Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnál haza pénz az egyedülálló...

Adnál haza pénz az egyedülálló szülődnek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Külön lakok. Ő tesómmal. Adnál rendszeresen pénzt neki, ha látnád hogy semmit nem csinál belőle? Vagy hogy semmit nem csinál otthon? Koszos, rumlis a ház még egy kapu festésig sem jut el csak sajnos sokszor elmegy otthonról és majd lesz valami. Ha ráérek sokszor segítettem neki, de pár hét és újra ugyanolyan minden. Segítenék de így van értelme?
2014. nov. 23. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

barátnőm ezt csinálja, mert elvileg nagy tartozásuk van, ehhez képest az anyja új telefonokat vesz, 5 ezer ft-os vízszűrő palackokat minden családtagnak, meg ilyen dolgokra költ .


Én biztos nem adnék,

2014. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Segítsen az, aki otthon lakik. Pénzt semmiképp nem adnék ebben a helyzetben, természetben (takarítás stb) meg akkor, ha látszatja van. Ha ő nem értékeli, akkor én nem töröm magam.
2014. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Készpénzt nem adnék. Viszont olykor bevásárolnék, vagy küldenék takarítónőt hetente egyszer.
2014. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Pénzt nem- De olyan dolgokat vásárolnék, ami konkrétan az édesanyámnak kell: gyógyszer, ruha, élelem, fogászati kezelés stb.
2014. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, nem ettől függene, attól, mert valakit segítek, még nem szabadna a saját gondolkodásomat, értékrendemet rátukmálni valakire. Inkább attól függene, hogy ő hogy bánt velem akkor amikor én szorultam rá, "amíg az én kenyeremet eszed, addig..." típusnak elvből SEMMIT, egy pohár vizet se.
2014. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tesóm minden pénzét leadja. Volt sok hitel de már pár hónap és 0 lesz minden. Aztán úgymond csak a saját fenntartásukra kell a pénz. Az ő kettejük jövedelme kb 110000 Ft. Még nem nyugdíjas de nem talál rég munkát és 22000 Ft-ot kap.
2014. nov. 23. 16:02
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Ne adj neki pénzt. Tesód ott lakik tehát evidens hogy fizeti a rezsit pl. Ha már lejár a hitel,megélnek. Ha támogatod nem lesz érdeke munkát keresni. Vigyél néha nekik egy kis finom gyümölcsöt, sütit, húst egy jó ebédhez az bőven elég. Ha meg nem takarít hát ő él a piszokban ne törd magad rajta.
2014. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A pénzben én sem hiszek, mert az sokszor nem oda kerül, ahova szánták.

Mikor anyósomék álltak úgy anyagilag, hogy kellett a segítség, akkor mi az étkezési utalványokat adtuk oda, illetve utalással befizettünk pár csekket. (Ő is szeret minden csecsebecsét összevenni, így éreztük biztosnak, hogy a számlákkal nem csúsznak el és étel is kerül az asztalra)


Nálatok például, ha téged zavar a kapu állapota, akkor fogadj fel valakit a környékről, fesse le, és kifizeted.


Mérlegeld, hogy mi az amit nem erődön felül, de még jóérzéssel tudsz segíteni, azt tedd meg, a többi az ő dolguk. Felnőttek, meg kell oldaniuk a problémát.

2014. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy többen írták előttem, nem pénzzel támogatnám - mi a nagymamánkkal vagyunk így, semmire nem jut, de a másik gyerekének mindet odaad, ezért nem pénzt adok, hanem bevásárolok, tüzelőt veszünk, gyógyszereit fizetjük, plussz 1-2 számláját... így is tudom, hogy ami így megmarad pénze, azt a kedvenc gyerekének adja, de nem tudjuk elnézni, hogy ne legyn mit ennie, vagy hidegben legyen...
2014. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

ha nincs munkád és hiteleid vannak nem a kapu festés a legfontosabb...

mért neki kéne takaritani mikor a felnöt gyereke még ott él a nyakán

2016. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!