Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi felelőtlen...

Miért van ennyi felelőtlen szülő az utakon?

Figyelt kérdés

Csak ámulok, amiket itt olvasok a gyerekülésekkel kapcsolatban. 5 hónapos 7 kilós babát beraknak a 9-18-as, 9-36-os ülésbe menetiránnyal megegyezően, vagy ami még rosszabb, utazás közben kiveszik a gyereket az ülésből.

Miért történhet ez? A gyerekorvosok és védőnők a hozzátáplálás és az egyéb dolgok mellett ezzel miért nem törődnek? Miért nem tartják be egyesek a fontos előírásokat? Miért nem érdekli őket, hogy egy esetleges balesetnél akár súlyosan károsodhat, meg is halhat a gyerekük? Mi erről a véleményetek? Azért van így, mert nem kapunk megfelelő tájékoztatást, vagy ennyire a saját fejünk után megyünk? Nem vitát szeretnék szítani, normális emberekkel szeretnék a témában beszélgetni, akiknek fontos, hogy a csemetéiket mindig a legnagyobb biztonságban tudják.


2010. jan. 28. 11:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%

A barátnőmék nem kötik be a gyereket, mert nem engedi a kicsi. Hát nálunk ilyen nincs. Felőlem ordíthat is, majd megszokja. Igen, jó a kérdésed, de én még azt is beletenném, hogy egyesek miért nem veszik észre, hogy egy Tescos 10-20 ezres ülés semmit nem ér. Tudom, hogy az embereknek nincs sok pénzük főleg szülés után pici babával, de könyörgöm, amik a teszteken át sem mennek, azt ne vegyük meg!


Sokan azt hiszik autósülés azért kell, hogy a rendőr ne büntessen meg, pedig azért kell, hogy életet mentsen.

2010. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez túl van dramatizálva. Ha belegondolunk régen nem is volt gyerekülés, hordozó, ezek a dolgok pár éve jöttek be.

Érdekes akkor is túl élték a babák és a gyerekek az utazásokat.

Másrészről meg nincsen megfelelő tájékoztatás. Mikor mi megvettük a gyerekülést, 0-18kg-ig annyit sem mondtak a boltban, hogy hogyan kell beszerelni az autóba az ülést. Annyit mondott az eladó, hogy ott van a használati utasítás, és ennyivel elvoltunk intézve. Majd mi kezdő szülök, elővettük a használati utasítást, amelyben feketén fehéren benne volt, hogy 0-10kgig menetiránynak háttal kell bekötni, majd utána lehet a menetiránnyal megegyezően bekötni.

Aztán mivel a használati utasítás sem szentírás így a szülők úgy gondolják, hogy nekik kényelmesebb ha ráláthat a gyermekére. Lehet hogy azt is nézik mennyit utazik a baba az autóban.

Mi pl akkor ülünk autóba amikor megyünk a dokinénihez, de amúgy meg babakocsival száguldunk :)

Meg ezek a balesetek.. vannak példák mikor azért halnak meg emberek mert éppen be voltak kötve, vagy azért élte túl mert nem volt bekötve. Tehát mindenki mérlegelje, hogy neki és babájának mi a jobb és úgy használja ezeket a védelmi eszközöket.

2010. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Ezeket én sem nagyon értem...

Csak akkor vagyok "nyugodt",ha tudom,hogy

a 2 éves kislányom biztonságban van!

A Védőnőkről meg annyi,hogy nekünk sikerült kifogni a legrosszabbat... :)

Pl.ha kérdezek tőle valamit,az a válasza,hogy ő

nem tudja,nézzek utána a neten... :(

Milyen védőnő az ilyen?

2010. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%

Azért mert tescos ülés nem kéne blamálni...

Ugyanúgy tesztelik!!

