Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok: ilyen esetben...

Mit gondoltok: ilyen esetben "kellene, illene" még egy (vagy akár több) gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Mindkét szülő dolgozik, hitelmentes lakásuk van. A kislányuk 3 éves.

Mindketten fiatalok, egészségesek.

A nagyszülők ugyan dolgoznak, de hétvégén szívesen vannak az unokával, az unoka is velük. Jó a kapcsolat a szülők és a nagyszülők között is.

A szülők házassága jó, szeretik egymást.


A szülők nem szeretnének több gyereket.


2013. márc. 26. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a szülők nem szeretnének több gyereket. A kell és az illik szónak itt nincs értelme.
2013. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarnak akor nem akarnak több gyereket.ennyi és kész .
2013. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés, hogyha a szülők nem szeretnének több gyereket? :D Nem értem...Ha nem szeretnék gyereket, akkor védekezek és nem fogok szülni. Én pl nem szeretnék, meg a férjem sem még, úgyhogy feltettem spirált. Az meg hogy illene, kellene, nem érdekel.
2013. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarnak, akkor nem. Nekem is saját lakásom van, olyan munkám, ami biztos, és mégse szeretnék egy gyereknél többet. Már fiatalabb koromtól így gondolom, és ez azóta se változott meg.
2013. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene meg illene ha ők nem akarják, ugyan kinek lenne az jó kényszerből gyereket??? Nem is értem.....

Egyébként én ha én lennék ilyen helyzetben ilyen szitura biztos vállalnék 3 gyereket. Nálunk hasonló volt a helyzet azzal a hatalmas különbséggel hogy egyik nagyszülő sem fogható be mert 2 nem él, 2 meg le se...minket nemhogy szívesen játszanának az unokával de még katasztrófa helyzetben SEM kérhetnénk meg őket semmire. Így maradtunk a 2 gyereknél.

2013. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szülőkön kell, hogy múljon. Olyan nincs, hogy kellene, illene, kötelező lenne több gyereket vállalni. Ha nem szeretnének többet, így teljesnek érzik az életüket, akkor le kell fogadni mindenkinek, hogy nem lesz több gyerekük.
2013. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért kellene, hogy legyen testvére a kislánynak.
2013. márc. 26. 12:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok jó, de csak azért vállalni hogy legyen testvér az nem túl jó ötlet nem is hallottam még ilyet amúgy hogy valakit csak ez vezérelne.

Meg kérdés mi a jobb annak a kislánynak ha van neki tesója de a szülők megkeseredettek rosszkedvűek elégedetlenek mert nekik 1 gyerek lett volna az ideális.

Vagy ha nincs tesója de boldog kiegyensúlyozott gyerekkora van/volt.

2013. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért? A testvér kell? Nem a gyereknek szüljük a testvért, hanem a családnak még egy kisbabát. Ha a szülők nem akarnak még egy gyereket, akkor a másik gyerek nyűg lesz és akkor a testvér kapcsolat sem lesz olyan jó, mintha vágytak volna arra a kisbabára.
2013. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság! Semmit sem kell, és semmit sem illik! A szülők annyi gyermeket vállaljanak, amennyit közös döntés alapján szeretnének, és amiben örömüket lelik. Azért mert minden körülményük ideális, nem kötelező több gyermeket vállalniuk, még a testvér kedvéért sem. Testvér nélkül is lehet valakinek boldog gyermekkora, és testvérrel is lehet szomorú, ha nem úgy alakulnak a dolgok sajnos.

Később még változhat a véleményük, de ha most úgy gondolják, hogy egy gyerek elég, akkor ennyi.

Rosszabb eset, ha az egyik akarna, a másik meg nem. Egy ismerősöm csak a férje kedvéért szült másodikat, ő maga már egyáltalán nem akart. Sokáig vitatkoztak ezen, de a végén beadta a derekát. Később a házasságuk megromlott, el is váltak, a nőnél maradt a két gyerek.

Szóval ha egyetértenek abban, hogy nem szeretnének több gyereket, akkor semmi gond, az ő dolguk.

2013. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!