Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te megtartanád ebben az...

Te megtartanád ebben az esetben a babát?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, csak elméleti kérdés. Ismerősökkel beszélgettünk különböző szituációkról, amik velünk megeshetnek, és egyikünknek ez lenne a "helyzete", ha teherbe esne. Itt eléggé megoszlottak a vélemények a baba megtartását illetően, ezért kérdezünk meg másokat is. :)


Tehát:

21 éves vagy, éppen egy OKJ-s szakon tanulsz, jövőre végeznél. Eddig csak érettségid van, de a bankban van 3 millió forintod. A barátod 26 éves, 6,5 éve vagy vele, komoly kapcsolat. Ő már 5 éve ugyanott dolgozik, elég biztos munkahelye van, 200ezer körül keres. Még otthon lakik, de már neki is van 3,5 millió forint megtakarítása.

Fogamzásgátlót szedsz,ám hiba csúszik a rendszerbe és teherbe esel. Megtartanád a babát így, hogy csak egy érettségid van (levelezőn biztosan be tudnád fejezni a szakot), és 1 évig szinte csak a barátod tartana el? A barátod áll csak melletted, akárhogy is döntesz, a család viszont teljesen ellene van a dolognak, támogatni se tudnának.


2013. ápr. 1. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Mindenképp megtartanám.
2013. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Igen megtartanám.
2013. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak nincs valami élettel összeegyeztethetetlen betegsége a magzatnak, biztosan megtartanám. A fent vázolt helyzet egyáltalán nem siralmas, hogy az abortuszt kelljen választani.
2013. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

megtartanám...Én 23voltam,mikor teherbe estem(nem éppen tervezetten),hasonló szituban.

Igazából,nálunk nem volt opció az abortusz,de nem is igazán jutott eszünkbe az,hogy vajon mit fognak szólni a szüleink..Mi csak bejelentettük,hogy nagyszülők lesznek,véleményt nem kértünk..

2013. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

ennél sokkal rosszabb szituáció és körülmények mellé is bevállalnak babát.

igen,megtartanám.,pedig nincs félretett pénzem.,

2013. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem kérdés
2013. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
megtartanám és a sulit mindenképpen befejezném
2013. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
20 évesen lettem terhes főiskolásként,szintén főiskolás párommal 1 éve voltunk együtt,megtartottuk a sulit is lassan befejezzük,párom dolgozott is már amint ez kiderült,én csak 16 hónapos korától,sőt párom szakmát is csinált közben,meg tudtunk élni,és ha meg lesz a diploma remélem még jobb állásunk lesz.Nekünk nem volt 6,5 millió megtakarításunk,de apukámnak volt egy lakása amit nem használt és egy kocsija is amit nem használt, a lakást rendbe tettük,mi fizetjük a rezsit és a kocsi összes díját is mi fizetjük,magunkat tartjuk el teljesen.
2013. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönjük az eddigi válaszokat!

Aki lepontoz, attól kérem, hogy ne tegye, itt mindenki csak a véleményét írja le, hisz azt kérdeztem.


Itt nagyon egybehangzóak a válaszok. A csapatunkban előfordult olyan érv a baba ellen, hogy a lány nem tudna elhelyezkedni a szakmájában rögtön, miután végzett a sulival, így a későbbi munkavállalása eléggé képlékeny. Olyan is volt, aki azt mondta, hogy a félretett pénz rögtön elmegy lakásra, esetleg felújításra, babaholmikra stb., és ha valamiért szakítanak, vagy a sráccal történik valami, akkor a lány ott áll majd pénz, családi támogatás, szakma és munka nélkül.

2013. ápr. 1. 21:36
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
tudod ez fen áll 30 évesen is,hogy eltűnik az apa nem lesz munka stb. ha valaki arra vár minden tuti biztos legyen sose lesz gyereke
2013. ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!