2010. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van ez a felelőtlenség, mert tényleg sokan azt gondolják, hogy csak azért kell a gyerekülés nehogy megbüntesse őket a rendőr és úgy gondolkoznak, hogy velük úgy sem történhet baleset. Pedig sajnos baleset mindenkivel történhet még azzal is aki biztonságosan vezet, mert hiába tart be valaki minden szabályt ha a másik soför figyelmetlen és elsodorja. Na és legtöbbször nem is az sérül meg a legsúlyosabban aki a hibás egy balesetnél. Tényleg oda kell erre figyelni, mert a gyerekülés sokszor életet is menthet és nem abbol kell kiindulni,hogy velünk úgysem történhet semmi.
2010. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

a silány ülésekbe bele se akartam menni, féltem, hogy arra azonnal a torkomnak ugranak. :) igen, igazad van. nem tudom, hogy ez miért lehet. érdekes, hogy pl. a légzésfigyelőnek sokkal nagyobb a divatja (nekem is van), pedig az "csak" évi 15 csecsemő halálát okozza Magyarországon, a halálos autóbalesetek száma pedig (most nincs előttem statisztika), de jóval több, amiket kis felelősséggel meg lehetne előzni.

egyébként nem feltétlenül kell elkölteni 90ezer forintot egy jó ülésre, de ahogy mondod, a teszteket legalább megnézni, és azok alapján válogatni. belerakja a babáját 7 kilósan a 15 ezer forintos teszkós ülésbe, ahelyett, hogy várt volna még 3 hónapot, és spórolt volna egy jobbra, addig meg tökéletesen megteszi a hordozó.

az én babám elég nagy, 9,5 hónaposan volt 9,5 kiló, ekkor cseréltem le a hordozót, sokan még ezt is korainak tartották, de minden szempontot figyelembe véve (7 hónaposan felült pl.) már alkalmasnak tartottam a gyereket egy 9-18-as ülésre. mások miért nem bírnak várni? mi hajtja őket ennyire vajon? sose fogom megérteni.

2010. jan. 28. 11:14
 7/26 A kérdező kommentje:
11:12-es, az a baj, hogy régen, amikor még nem volt kötelező a gyerekülés, tizedennyi autó volt... persze hogy statisztikailag nem volt ennyi baleset. de ez nem kifogás. a 0-18 ülések a legjobbak. csak pont ez van, amit írsz, fordítsuk ki, majd a baba kilát, de jó, csak azt nem veszi figyelembe, hogy egy nagy ütközéstől eltörhet így a nyaka, fordítva meg sokkal jobban védve van...
2010. jan. 28. 11:15
 8/26 A kérdező kommentje:
11:14, sok hasonló gondolkodású anyuka kellene. komolyan, néha a hideg kiráz, hogy ezek itt veszekszenek azon, hogy 4 vagy 6 hónaposan adjanak-e répát a gyereknek, meg császárral szült vagy simán, vagy mi a jobb, a tápszer vagy az anyatej, viszont a 7 kilós gyerek az vígan ülhet a 9-36-ban. felháborítónak tartom ezt. és nagyon sajnálom ezeket a gyerekeket, akik nap mint nap veszélynek vannak kitéve az utakon. és valóban, nem kell, hogy mi legyünk a hibásak, egyszerűen jön egy barom 140-nel, aztán ennyi.
2010. jan. 28. 11:18
 9/26 A kérdező kommentje:

11:13, hidd el, nagyon sok silány minőségű autósülés van, ami a teszteken ugyan átmegy, viszont egy komolyabb (pl. ADAC) gyerekülés teszten meg kiderül, hogy semmit sem véd. biztos, hogy vannak kivételek (asszem a tesco pont forgalmazza a naniát, ami a tesztek szerint az árához képest egy igen jó ülés), de rengeteg olyan ülés van forgalomban, aminek nem kellene...

viszont az meg aztán csak ad egy sz*rt a pofonnak, ha valami szar 9-36os ülésbe rakják be 7 kilósan, na az mindennek a teteje.

2010. jan. 28. 11:20
 10/26 anonim ***** válasza:
30%

Helló dilihoppkisasszony!

Ennyire unatkozol a tegnapi vita után?

Mit akarsz megtudni ebből az amúgy is provokációgyanus kérdésből?

Hogy a britax prince a legjobb ülés?

2010. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!