Az önéletrajzomba legalább beelírhatom... egy nyelviskolába(szerencsére ingyenes) beiratkoztam, 3x2 órára, alapfokot fogom tanulni németül.

Pénzünk sajnos nincs, Páromnak sincs munkája, szüleink épp, hogy kijönnek anyagilag.

Én nagyon szeretnék babát, de nem tudom, hogy lesz később? talán tudok máshol munkát találni, ha csak 3 hónapot dolgoztam? nem leszek bejelentve sem, nem lesz munkaszerződés, csak bejárok dolgozni.


2012. nov. 9. 11:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Egyszer már volt abortuszom sajnos, kúpos fogamzásgátlót és krémet használunk. Az óvszerre allergiás Párom, és nekem migrénem van, trombózis hajlamom így életveszélyes szednem.

Naptár módszert alkalmazzuk, de nem vált be.. se a kúp+krém, sem a naptár módszer együttes használata...

Előtte sem segítettek, most sem fognak.


Azt hiszem megint a rosszabbik, és szörnyűbb döntést kell meghoznom.

El se tudjátok képzelni, hogy az ember minden hónap végén retteg, hogy teherbe fog esni, és teherbe esik... úgy, hogy szeretné a babát, de nem teheti meg, hogy világra hozza.


Kár volt feltennem a kérdést, hiszen minden válasz adott, csak nem akartam belenyugodni...

2012. nov. 9. 13:35
 12/19 anonim ***** válasza:

Használj spirált vagy van még sok fogamzásgátló módszer is.

Nehéz a helyzeted, állást foglalni nem szeretnék, viszont kívánom a legjobbakat!

2012. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha te is úgy gondolod, hogy rosszabbik és szörnyűbb döntés, akkor ne tedd meg!!! Ezt nem lehet örökké csinálni! Mindig egy abortusz... Ez tényleg szörnyű! Ha végképp nem tudjátok megtartani, kérlek add örökbe! Nem olyan nagy áldozat kihordani egy életet azért, hogy élhessen, és egy másik család boldog lehessen általa. Segítenél rajtuk, mint ahogy neked is próbált segíteni az a sok válaszoló, aki neked írt!!!!!
2012. nov. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Én nem tudnám elviselni, ha a kisbabánk más karjai közt élhetne, egyszerűen én egy idegennek nem lennék képes odaadni! Bennem növekedne én szeretném, és a születése pillanatában még jobban... hogy tudnám abban a pillanatban azon a napon, amikor ott van mellette csak úgy másnak odaadni? Rám és az apjára hasonlítana!

Tudjátok, van aki ezt mondja(és én is így gondolom): ha nem lehet az enyém, másé se!


Az ember azért védekezik, mert nem szeretne babát, de akar VALAMIKOR gyereket!

És én most csak azért szeretném, mert egy nőben megvannak az anyai ösztönök. Szerintem ez kevés egy gyerekvállalásához.

2012. nov. 9. 14:03
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk nagyon nehezen jött össze a baba pedig nekem nem volt abortuszom. Azért erre is gondolj hogy lehet később nem lehet. Én is vártam hogy minden tökéletes legyen de szinte soha nem lesz az. Így mindig arra gondoltam, hogy bárcsak ne vártam volna eddig mert fiatalabb koromban lehet könnyebben sikerült volna. Tudom hogy ez a kisbaba még nem született meg de már megfogant. Gondolj arra hogy pl. mi lenne ha most lenne munkád és mondjuk egy két éves gyereked és akkor válnál tartósan munkanélkülivé, akkor sem válnál meg a gyerektől. Tudom hogy ez nem ugyan az a helyzet, de szerintem nagyon is hasonló. Minden jót kívánok neked!
2012. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
ha azt vártuk volna, h meglegyen mindenünk, még most sem lenne gyerekünk. mivel a föld fölött jártunk mikor megfogant, eszünkbe sem jutott elvetetni, én akkor vesztettem el a munkámat, a párom előtte mondott fel. lakásunk sem volt. bevállaltuk. most sem élünk hú de nagy lábon, de bebútoroztunk egy lakást, van autónk és egy tüneményes 4,5 éves manócskánk, akit imádunk. nem azt akarom mondani, hogy szüld meg, persze, minden jó lesz, de én biztos nem tudnám elvetetni, mint ahogy nem is tudtam akkor sem, mikor 23 hetesen a dokim azt mondta, h down-szindrómás és sűrgősségi abortuszt csinál. én már akkor annyira szerettem, hogy gondolkodás nélkül mondtam, h megszülöm. Hála a jó Istennek egészséges kisördögünk jött a világra. neked kell érezned, hogy hogy tudod ezt utána feldolgozni, ill. hogy hány aboruszt tudsz bevállalni. van időtök melót keresni, én is azt tettem, gyorsan elmentem diplomásként egy gyárba, csak a kötelező napokat melóztam le, h rendes gyest kapjak, a férjem visszament a volt munkahelyére. ha tudjátok, vhogy okoskodjátok ki. ha tudjátok. mert a kilátástalanságba nem szabad gyereket vállalni. de hogy a helyzet jobb legyen, ahhoz viszont tenni kell. és ha az ember szülővé válik, (a fogantatás pillanatától), akkor képes erején felül teljesíteni azért a kis emberért.
2012. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező..akkor most terhes vagy vagy sem??Mert a kérdésedben azt írtad,hogy szeretnél,sok válaszoló pedig azt írja neked,hogy ne vetesd el.

