Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi felelőtlen...

Miért van ennyi felelőtlen szülő az utakon?

Figyelt kérdés

Csak ámulok, amiket itt olvasok a gyerekülésekkel kapcsolatban. 5 hónapos 7 kilós babát beraknak a 9-18-as, 9-36-os ülésbe menetiránnyal megegyezően, vagy ami még rosszabb, utazás közben kiveszik a gyereket az ülésből.

Miért történhet ez? A gyerekorvosok és védőnők a hozzátáplálás és az egyéb dolgok mellett ezzel miért nem törődnek? Miért nem tartják be egyesek a fontos előírásokat? Miért nem érdekli őket, hogy egy esetleges balesetnél akár súlyosan károsodhat, meg is halhat a gyerekük? Mi erről a véleményetek? Azért van így, mert nem kapunk megfelelő tájékoztatást, vagy ennyire a saját fejünk után megyünk? Nem vitát szeretnék szítani, normális emberekkel szeretnék a témában beszélgetni, akiknek fontos, hogy a csemetéiket mindig a legnagyobb biztonságban tudják.


2010. jan. 28. 11:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Mi 49090 ft-ért vettünk a hétvégén BeSafe ülést.

( [link]

9-18 kg-ig van, alányom 10,5 , több mint 9 kiló és 6 hós kora óta magától ül. Most nőtte ki a hordozót.

Inkább kiadok a gyerekülésért több pénzt, és nem vesze(vettem) babkocsit 100 ezer ért, vagy hasonló.

Igenis fonots, hogy nem olyanban üljön, ami baj esetén megfogja.

Aki meg nem rakja ülésbe a gyerekét az egy felelőtlen idióta,, egy ütközésénél, úgy kirepül a gyereke a szélvédőn, mint a sicc.

2010. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
"nem olyanban" = olyanban
2010. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
11:27-es vagyok és senkit nem akartam bántani, és csak arra gondoltam, hogy egy 5 hónapos babát, még nem lehet egyébként sem ültetni, mert árt a gerincének. A 9-36kg-os üléseket meg nem nagyon lehet dönteni, de a 0-18kg-os ülések már más tészta az olyan mint a hordozók, csak nagyobbak. Nem célozgattam senkire és nem is ismerem az előzményeket.
2010. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
11:45, az az ülés is nagyon jó, én is sokat nézegettem :))
2010. jan. 28. 11:51
 25/26 anonim ***** válasza:
Foglalkozzon mindenki a saját gyerekével és döntse el, hogy szertné ha biztonságban lenne e vagy nem és ez legyen mindenkinek a saját felelőssége. Ha egyszer még is történik valakivel valami soha nem fogja megbocsájtani magának, hogy nem volt a gyerek gyerekülésbe és azért történt a baj. Sajnos ismerek ilyet. Amúgy meg pont multkor olvastam, hogy nem mindig a legdrágább gyerekülések a legbiztonságosabbak, csak sokszor azoknál meg kell fizetni a márkanévnek az árát is, amugy meg semmivel sem biztonságosabbak annál aminek nincs hangzatos márkaneve.
2010. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

én sem vagyok feltétlenül a márkák híve, szét kell nézni.

egyébként egy 7 kilós gyerek szerintem még mindig nagyobb biztonságban van egy noname 0-18-as ülésben menetiránnyal ellentétesen, mint egy szuper isofixes 90ezer forintos 9-18-ban!

2010. jan. 28. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!