Nem tudom már melyik válaszoló írta nekem(de biztos tudni fogja),hogy az mind szép és jó amit leírtam.Tudod kedves válaszoló,a mai világban nem árt,ha az ember tervezi az életét.Csak elmondanám,hogy én 23 éves vagyok.Pusztán csak 2 évvel vagyok idősebb a kérdezőtől,még is meg tudom tervezni az életemet,és hellyel-közzel úgy is tudom alakítani.Nem jött a baba amíg nem akartam.Előtte elmentem dolgozni,a párom is dolgozik,mivel tervezzük az életünket,és ,,nem csak úgy élünk a mának,,!!Megakartuk teremteni az alapokat a baba érkezéséhez.Szerintem ebben a világban az,hogy éljük csak a mának nagy luxus.Szóval ne mondd nekem azt,hogy nem lehet megtervezve élni az életet!!!!!!Mert én vagyok rá az élő példa!!Ha pedig nem tetszik amit írok,nem kell azért leszólni.Nyilván ha a kedves kérdezőnek nem fér még az életébe egy baba,akkor mindent el fog követni azért,hogy ne csússzon be.Mert ezt a dolgot is meg lehet tervezni mint minden mást!!!Az pedig kedves kérdező,hogy te szíved szerint ki sem mennél az utcára,nem megoldás!!Dolgozni KELL ebben a világban,és nem csak a kisbaba miatt,hanem azért,hogy egyáltalán meg tudj élni!!A szüleid nem fognak örökké élni,akik majd eltartanak.A saját lábadra kell állnod és el kell menni dolgozni,ha tetszik,ha nem.

2012. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem vagyok én sem jobb helyzetben. Se állásom, se semmim. Anyámmal sem jó a viszonyom, de megtartottam. Most, hogy sokat veszekedtünk a párommal, anyám elém állt, hogy na mégis segít. A párommal is megtudtam beszélni, hogy legalább valahogy havi 20-al támogassa a picit. (diákmunkára eltud menni) Ő nem akarta a babát, de velem maradt mégis és tegnap megbeszéltük, hogy segít. Csak állandóan ideges, hogy nem tudjuk eltartani a babát. De úgyérzem, most kezdődött el minden, hogy végre sikerül megoldani. 18 éves vagyok amúgy. Munkát kerestem végig de nem találtam. Majd szülés után úgyis jobban megy. Éjszakázni eltudok majd menni. Most mindenki pörög körülöttem, hogy segítsen, úgyhogy... Szerintem tartsd meg. GYES-re és Családira jogosult leszel, meg ha eljársz rendesen terhesgondozásra, akkor kapsz egyszeri anyaságit. + Én igényeltem rendkívüli gyermekvédelmit, ami 28ezer Ft. Lehet megkapom, most derül majd ki nemsokára... Ne olts ki 1 életet :( Hidd el, hogy mindennél többet ér egy baba az egész világon. Hihetetlenül jó érzés, hogy ott van a pocidban és mocorog! Mindig van megoldás, olyan nincs, hogy nincs. A jó Istenke megsegít! :) 25 hkm.
2012. nov. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

aki antiszociális: az nem választja ezt!

Hanem olyan dolgok vezetik ide, ami a személyiségéhez nő, egy séma alapján él, és ezen van aki egy életen át nem tud tenni.

2012. nov. 12. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!